Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k #programista25k #it #pracait# #pracbaza #kolchoz #scrum #agile #scrummaster #ppbit #nadczlowiek #pracait

Normalni programiści (czyli tacy co do branży wbili dla kasy) bez autyzmu/aspergera/ADHD, którzy mają NORMALNE/ZDROWE pasje lecą w góry, nad morze, będą nurkować, surfować, pić piwko, smażyć kiełbe i cieszyć się z rodziną i znajomymi długim 5-dniowym weekendem.

Ale jestem pewien, że sporo "pasjonatów" następne 5 dni spędzi przy kodzie. Będą nakoorwiać codility i leetcode, uczyć się nowych frameworkow, języków, słuchać wykładów z harvardu, commitować do open-source. Ba, sporo z nich zapewne będzie przeglądać backlog i klepać taski xD

Rok temu zapomniałem wyłączyć na weekend powiadomienia z pracy. Miałem takiego typa, co mi wysyłał wiadomości na slacku czy nawet wysyłał maile 1,2,3 maja bo mówi że przeglądał kod i taski w JIRZE i poznajdywal jakieś niedokończone taski czy inne bugi

Nikim bardziej nie gardzę niż pasjonatami-autystami z IT. Normalna osoba chce pracować te max 8h dziennie 5 dni w tygodniu a taki pasjonat uczy się i kodzi po pracy przez co potem jakiś Scrum Master czy inny Product Owner porównuje wydajność i zmusza normalnych ludzi by szybciej #!$%@? w jak sama nazwa mówi - sprintach, nie maratonach. Ha tfu
  • 5
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: ale tak tbh to co cie obchodzi, co kto robi w SWOIM czasie WOLNYM? co to za #!$%@? w ogóle, że wyznacznikiem normalności, czy zdrowych pasji jest to co wymieniłeś? w dodatku diagnozowanie autyzmu itp. bez odpowiednich kwalifikacji, bo ktoś sobie lubi kod #!$%@?ć w weekend czy 1 maja? XD

z jednym zgoda - robienie rzeczy do pracy poza pracą jest zastanawiające, a już na pewno #!$%@?ące, gdy zawraca się
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: Pracuję teraz w projekcie, w którym biznesowi zajęło 4 miesiące, żeby przygotować jakikolwiek nowy task (przez ten czas wciąż mieliśmy sporo do roboty). Teraz przygotowali całą listę i najlepiej na już ;)

I zgadnijcie co robi Pan Programista (Szwajcar) 60 latek, z 30 letnim doświadczeniem w IT.

Czy ponarzeka, że chyba ich poj..., czemu nie przygotowali tych zadań wcześniej?

NIE. Siada grzecznie i programuje w weekendy. xD
  • Odpowiedz