Wpis z mikrobloga

SZYBKA ANALIZA 8 maja 2024

- ewidentnie widać, że rząd będzie szedł z projektem 0% na rympał, wynika to z komunikacji "rządowi pompowanie mieszkaniówki się po prostu opłaca" - Tomczak oraz z zagrywek jakie stosują - wrzutka Tetzlaffa w niedzielę wieczór wyborczy, teraz komunikacja, że projekt wróci po wyborach PE żeby czasem nie popsuć Koalicji wyniku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- osobiście uważam, że jeśli protesty naprawdę nie eskalują projekt wejdzie mniej więcej w obecnej formie (a nic na to nie wskazuje, protest warszawski mimo, że wyszedł lepiej niż wiele osób się spodziewało nadal był raczej symboliczny)
- jak wejdzie w obecnej formie wracamy do pompy, raczej nie tak spektakularnej jak BK2%, ale ceny pójdą w górę, nie ma tu najmniejszych wątpliwości
- jak coś się odwali (klasa zdarzenia: black swan) i jednak projetkt by nie wszedł do końca roku wtedy korekta jest raczej pewna
- odbicie inflacji z powodów energetycznych nie będzie tu pomocne
- osobiście nie widzę zdarzeń dających spadkowiczom wiele nadziei ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nieruchomosci #polityka
affairz - > SZYBKA ANALIZA 8 maja 2024
- ewidentnie widać, że rząd będzie szedł z pro...

źródło: a34f32a3f3765a7f5e4492378ebc7d9b

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • 2
@Kakoq: i spadnie, ale wygląda, że jeszcze nie teraz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

i jeszcze ten tekst dzisiaj, że Domański apeluje o zwiększenie akcji kredytowej
  • Odpowiedz
  • 14
@wypopekX: aha czyli możemy tylko pokazywać, że ceny nie rosną, bo wynagrodzenia rosną tak samo, ale w drugą stronę już nie wolno? ( ͡° ͜ʖ ͡°) ceny nominalne też spadają, ale nie znalazłem tak aktualnego wykresu, dane kończą się wcześniej, nie jestem obcykany w rynku niemieckim, nie wiem gdzie tego szukać, zwłaszcza, że mój niemiecki jest słaby
  • Odpowiedz
@affairz: Swiatowa recesja jest argumentem za spadkami(czy to się łapie jako Black Swan to dyskusyjna sprawa) W tym wypadku nawet kredyt -10% nic nie da. Z jednej strony chciałbym zobaczyć jak "inwestorzy" szczególnie w nieruchy i inne dzieci hossy dostają lekcje, że nie ma inwestowania bez ryzyka, ale z drugiej wiem, że ten scenariusz będzie bardzo zły dla masy normalnych Bogu ducha winnych ludzi w związku z tym mam nadzieje, że
kdgc - @affairz: Swiatowa recesja jest argumentem za spadkami(czy to się łapie jako B...

źródło: s (3)

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@wypopekX: ah no widzę już. klasyk, tzw. "zawsze jakieś ale":
- może i ceny u niemca spadają, ale nowych inwestycji rosną

trochę przypomina:
- może i w polsce ceny #!$%@?ą, ale wynagrodzenia też, więc wcale nic nie rośnie, dostępność się nie zmienia
- aaa u niemca? nie no u niemca to nie wolno o dostępności, wolno o cenach, ale tylko nowego
  • Odpowiedz
@affairz: - ceny nowych inwestycji rosną
- tanieje głównie szrot o słabej klasie energetycznej
- w DE wg UBS była bańka, u nas nie
- liczba nowych inwestycji w DE spada
- niemiecka gospodarka przechodzi recesję

Nie chcę recesji w Polsce i nie chce jej większość ludzi. Wy jesteście bańką i powinniście nią pozostać.
  • Odpowiedz
  • 3
@wypopekX: ale kumasz cykle gospodarcze? i że nie da się pompować gospodarki w nieskończoność? zwłaszcza, że u nas robimy już mocno nierynkowe interwencje, żeby podtrzymać pompę
  • Odpowiedz
  • 0
@wypopekX: tja, klasyka manipulacji. pewnie porównywane do średniej pensji brutto. czyli że nie mediany tylko średniej wyciągniętej z zarobków 37% Polaków

no ale wiadomo, jak liczymy marże deweloperów to trzeba patrzeć netto w skali projektu i tylko tych średnich (nie giełdowych i nie Siwca), a jak patrzymy z drugiej strony to #!$%@?: weźmy kwotę za której de facto nie dostajesz do ręki, tyczącej się 1/3 społeczeństwa ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
@affairz: Przecież w przypadku wszystkich krajów porównywane jest to ten sam sposób, czyli pokazuje to tendencję niezależnie od tego jak mierzoną. Dopiero co w przypadku duplikatów używałeś tego argumentu - że może i są duplikaty, ale są cały czas więc widoczna jest "tendencja". Tutaj masz to samo - relację do wynagrodzenia w czasie, jeżeli to wynagrodzenie jest wciąż liczone tak samo, to obrazowana jest tendencja. Argument się już zużył?

Co do
  • Odpowiedz