Wpis z mikrobloga

Cześć, od niedawna pracuje fizycznie w Holandii na umowie holenderskiej. Mamy taki system że co miesiąc jestem w PL na urlopie jakieś 2-3 tyg. Moje pytanie brzmi co z ubezpieczeniem w Polsce w takiej sytuacji. Wiem że mogę wykupic jakieś dodatkowe w tej pracy że będę ubezpieczony również w PL ale to mi będą ściągać dodatkowy hajs z tygodniówki . Czy bez tego nie będę w Polsce miał prawa iść np . Do lekarza ? Czy mógłbym zarejestrować się w PL jako bezrobotny żeby mieć ubezpieczenie miło że pracuje w Holandii? Pomocy :(
#holandia #pracazagranica #praca #ubezpieczenia
  • 7
  • Odpowiedz
@Sercekapusty: A dużo by ściągali więcej? Ja mam ubezpieczenie wykupione samodzielnie, nie w agencji i dopłacam 1,50 euro miesięcznie za ochronę zdrowotną poza krajem na terenie Europy. I właściwie nie wiem czy to to, czy i tak bez tego by było, mam w aplikacji coś takiego jak health insurance card, niby to też można zamówić w wersji papierowej. I skądś wiem, że z tym się idzie do swojego oddziału NFZ zgłosić
  • Odpowiedz
a jeśli chcesz sie leczyc w PL na koszt bezpieczenia NL to to nie przejdzie, jedynie przy wypadkach itp


@baNicja: Czyli to jednak nieprawda co napisałem, że idzie się do NFZ zgłosić ubezpieczenie w innym kraju? Ktoś kiedyś tu na wykopie pisał o tym.
Wiem, że znajomy robi coś takiego, że jak jest w Polsce idzie sobie do masażysty, bierze fakturę i później przesyła ją ubezpieczycielowi w Holandii i mu zwracają
  • Odpowiedz