Wpis z mikrobloga

#inwestycje #nieruchomosci #kredythipoteczny #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #programowanie #programista15k

Chłop jak odleciał xDDDDD

Programista 30k na b2b to 1% programistów w polskiej branży gdzie na rękę z tego wychodzi 22k
95% branży zarabia do 20k netto b2b czyli ledwo 15k na rękę

Mieszkanie 700k to programista zobaczy po 20 latach, zwykła osoba po 30 latach kredytu, od taka różnica że programista może nadplacać kredyt hipoteczny i spłacić szybciej a zwykły polak ciągnie 30 lat
nad__czlowiek - #inwestycje #nieruchomosci #kredythipoteczny #mieszkanie #mieszkanied...
  • 39
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: i co najlepsze - odejmując koszty życia to ten programista kupi takie mieszkanie faktycznie po 10,15,20 latach zależnie od proporcji - ALE TO JEST BIEDACKIE ŚREDNIE MIESZKANIE XD

Za 700k dosłownie dostajesz 45m2. Coś co najgorszy robol z huty miał załatwione 50 lat temu. Ty masz być w 1% najlepszych xD
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: 700k przez 20 lat to daje jakieś 3k miesięcznie oszczędzania. Coś chyba masz problem z matematyką.


@Liarek123 xDDD nie to raczej ty nie wiesz jak działa kredyt. Mieszkanie kosztuje 700k ale dolicz najtańsze wykończenie 3000zl/m2 za 40m2 to jest 120k czyli łącznie bierzesz kredyt na 840k (kapitał) a bankowi spłacasz 1,6 mln (800k kapitał, 800k odsetki, 7% RSSO) więc rata nie wychodzi 3k tylko 6k xD

Programista ma 15k na
  • Odpowiedz
przecież prawdę gada, ale co ja będę ci tłumaczył xD


@Wychwalany: prawdę gada? że programista 30k na b2b kupuje mieszkanie w 20 miesięcy? Gdzie te programista 30k w polsce po pierwsze nie istnieje (tylko 1% tyle zarabia) po drugie to 30k netto b2b to ledwo 22k na rękę gdy nie choruje i nie ma urlopu a po trzecie 95% programistów w Polsce zarabia max 20-22k netto b2b czyli 15-17k na rękę
  • Odpowiedz
dla programisty z mózgiem to 3,5 roku.


@milfhunter69: xD

programista z mózgiem który kupuje w mieście 20 000 mieszkańców za 2000zł/m2?

Przecież zdalnej już nie ma, jest tylko hybryda. Mieszkanie trzeba kupic w jednym z dużych miast
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: Ale gdzie ty wspomniałeś ze on ma brać kredyt? Spokojnie może wziąć kredyt i spłacić go w mniej niż 5 lat jak nie wywala kasy na cuda.

Programista ma 15k na rękę, jego budżet wygląda następująco:
- rata: 6k
- rachunki, media, woda, gaz, śmieci, internet: 1k
- nadpłata kredytu: 1k
- jedzenie 2k
- paliwo/OC: 0,5k, miejsce parkingowe: 0,5k = 1k
- tanie wakacje/hobby/wyjścia do ludzi = 1k miesięcznie
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: przecież taki programista może odkładać sobie z 15k nie oszczędzając na prawie niczym xD czyli w rok odłoży sobie ze 150-200k, daleko do tych 20 lat.


@kokos24: ale ty wiesz ile realnie zarabia programista? Programista ma 20-22k netto b2b tyle zarabia 95% programistów (gdy dobiją do tych 8-10 lat stażu) czyli mają 15-17k NA RĘKĘ gdy oczywiście nie chorują i nie podróżują, bo na b2b nikt za to nie
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek oczywiście. Przy czym jeśli inflacja będzie faktycznie przez wiele lat na wysokim poziomie, to Twoja pensja prawdopodobnie również bedzie szybko rosła. A w bardziej prawdopodobnym scenariuszu, za kilka lat Twoje oprocentowanie będzie znacznie niższe.
  • Odpowiedz
Tak się składa że jestem programista 15k+ i #!$%@? głupoty i tak samo widze po znajomych więc dementuje bo nawet wynajmując mieszkanie odłożysz bardzo dużo i bardzo szybko, ja dałem radę kupić nowe mieszkanie 3p i mam na jego remont z samych pensji programisty przed 26 rokiem życia a zaczynałem od 1000zł netto.


@Liarek123: tak sie składa że jestem programistą 20k i #!$%@? głupoty

- W najlepszym wypadku wynajem: 2,5k


-
  • Odpowiedz
oczywiście. Przy czym jeśli inflacja będzie faktycznie przez wiele lat na wysokim poziomie, to Twoja pensja prawdopodobnie również bedzie szybko rosła.


@bulbulator12345: ale przecież pensje w IT zmalały xD Pensje w IT już nie urosną bo zależą od waluty zagranicznej a programista w Polsce zarabia już 70% tego co Niemiec czy Anglik programista i tu nie ma pola do wzrostu

W czasie boomu 2021-2022 programiści dostawali 30k netto b2b, dzisiaj sie
  • Odpowiedz