Wpis z mikrobloga

@cekaone:

* pompki na triceps - wąskie rozstawienie rąk/łokcie blisko tułowia podczas wykonywania,


* pompki na klatkę piersiową - szerokie rozstawienie rąk/łokcie rozchodzą się na boki podczas wykonywania,


* pompki na górną część klatki piersiowej - szerokie rozstawienie rąk/łokcie rozchodzą się na boki podczas wykonywania/nogi na podwyższeniu (np. krześle),


* pompki na środkową i dolną część klatki piersiowej - szerokie rozstawienie rąk/łokcie rozchodzą się na boki podczas wykonywania/ręce na podwyższeniu (np.
@Dariel: sprawa wygląda tak, że np. pompki z szerokim rozstawieniem ramion są łatwiejsze, więc ich można zrobić więcej, np. 4 serie po 20, a tych trudniejszych (z ramionami i nogami na krzesłach) 4 serie po 15. Ważna jest regeneracja, więc jeżeli ostatniej serii nie dasz rady zrobić do końca, warto dać sobie dzień odpoczynku więcej.
@fredzel: Przy rozgrzewce kręcenia ramion, przedramion, nadgarstków (ale o tym chyba nie trzeba mówić) i ja lubię sobie strzelić jakiś łatwiejszy wariant pompek jako seria rozgrzewkowa (pompki na kolanach, albo na jakimś podwyższeniu np. do wysokości pasa itd.). Z własnego doświadczenia wiem (niewielkim, jakieś 3 miesiące), że przy regularnych ćwiczeniach strzelanie mija.
@cekaone: Po prostu rób pompki z różną szerokością rozstawu rąk, bo tak jak ktoś u góry napisał inny rozstaw rąk oznacza mniejszą lub większą pracę dla konkretnych mięśni.

@Dariel: Jest wiele planów jak robić pompki, ale najlepiej zobacz sam jaka wersja na Ciebie działa lepiej. Pompek i tak musisz zrobić bardzo dużo, żeby było widać efekty, więc po prostu rób jak Ci pasuje:) Pamiętam, że kiedyś robiłem sobie w soboty