O mnie w 300 znakach

 •  

  Apollo 1 to pierwsza misja programu Apollo. Będąc misją próbną miała rozpocząć ten program. Niestety, misja się nie udała i cała załoga zginęła z wyniku pożaru na pokładzie.

  21 lutego o godzinie 13 astronauci weszli do modułu dowodzenia i zostali przypięci do stanowisk. Z powodu pierwszych problemów, takich jak "kwaśny zapach maślanki" czy zbyt dużym ciśnieniem w skafandrach start został opóźniony do godziny 14:42. Usterki były także z łącznością modułu.

  Pożar wybuchł o 18:30, wywołał ogromne zamieszanie, ciśnienie w kabinie wzrosło do 2 atmosfer i doprowadziło ono do pęknięcia szyb. Przez toksyczne substancje w dymie uratowanie astronautów było niemożliwe, po komunikacie nadanym przez załogę, dopiero po pięciu minutach udało się otworzyć właz. W środku znaleziono ciała.

  Przyczyn pożaru nie ustalono do dzisiaj, film "Pierwszy Człowiek" pokazuje wywołanie ognia poprzez mankamenty w instalacji elektrycznej i rzucanie iskier przez nią.

  Po całej sytuacji przestano do oddychania dawać czysty tlen, tylko mieszankę azotu z tlenem.

  Astronauci wiedzieli o słabym przygotowaniu do misji i przed startem zrobili żartobliwe zdjęcie przedstawione we wpisie.
  -------------------------------------------------
  #misjekosmiczne #nasa #apollo #kosmos #katastrofa #ciekawostki
  -------------------------------------------------
  https://www.facebook.com/Pi%C4%99kno-kosmosu-2161810447424658/ <<< Zapraszam do obserwowania i polubienia strony, gdzie będę wrzucał również ciekawostki.
  -------------------------------------------------
  #paliakkcontent <<< Zapraszam do obserwowania po ciekawostki z kosmosu, astronomii, astronautyki z najwiarygodniejszych źródeł.
  pokaż całość

  źródło: pobrane.jpg

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika archive

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (17)