Wpis z mikrobloga

Dzisiaj lekkie siady 12x2 głebokość IPF Approved LOL. I jakieś speed pulle.

Ostatni ten mój siad 390kg... bardziej mnie po prostu #!$%@?ł niż zadowolił z wyniku. Bo cały byłem rozlatany, nie mogłem utrzymać pozycji, wszystko mi tam nie grało, zarazem poszło banalnie do góry i czuje że ogarniając to wszystko mógłbym usiąść i głęboko i łatwo 400kg+.
Po prostu mam mnóstwo SIŁY... DZIKIEJ SIŁY. Teraz trzeba ja po prostu ujarzmić, wtedy wyniki będą ogromne :)

Dlatego teraz trochę zmian w trening. Na 3 tygodnie w dzień dynamic effort zamieniłem box squats na zwykłe siady, mały ciężar, po prostu żeby dopracować technikę, znaleźć optymalne ustawienie i siadać głęboko.
A w dzień max effort raz na jakieś trzy tygodnie wrzucę jakiś wariant 1RM raw siadu skupiajac się bardziej na technice niż na tym aby podnieść najwięcej jak się da. Za jakiś czas dopiero pomyślę o dodaniu taśm. Taki plan na ten moment mam.

Z siadów dzisiaj byłem bardzo zadowolony, właśnie drobne korekty zmieniły wszystko :)
Po pierwsze inna pozycja pasa, zamiast najniżej jak się da, teraz z przodu dużo wyżej, nad pępkiem. Sztywność pleców znacząco się zwiększyła, mogę zejść głębiej, a na samym dole przez dodatkową kompresję jest jeszcze łatwiej.
Do tego rozstaw stóp troszeczkę mniej szeroko, to pozwala mi zrobić komfortowo głębokość nazwijmy to IPF.
Ogólnie te 205kg to i tak żart był a nie ciężar, trudniej mi chyba bez ciężaru zrobić przysiad niż z takim ciężarem na plecach. I tak się hamowałem żeby za szybko nie wstawać i techniki przypadkiem nie zgubić :P.

Potem jakieś tam speed pulle, asysty i tyle. To jest trening raczej lekki, szybki bo wszystko w około godzinę zrobiłem. Ciężkie lower będzie w niedziele :)

Cały trening

Squat 12x2 205kg
Deadlift 5x2 210kg
Reverse hypers 4x15
Band ham curls 3x60
AB

#silownia #mirkokoksy #mikrokoksy #strongaf #pokazforme
IntruderXXL - Dzisiaj lekkie siady 12x2 głebokość IPF Approved LOL. I jakieś speed pu...
  • 17
  • Odpowiedz
  • 1
Jak często zmieniasz ćwiczenia? i czy co tydzień zmieniasz pierwsze ćwiczenie w max effort, tak jak jest to w metodzie sprzężonej?


@maksymilian-beczynski: Ja ćwiczę już od lat typowym Westside method, nikt u nas nie zna się na tej metody tak dobrze jak ja i nikt nie potrafi jej tak skutecznie wykorzystywać, takie są fakty :) Jak słyszę metoda sprzężona to mnie skręca, wszystko przez polskich "ekspertów" którzy chcieli sobie pozarabiać na
  • Odpowiedz
  • 0
@KwasneJablko: Typowe raczej :P Teraz jest zdrowo więc tam nie ma żadnych szaleństw

Dzisiaj np.
400g polędwica wołowa
160g ryżu (waga na sucho)
Szparagi tu nie wiem ile g, cały pęczek.
70g WPI
Szklanka soku z 400ml

1-2x posiłki dowolny w tygodniu, typu fastfood ale to nie zawsze korzystam z tego.
  • Odpowiedz
  • 0
no tak nisko jeszcze przysiadu nie było. Z tego kąta wiadomo, że i tak jest "kontrowersyjnie", ale kiblem już tego nikt nie nazwie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Saprofit: Pajacować jako kolejny "fake natty" w zawodach dla "fake natty" zwanych dla zmylenia przeciwników IPF-em... nie zamierzam :) Więc głębokość dobra wszędzie indziej.
  • Odpowiedz
  • 0
sory ze tak wypytuje, ale mega zainteresowałeś mnie tą metodą i od wczoraj próbuję ją ogarnąć, tym bardziej że zawsze leciałem na blokowej z nikłą rotacją ćwiczeń.


@maksymilian-beczynski W takim razie napiszę Ci to co piszę każdemu który jest tą metodą zainteresowany :) Jest to najbardziej skomplikowany sposób w jaki możesz trenować i wymaga ogromnej wiedzy teoretycznej, ze 100h na start trzeba by poświęcić na podstawy teorii, a to tylko na start.
  • Odpowiedz
@KwasneJablko: No tak :) A czemu nie ?


@IntruderXXL: no ja (co prawda przy tobie mogę powiedzieć że ważę "tylko" 100kg) to bym się porzygał od samej ilości żarcia nie wspominając o popijaniu tego szejkiem białkowym, albo dostałbym sraki stulecia xD
  • Odpowiedz
  • 1
@IntruderXXL Dobra droga, pierwszy legitny przysiad jaki u Ciebie widziałem. Prawdopodobnie na zaliczenie chociaż z tej perspektywy nie sposób ocenić.

Piszesz że ipf approved, ale warto wiedzieć że w praktycznie każdej federacji przepisy co do głębokości są takie same, tylko w tych podworkowych (mistrzostwa Europy Siedlec xpc itp.) sędziowanie jest z dupy.
  • Odpowiedz
  • 0
Dobra droga, pierwszy legitny przysiad jaki u Ciebie widziałem. Prawdopodobnie na zaliczenie chociaż z tej perspektywy nie sposób ocenić.


@Kemper: Ja się głębokością nigdy nie przejmowałem... aż do ostatniego siadu 390kg w taśmach... Gdzie straciłem całą pewność co do techniki siadu, jednocześnie czując ogrom siły. Dlatego teraz postanowiłem że taśmy przez jakiś czas odpuszczę, i trochę raw siadów porobię, głębokich, żeby odbudować pewność co do tego że potrafię te siady robić.
  • Odpowiedz