Aktywne Wpisy

CukryNyskie +114
Siema Mirabelki i Mircy!
Nie ma czasu na wyjaśnienia - jesteśmy polskim producentem słodyczy, działającym od 1949 roku. Produkujemy głównie wafelki i ciastka. Był taki czas, kiedy hasło "markizy z Nysy" wywoływało większe pożądanie niż Polonez Caro. Od tego czasu sporo się zmieniło i chcielibyśmy Was zachęcić do poznania naszych produktów. Panie z Technologii nagotowały sporo smacznych hiciorków na tegoroczne lato ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Robimy dla Was #rozdajo. Wejdź
Nie ma czasu na wyjaśnienia - jesteśmy polskim producentem słodyczy, działającym od 1949 roku. Produkujemy głównie wafelki i ciastka. Był taki czas, kiedy hasło "markizy z Nysy" wywoływało większe pożądanie niż Polonez Caro. Od tego czasu sporo się zmieniło i chcielibyśmy Was zachęcić do poznania naszych produktów. Panie z Technologii nagotowały sporo smacznych hiciorków na tegoroczne lato ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Robimy dla Was #rozdajo. Wejdź
źródło: 38
Pobierz
Larsberg +59
Nie słuchacie muzyki na płytach.
Nie oglądacie filmów na płytach.
Ale gry chcecie mieć na płytach xD
Sami
Nie oglądacie filmów na płytach.
Ale gry chcecie mieć na płytach xD
Sami
źródło: gta-6-preordini-aperti-prezzi-italia_880x495
Pobierz




Cześć, mam pytanie o Wasze pomysły na podniesienie jakości życia.
Załóżmy, że zarabiasz od 15 000 do 30 000 PLN netto msc.
Koszty życia zamykają się w 6 000 PLN netto.
40% z reszty trafia na oszczędności lub #gielda. Resztę przeznaczasz na coś, co podnosi Wasze życie.
Poza tym masz dużo wolnego czasu. Macie ok. 30 - 35 lat. Żyjesz jako singiel w duzym miescie.
Na co przesuwasz środki, w co inwestujesz, aby podnieść jakość życia i to jak je doświadczasz?
Gdzie są/były Wasze "easy wins", które podniosły jakość funkcjonowania.
Ciekaw jestem, na co wy przeznaczanie takie regularne wolne środki. Czy nabywacie jakieś nowe skile, regularnie może kupujecie coś, co podnosi jakość i Wasze samopoczucie? Po prostu szukam inspiracji, jak skorzystać z dobrej życiowej sytuacji. Już słyszałem rekomendacje zakupu super wygodnych foteli, materaców, suplementów, bieżni do chodzenia przy biurku. Ciekaw jestem podobnych inspiracji i historii, gdzie faktycznie jakiś zakup lub przesuniecie środków podniosło jakość i szczęście z życia.
#pytanie
〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
▶︎ Obserwuj nasz tag #mirkoanonim
〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Opublikuj swój własny wpis: Mirko Anonim
· Zaakceptował: mkarweta
👉 Z Twoją pomocą możemy działać dalej! Wspomóż projekt
Myślę że jak mieszkasz sam i masz dużo dodatkowych środków ktorych nie chcesz inwestować to możesz je wydać na przerobienie mieszkania bardzo mocno pod swoje potrzeby/gust. To pochlonie każdy budżet i wplynie pozytywnie na codzienną jakość życia.
W wieku 30-35 lat wielu osobom jeszcze przychodzi do lba, ze zostana kolarzami i pajacuja na rowerku karbonowym o wartosci samochodu.
Z reszta, nie szukalbym poprawy komfortu zycia w rzeczach materialnych jako takich - wyzszy komfort zycia, to coraz mniej stresu dzieki nagromadzonym aktywom, ktore zapewniaja spokojna przyszlosc.
Jak pewnego dnia sobie pomyslisz, ze pierdzielisz kolchoz i masz
〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
Do tego rozrywki jak imprezki, wakacje, kina, sauny, wyjście na tenis itp.
Lubię sobie też poprawić humor jakimś ciuchem, perfumami czy pierdołami jak niepotrzebna i kolejna latarka, nowy zestaw śrubokrętów, scyzoryk czy paczka zagranicznych słodyczy. Albo wrzucić komuś donejta na jakimś strimie lub kupić coś wirtualnego w grze.
Choć osobiście jak to mówią "po płaskim nie jeżdżę", więc kupiłem elektryczną zjazdówkę - bo jednak wiosna/lato, warto wyjść gdzieś z domku. Ale jesień/zima - super
Ja wolę inwestować w doświadczenia i samopoczucie (wakacje, wycieczki, sport) plus dążę do FIRE żeby praca stała się opcją a nie koniecznością
@Griev: to to to ale jak za trudny temat to coś innego np. antyki
ogólnie fajne jest wszelkie zbieractwo, można tym głowę zająć, czasem szuka się czegoś latami, zbiera kontakty itp. A jaka satysfacja jak coś się trafi. Można startować z małym budżetem, a można z dużym i iść w walory muzealne. No i tak samo jak wyżej kolega napisał, jest to inwestycja. Ale
@mirko_anonim: tu jest clue. IMHO warto zadbać o to, by mieć spokojną głowę na wypadek utraty tego źródła dochodów. Spłata wszelkich zadłużeń, oszczędności, stworzenie dodatkowych, pasywnych źródeł dochodu. To dopiero podnosi jakość życia, gdy wiesz, że w razie czego i tak będziesz mógł spokojnie przeżyć.
Z drugiej strony jak nie wydaje pieniędzy
〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta