•  

  Mirki, na jakiej zasadzie kupuje sie auto na polskich blachach w Holandii?
  #samochody #holandia

  •  

   @MrTusek:

   Jeśli auto nabyłeś przed upływem połowy roku pobytu w Holandii to musisz zapłacić podatek BPM (Belasting van personenauto's en motorrijwielen) - podatek jednorazowy tylko dla aut której nie mają opłaconego tego podatku w Holandii. Jest to jakiś procent wartości katalogowej auta odjąć amortyzację.

   Drgui podatek to MRB (MotorRijtuigenBelasting), stała kwartalna opłata za korzystanie z infrastruktury drogowej, wysokość podatku jest zależna od rodzaju paliwa (benzyna/gaz/diesel/gaz G3) oraz wagi pojazdu.

   Jeśli kupisz auto na polskich to na 80% będziesz musiał opłacić oba podatki ,chyba że auto było sprowadzone z NL do PL lub poprzedni właściciel go opłacił wtedy BPM odpada.

   Co do ubezpieczenia, to jeździsz na polskim OC/AC, musisz tylko raz do roku przyjechać do PL autem zrobić przegląd. Opłacając podatek możesz normalnie jeździć, nie ma nacisków na zmianę blach z PL na NL, ale odpada kilka przywilejów typu ulga parkingowa dla mieszkańców czy opłacanie parkomatów przez telefon (chyba, że tu się coś zmieniło od kiedy wyjechałem z NL)

   Tu możesz obliczyć BPM a tu kalkulator MRB
   pokaż całość

   +: MrTusek
  • więcej komentarzy (11)

 •  

  Chce kupić takie zwykłe czarne koszulki bez log itp.. W jakich sklepach tutaj w Holandii mogę coś takiego znaleść? Fajnie by było jakby były dobrej jakości
  #holandia

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Trique

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.