Wpis z mikrobloga

Dobry wieczór mierczki :). Kolejny rysunek! Mam nadzieję, że w przeciwieństwie do mojego wasz dzionek był pełen jesiennej pogody i nie pociliście się w krótkich spodenkach próbując dobiec na autobus.

Dzisiaj trochę się nie postarałam (a może postarałam się za bardzo!) i wrzucam niedokończony malunek. Baterie wyczerpane i po tych 6h już nie mogę nad tym siedzieć. Czas na odmóżdżenie i pogranie w Dragon Age: Origins, bo niedługo premiera trzeciej części i warto by było co nieco odświeżyć.

Już o samym malunku. Od dziecka uwielbiałam taka pewną 'dzikość', codziennie siadałam przez telewizorem mamy i oglądałam National Geographic. Ostatnio się bliżej interesuję klimatami kontynentalnymi (skrzywienie po maturze z geografii i swego czasu studiowaniu geologii <że niby takim głąbem nie jestem), a konkretniej tym jak wpłynęły na kulturę tamtejszych mieszkańców, ich religie, budowę fizyczną bla bla bla. W każdym razie wczoraj przeglądałam filmy dokumentalne BBC o Rdzennych Amerykanach, więc pracka mocno nimi zainspirowana. Mocno, bo jak widać ubranie się kompletnie nie zgadza, jest to coś wyciągniętego z mojej chorej głowy

Wiem, że ekspertem jestem nijakim ale poniżej w linkach zamieszczam proces twórczy krok-po-kroku. Chyba będę takie rzeczy dodawać do wszystkich moich komputerowych prac. No to lecimy z koksem!

1.Zazwyczaj zaczynam poprzez chaotyczny szkic tła. Zaznaczam także kierunek w jakim będę budować chmury.

2. Pierwsze marne szkice postaci i przy okazji trochę detali. Poza zdecydowanie koliduje z tłem.

3. Po metodzie prób i błędów nareszcie udało mi się otrzymać satysfakcjonujący rezultat. Przerobiłam trochę ubranie i dodałam parę detali. Nogi mi nadal nie pasują, zapewne je poprawię w końcowej fazie kolorowania.

4. Powrót do tła. Tło zawsze dopieszczam jako pierwsze, dzięki temu unikam później błędów ze światłem. Tutaj po prostu pomazanie i ustalenie palety.

5. Mieszanie tych placków, chmury zaczynają nabierać kształtu.

6. Dopracowanie pędzlem, góry stają się widoczne! Na tym etapie nareszcie mam jakieś podstawowe tło, którego nie będę specjalnie zmieniać, jedynie dodawać jakieś detale ale to na samym końcu.

7. Praca nad trawą, zostaję jej nadana właściwa tekstura dzięki czemu nie wygląda tak 'kwadratowo'.

8. Pierwsze kolorki postaci. Nie do końca mi pasują, zapewne je później zmienię. Szkic ledwo widoczny żeby ta cała czerń nie miała większego wpływu na obierana paletę..

Ps. Rysunki zamieszczam pod lamerskim tagiem #izarim . Codziennie po jednym aby nie zespamować nam mirko :>

#rysunek #rysujzwykopem #szkic #realizm #semirealism #digitalart #indianka #photoshop #digital #digitalpainting #indianin #fantasy
blonde_calculator - Dobry wieczór mierczki :). Kolejny rysunek! Mam nadzieję, że w pr...

źródło: comment_9vgbrg5yDW0hZ12hTFTSz32NING4QF5y.jpg

Pobierz
  • 10
@wblake: Dzięki za radę. Jestem kompletnym laikiem jeżeli chodzi o samo rysowanie i sprawy z tym związane. Wiem, że powinnam coś dodać do tła, w czasie pracy zgubiłam bizony i wioskę (takie trójkąciki po prawej), więc zapewne później nad tym popracuję.

Ps. Myślisz, że powinnam trawę trochę pociągnąć na dół?