Wpis z mikrobloga

@eMac1ek: do 4k kupisz serię american standard, do 5k kupisz serię delux. Na allegro widzę za 5k sygnaturę Erica Johnsona i to już zajebisty strat. Grałem swego czasu na american standard i moim skromnym zdaniem ta seria nie jest warta swoich pieniędzy, celował bym w wyższe jak masz kasę. Seria delux podobno lepsza niż standard, ale jakoś nie ogarniam, nie wiem czy dobre czy nie, trzeba by było na jakieś fora
@eMac1ek: Japońca to nie tak hop dorwać, podobno są bardzo dobre i niektórzy ludzie japońskie Squiery oceniali wyżej niż amerykańskie Fendery.

Na allegro jak będziesz cierpliwy, to dorwiesz w fajnej cenie (powiedzmy w okolicach między 3 a 4k) dobrego amerykana. Być może warto też kupisz meksyka i zaoszczędzone pieniądze włożyć w doinwestowanie go. Pewnie warto też się trochę osłuchać/ograć dane wiosło niż na ślepo (głucho?) ładować kase w wysokie modele.
@eMac1ek: Dla mnie strat w HSH to nie strat:) Po propozycjach widać, że sam jeszcze się nie zdefiniowałeś czego szukasz. Mi ta kombinacja jakoś nigdy nie odpowiadała. Na codzień gram na HH, a oprócz tego mam jeszcze strata HSS (układ SSS z minihumbuckerem Seymour Duncan Jeff Beck).

http://allegro.pl/fender-stratocaster-usa-lonestar-1996-futeral-i4543914586.html - cena spoko, ale widać, że progi wymieniane i chyba niezbyt ładnie

http://allegro.pl/fender-american-deluxe-stratocaster-usa-dimarzio-i4549102762.html - Paf Pro bardzo fajny pickup moim zdaniem, przynajmniej w
@eMac1ek: najlepiej byłoby ograć, sprawdzić czy gryf nie ma wad, jak sytuacja z progami, klucze itd. zazwyczaj przy takich gitarach ludzie nie ściemniają i zawsze masz czas na zwrot sprzętu. Ja bym chyba brał:D
@eMac1ek: Cewki może i rozłączane, ale zależy też jak przełącznik skonfigurowany. Możesz nie mieć możliwości grania tylko na jednym singlu z humbuckera. W pozycjach 2 i 4 zazwyczaj gra jeszcze środkowy, a w 1 i 5 pełny humbucker. Jednak single w parze łączone równolegle brzmią dużo inaczej od pojedynczego.
@j3d1: @pawel6x6: rzeczywiście nie zdecydowałem się jeszcze dokładnie czego pragnę, wiem od kilku lat, że ma to być oryginalny amerykański strat, tylko tyle ;p Dziękuję za pomoc i poważnie pomyślę o tym Ericu