Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Pomozcie podjac decyzje. Aktualnie zarabiam jakies 8k netto (nie w it), i od 2 lat po godzinach uczylem sie programowac, a od roku zaczalem rozwijac swoj pomysl na saas. Calkowicie samemu zrobilem prototyp kyory dziala, troche osob testowalo ale zmonetyzowac nie potrafie (potrzeba duzo wiecej funkcjonalnosci zeby to zadzialalo). Zaczalem rozsylac cv do roznych firm i firma ktora robi konkurencyjny saas, ale juz od 10 lat jakos, zaoferowala mi prace. Stawka +60% tego co zarabiam i przejscie na stanowisko programisty na b2b. No ale poniewaz wiedza ze tworzylem cos takiego to wrzucili zakaz konkurencji na rok po kontrakcie (opisany jako tworzenie saas tego samego typu). No i teraz mam zagwostke czy trzymac sie obecnego rozwiazania gdzie pracuje za 8k i rozwijam swoj projekt za darmo, czy przejsc do prawdziwej firmy za duzo wieksza kase ale miec zakaz tworzenia swojego projektu jeszcze przez rok po koncu kontraktu.

Przyznam ze czytajac o problemach z praca w it troche sie boje na full wejsc...
#pracait #pracawit #programista15k #programista25k #saas



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

Przyjac oferte z zakazem?

  • Tak 70.7% (53)
  • Nie 29.3% (22)

Oddanych głosów: 75

  • 7
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @Xbzjahvakebdjza
@lunaexoriens
@TheOneWhoKnocks
w aktualnej pracy nie robie programowania tylko zupelnie inne rzeczy w innej branzy i osiagnalem prawie sufit zarobkow. maks co sie orientuje wsrod znajomych to jest 9-10k netto w warszawie jak jestes na stopniu menedzerskim i zarzadzasz wieloma projektami. taka branza

tutaj przechodze do programowania stricte wiec rozumiem ze sufit mam duzo wyzej.

jakbym przeszedl z uopu na b2b (na co pracodawca sie nie
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Wypłacenie Tobie na rękę 9k kosztuje pracodawcę 16k, bo poza kwotą brutto, którą na Ciebie przeznacza, musi jeszcze opłacić inne składki. To oznacza, że równie dobrze mógłbyś mu wystawiać fakturę na 16k jako b2b i dla niego nie byłoby żadnej różnicy, kosztowałbyś go tyle samo. Ty z 16k opłaciłbyś sobie 2880 zł (18%) podatku + ZUS z ulgą na start, to raczej byłbyś do przodu i tak ze 3k+.
https://www.money.pl/podatki/kalkulatory/kosztow-pracodawcy/
lunaexoriens - @mirko_anonim: Wypłacenie Tobie na rękę 9k kosztuje pracodawcę 16k, bo...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @lunaexoriens rozumiem. tyle ze moj pracodawca nie zgadza sie na b2b to 1)
moj pracodawca jest w branzy z ktorej uciekam bo to jest juz sufit zarobkow (uwierz mi, sprawdzalem w wielu miejscach). nigdzie w mojej branzy nie chca dac 15 czy 20k na b2b to 2)
3) zarabiam 8 netto a wlasciwie 7900 z groszami, a pracodawca jakos robi wysokie koszty uzyskania przychodu i faktycznie brutto
  • Odpowiedz