Wpis z mikrobloga

No to wczoraj miałem 4 etap rekrutacji (3 i poprzednie tutaj: https://wykop.pl/wpis/76002971/mialem-dzis-3-etap-rekrutacji-rozmowe-techniczna-c), rozmowa z ludzmi z managmentu i CTO. I dalej nie wiem czy prace dostalem czy nie...
Rozmowa w przeciwienstwie do technicznej byla dosc luzna, zadawali te same pytania co inni ludzie na 1 i 2 etapie. Zapytalem o terminarz odpowiedzi, wydawali sie byc pozytywnie - ze "jeszcze w tym tygodniu" (firma zagraniczna, wiec nie maja majowki).

Co ciekawe CTO wcale mnie nie przepytywal z wiedzy, tylko pytal o kilka moich projektow zebym opowiedzial na jakiej podstawie rozne decyzje podjalem (ale to juz raz opowiadalem na technicznej). Menedzerzy znowu zadawali pytania typu: opisz jakas ciezka sytuacje w pracy i jak sobie poradziles, itd.

No ale sam juz nie wiem, bylo pozytywnie, ale sie to ciagnie i ciagnie. Mialem nadzieje ze sie dowiem na 100% do konca kwietnia tak zeby przed majowka skladac wypowiedzenie ale to juz przepadlo... (cv im wyslalem jakos na poczatku marca, czy koniec lutego...)

I wiadomo, wolalbym przed majowka wiedziec zeby sie napic za sukces albo zatopic smutki porazki :D a taki brak wiedzy najgorszy.

Jak sadzicie, po co w ogole taka rozmowa na ktorej nic sie o mnie nie dowiedzieli wiecej niz juz wiedzieli?
wolam tych co sie udzielali w poprzednich watkach
@kamillosbombos @bb89 @Bejro @Podstarzaly_Mandalorianin @NieBendePrasowac

#praca #pracbaza #pracawit #pracait #rekrutacja #programista15k
  • 9
  • Odpowiedz
@gharman: jak to kluczowe stanowisko, albo nawet ważne, to często CTO chce po prostu zobaczyć człowieka. Wiele razy to przerabiałem.
Wszyscy moi CTOs byli nietechniczni, więc ważne pewnie, jak wypadły twoje umiejętności miękkie.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@thority ok to czekam na info, po tym sie pewnie dowiem jak wypadly :D ile sadzisz ze po takiej rozmowie z glownym menedzerem i cto moze trwac ich decyzja? dodam ze jestem jedynym kandydatem na to stanowisko, bo aplikowalem na inne a sami mnie na stanowisko na ktore rekrutacji nie bylo skierowali
natomiast stanowisko zupelnie nie kluczowe, raczej junior/mid
  • Odpowiedz
@gharman: we wszystkich moich rekrutacjach CTO włączał się na sam koniec procesu, gdy Hiring Manager (jaki jest dobry pl odpowiednik?) i HR zdecydowali, że się nadawałem.
Może u ciebie tak samo i zaraz wpadnie oferta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
natomiast stanowisko zupelnie nie kluczowe, raczej junior/mid


@gharman: To dość ciekawe, bo upper management czy CTO nie robią zwykle rozmów z juniorami, chyba ze to Comarch ( ͡° ͜ʖ ͡°) tam ponoć pan profesor musiał każdego pracownika przyklepać. Jesteś pewien że czegoś nie pokręcili i nie rekrutują cię na jakiegoś leada/staffa?
Generalnie to raczej dobry znak, bo "koszt" takiej rozmowy dla firmy jest duży wiec muszą być
  • Odpowiedz
  • 0
@thority tak sobie mowie ze jak trzech gosci na tym szczeblu poswiecilo czas, wczesniej 3 programistow, wczesniej menedzer i jeszcze rekruter to juz to troche ich kosztowalo i sa powazni
@5da4266d3de6dbaf425a2d4fc16225d0: sytuacja nietypowa bo nie jestem typowym programista tylko butkampowcem co sie przebranzawia majac solidny domain knowledge z dziedziny w ktorej robia saas.
powiedzieli mi ze nie maja jeszcze nikogo co jednoczesnie ma domain knowledge i umie programowac i ze maja
  • Odpowiedz
@gharman normalna miękka rozmowa która ma stwierdzić czy nie ma żadnych red flagow w Twoich odpowiedziach czyli czy jesteś normalny i bedzie dało się z Tobą dogadać, wiedza tutaj akurat była nieważna. Cierpliwości i jak parę dni roboczych po majówce będą milczeć uderzaj znowu ;) już końcówka
  • Odpowiedz
  • 0
normalna miękka rozmowa która ma stwierdzić czy nie ma żadnych red flagow w Twoich odpowiedziach czyli czy jesteś normalny i bedzie dało się z Tobą dogadać, wiedza tutaj akurat była nieważna. Cierpliwości i jak parę dni roboczych po majówce będą milczeć uderzaj znowu ;) już końcówka


@bb89: trzymajmy sie tej wersji :)
  • Odpowiedz
@gharman: jak gadałeś z CTO to o ile mu nie powiedziałeś, czegoś co można przeczytać na wykopie o lewakach, prawakach, lgbt itd to raczej możesz opijać w ciemno. Koszt pracy CTO jest zbyt duży, żeby sobie do niepewnych ludzi wbijał i jeszcze z nimi dyskutował, zamiast być na jakimś meetingu z C-lvlami planując coś. Jedyne co jest zastanawiające to że napisałeś, że startujesz na juniora, obyś się nie zdziwił, jak będziesz
  • Odpowiedz