•  

  O kurde mirki, ale historia mi wpadła teraz.

  Jechałem windą z babką, lat tak z 40.
  Opowiedziała mi, jak to dwa lata temu pewien gościu od nas z bloku potrącił sarnę.
  Spakował ją do bagażnika, podjechał pod blok, wciągnął własnymi rękoma na klatkę i wepchnął do windy xD
  Wwiózł na 13 piętro, żeby sobie ją oporządzić i zamrozić do jedzonka. Wiadomo jak to młodzież w Polsce oszczędza ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  Albo zapomniał, albo zignorował fakt, że z sarenki stanu używanego leciała jucha jak olej z Passata
  Cała winda, drzwi od windy, schody wejściowe były oznaczone jak kurwa scenografia z Lśnienia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  Pani sprzątająca nie pojawiła się potem przez miesiąc, a gościu zdziwiony, jak zapukała do niego policja.
  Nie miała trudnego zadania, szli śladem pasu lądowania zdechłej sarny.

  Co trzeba mieć we łbie, żeby taka imba odwalić xD

  #poznan #logikaniebieskichpaskow i trochę #niewiemjaktootagowac
  pokaż całość

 •  

  Co należy zrobić w kraju z wysokim opodatkowaniem młodego pokolenia i demograficzną katastrofą na horyzoncie?
  Ministerstwo Obrony Narodowej wprowadza nowe przywileje emerytalne i będziemy mieli 45 letnich wojskowych emerytów.
  Niedawno podobne przywileje przyznano policjantom.
  https://www.wykop.pl/link/5048441/zmiany-w-emeryturach-mundurowych-projektem-zajmie-sie-sejm/

  #gospodarka #ekonomia #neuropa #4konserwy #bekazpisu #ciekawostki
  pokaż całość

 •  

  tl;dr - wyjechałem do Anglii trzy lata temu i zrobiłem niezłą karierę - wyjazd zmienił mnie na lepsze i jestem szczęśliwy, że wyjechałem

  Jako, że w zeszłym tygodniu minęły trzy lata odkąd wyjechałem do Wielkiej Brytanii, chciałem opisać moją historię - jak zacząłem, co zrobiłem, co się udało a co jeszcze nie. Suma sumarum, jestem bardzo zadowolony z wyjazdu, miałem sporo szczęścia, czasem było trudno, w większości było łatwo. Jeśli miałbym opisać to jednym tagiem, byłby to raczej tag #wygryw ;).

  Mam nadzieję, że ten post przyda się, zaciekawi albo rozjaśni sytuację osobom, które planują coś podobnego.

  O mnie:
  26 lat (prawie 27 lat). Chłopak prawie że ze wsi. Na studia wyjechałem do Warszawy, gdzie dziennie zrobiłem studia inżynierskie z informatyki.
  Przed wyjazdem do Wielkiej Brytanii miałem inżyniera + w sumie około 2.5 roku doświadczenia jako programista .NET w dwóch firmach.
  Na studiach byłem bardzo dobry z matematyki i elektroniki, gorszy z programowania (chociaż zawsze zaliczalem na około 4).

  Dlaczego wyjechałem:
  O wyjeździe za granicę na poważnie zacząłem interesować się około pół roku przed samym wyjazdem. W mojej ówczesnej pracy trochę już się nudziłem, nie było ciekawych projektów. Chciałem zmienić pracę na coś fajniejszego i stwierdziłem, że warto by spróbować - no bo czemu nie. Do tego byłem dosyć wstydliwy i ciężko było mi wyjść ze strefy komfortu, a chciałem to zmienić. Pomyślałem - all in - i stwierdziłem, że jeśli nie teraz to nigdy. Rozważałem wyjazd do Holandii, ale czytając horror stories ludzi, którzy wyjechali do Amsterdamu, stwierdziłem, że to nie dla mnie.

  Pierwszym moim krokiem była próba szybkiego podszkolenia języka angielskiego. Mój angielski (jak u większości Polaków po polskiej szkole angielskiego) był w miarę dobry jeśli chodzi o czytanie i pisanie, myślałem też, że było dobrze jeśli chodzi o słuchanie (o tym później). Jeśli chodzi o mówienie, była kaplica. Nie potrafiłem wydukać ani słowa - głównie przez bycie wstydliwym i nie "rozgadanym". Pamiętam raz szukałem pracy i odpadłem od razu po pierwszym etapie rozmowy z HR na którym była wymagana podstawowa znajomość angielskiego (tj. jak się nazywasz, skąd jesteś etc). Nie potrafiłem powiedzieć jednego składnego zdania...

  Na OLX czy innym portalu znalazłem niedaleko mojego mieszkania ogłoszenie człowieka, który oferował konwersacje z języka angielskiego. Ważne dla mnie było to, żeby to było blisko mnie - inaczej zawsze znalazła by się wymówka, żeby nie pojechać. Przez cztery miesiące, raz w tygodniu chodziłem do niego, żeby nabrać pewności w mówieniu. Ze spotkania na spotkanie było coraz lepiej aż pewnego dnia stwierdziłem, że to już czas zacząć szukać pracy.

  Jak zorganizowałem wyjazd:
  To chyba najprostsza i zarazem najtrudniejsza część. Najprostsza bo w zasadzie wystarczyło kupić tylko bilet. Stwierdziłem, że zacznę szukać pracy jeszcze z Polski, ale że może być trudno z uwagi na mój brak dużego doświadczenia, łatwiej może być dostać pracę będąc na miejscu. Najtrudniejsza, bo trzeba jednak kupić ten bilet i na prawdę powiedzieć A. Kupiłem bilet w obie strony, w razie gdyby mi się nie udało, były by to tylko wydłużone i bardzo drogie wakacje. Na cel obrałem Manchester, w sumie przypadkowo - nie chciałem Londynu a Manchester był jednym z większych miast na mapie.

  Na jakiś tydzień/dwa przed wylotem, na Facebooku w jednej z grup typu Polacy w ..., znalazłem ogłoszenie pary, która chciała wynająć pokój w swoim mieszkaniu. Udało się z nimi dogadać, więc nie leciałem do końca w nieznane. W razie gdyby dom okazał się oszustwem albo nie dało by się w nim mieszkać, miałem plan B - na pierwsze trzy dni miałem również zarezerwowany nocleg w AirBnB. Na szczęście nie musiałem z niego skorzystać, bo pokój okazał się w porządku jak na początek.

  Jak szukałem pracy
  Poszukiwanie pracy zacząłem od wrzucenia mojego CV na stronę cwjobs.co.uk jeszcze będąc w Polsce. Rynek w Wielkiej Brytanii jest tak chłonny, że pierwszy telefon od rekrutera dostałem mniej niż minutę od momentu kliknięcia na przycisk "Wyślij". W sumie nawiązałem kontakt z trzema rekruterami, którzy zorganizowali cztery czy pięć rozmów z poszczególnymi firmami. Nie było to jakieś trudne - w większości były to tylko pierwsze etapy. Tutaj fakt, że mimo wszystko pojawię się w Anglii dużo pomógł. Większość firm chce jedna zobaczyć i przepytać kandydata na żywo a nie przez telefon. Z tych czterech czy pięciu rozmów, udało się ustalić trzy rozmowy kwalifikacyjne drugiego etapu, już w Wielkiej Brytanii. Muszę zaznaczyć, że osoby z którymi rozmawiałem miały bardzo dobry angielski, były pewne siebie i łatwo było je zrozumieć.

  Wyjazd
  W przeddzień wylotu dotarło do mnie, że to dzieje się na prawdę. Nie było łatwo, już prawie rozmyśliłem się i miałem nie jechać. Słowa mojego taty mnie jednak przekonały - nie odwodził mnie od wyjazdu (za to moja mama tak :P ), a powiedział, że zawszę mogę wrócić jak się nie uda. A, no i to miał być pierwszy raz gdy w ogóle leciałem samolotem, więc stres x2 :). Spakowałem bagaż podręczny, wziąłem komputer, pare koszulek i bieliznę i to w zasadzie wszystko.

  Przyjazd
  Po przylocie do Manchesteru, przywitał mnie dworzec Picadilly. Troche zaniedbany, brudny. Ogólnie nie to czego się spodziewałem. Miałem rozrysowane gdzie iść, żeby trafić na autobus. Nie pomyślałem, że kupno biletu może być jednak tak trudne. Przez 20 minut szukałem automatów do biletów, po czym okazało się, że bilety kupuje się u kierowcy. Kierowca zaciągał takim mocnym akcentem z Manchesteru, że chwile zajęło mi zrozumienie, czy on w ogóle mówi po angielsku. Jakoś jednak udało się kupić ten cholerny bilet i trafiłem do domu gdzie mieszkałem sobie przez kolejne trzy miesiące.

  Jak znalazłem pracę
  Przyleciałem w sobotę, pierwszą rozmowę kwalifikacyjną miałem mieć w poniedziałek. Popołudnie w sobotę i całą niedzielę spędziłem na zwiedzaniu, wszystko było dla mnie inne i nowe.
  W poniedziałek pierwsza rozmowa - technicznie bardzo prosta, z ludźmi, którzy byli przyjaźni i bardzo dobrze po mówili po angielsku i sprawili, że cały stres zniknął. Okazało się póżniej, że była to rozmowa z moim przyszłym managerem i jego szefem. Musiałem dobrze wypaść, bo 5 minut po tym jak wyszedłem z biura dostałem telefon, że chcą mnie przyjąć i zapytali jaką kwotę chciałbym dostać, żebym anulował dwie pozostałe rozmowy. Powiedziałem kwotę nieco większą niż ta o której wspomniałem wcześniej i powiedziałem TAK, firma spodobała mi się i widziałem w niej duże możliwości rozwoju i awansu. Jedną z dwóch pozostałych rozmów odwołałem, na drugą poszedłem z ciekawości, ale wygrała jednak pierwsza opcja. Tak o to znalezienie pracy zajęło mi jeden telefon z Polski plus trzy dni od przyjazdu do Anglii. Tutaj miałem najwięcej szczęścia, bo firma w której obecnie pracuje w ciągu trzech lat powiększyła biuro z około 40 osób do około 300. Dział programistów zwiększył się 2-3 razy, więc było duże pole do awansu, który dostałem po dwóch latach.

  Życie w Wielkiej Brytanii
  Na początku było trudno. Wszystkiego należało się nauczyć w zasadzie od nowa. Komunikacja miejska działała inaczej, w sklepach produkty były inne, inaczej się nazywały, inaczej były przygotowywane, smakowały inaczej. Ludzie mówili z akcentami (każde miasto ma swój własny), które bardzo trudno było zrozumieć. Ludzie czasem mieli problemy ze zrozumieniem mnie, bo tłumaczenie abstrakcyjnych konceptów po angieski nie jest zbyt łatwe, szczególnie na początku.

  Moje nastawienie na początku było bardzo nie ufne, ale szybko okazało się, że Anglicy są strasznie mili i jeśli tylko poprosi się o pomoc, bez problemu się nią otrzyma.
  W pracy dosyć szybko nawiązałem przyjaźnie z ludźmi w moim wieku lub trochę starszymi. Z ludźmi z wielu krajów. Do dzisiaj tworzymy jedną wielką paczkę, nawet (a szczególnie) poza pracą. Nigdy nie czułem się gorszy będąc Polakiem, nigdy nikt nie powiedział mi przez to ani jednego przykrego słowa - choć bardzo się tego bałem.

  W ciągu pół roku mój angielski wystrzelił w kosmos, potrafiłem płynnie i bez strasznego akcentu wyrażać się i formułować swoje myśli. Po trzech latach po angielsku jest mi mówić łatwiej niż po polsku (mówiąc po polsku mam pewne zaburzenia mowy gdzie niektóre dźwięku wydaję zbyt szybko i przez to trudno jest mnie czasem zrozumieć... w sumie nie wiem czemu tak jest). Pomogło to, że nie otaczałem się Polakami, a czas spędzałem głównie z Anglikami. Porównując mój poziom z moim przyjacielem z Grecji z którym zaczynaliśmy w tym samym czasie, i który większość wolnego czasu spędza jednak z Grekami, wydaje mi się, że mój angielski lepiej się rozwinął chociaż on startował z wyższego poziomu. Otocznie ma jednak duży wpływ na język.

  Co osiągnąłem
  Znalazłem super dziewczynę.
  Po około dwóch latach zostałem awansowany na Senior Developera (będąc w tej samej firmie - jeszcze nie zmieniałem pracy w Anglii).
  Po trzech latach moja pensja jest o 57% wyższa niż ta z której zaczynałem i ciągle rośnie co roku.
  Mnóstwo kasy odłożyłem, mimo moich podróży.
  Mieszkam w wypasionym domu (co prawda wynajmuję, ale za grosze w porównaniu do zarobków).
  Zwiedziłem prawie całą Europę - tanie loty z Manchesteru praktycznie w każdą stronę świata. Byłem kilkukrotnie w Irlandii, Francji, Portugalii, Hiszpanii, Włoszech, Niemczech, Ukrainie, Szwajcarii, Polsce.
  Bardzo podszkoliłem angielski.
  Nawiązałem sporo przyjaźni.
  Moja pewność siebie zdecydowanie podskoczyła, pobyłem się strachu przed społeczeństwem i innymi ludźmi, i wiem, że wszędzie sobie poradzę.
  Na własne oczy zobaczyłem, że ten zachód wcale nie upada, nie ma powodu by bać się muzułmanów, ludzie są szczęśliwi i pomocni.

  Co mi się podoba w Anglii
  W Anglii podoba mi się to, że każdy jest sobą. Chcesz sobie pomalować włosy na czerwono? Śmiało, możesz wyrażać siebie jak chcesz. Nie lubisz pracować w biurze? Śmiało, jeździj taksówką, utrzymasz się jakoś. Lubisz jedzenie z różnych stron świata? W Manchestrze są chyba wszytkie możliwe rodzaje kuchni. Lubisz muzykę na żywo? Każdego dnia masz kilkanaście koncertów w różnych miejscach w mieście. Lubisz naturę? Blisko do Walii, Szkocji, Lake District, Peak district.

  W pracy nie ma szalonego tempa. W piątki to normalne, że można wypić piwo do obiadu (ofc nie w biurze a gdzieś w pubie). Na wizytę u lekarza nie trzeba brać dnia wolnego, po prostu się idzie. Jak jesteś chory to dzwonisz, że Cię nie będzie i tyle.

  Lata są fajne, nie za gorące - w sam raz.

  Co mi się nie podoba
  Wszechobecny bałagan, mnóstwo śmieci leżących na ulicach, sporo bezdomnych. Budownictwo jest fatalnym stanie, technologia budowy sto lat za Polską. Wszechobecna czerwona cegła, problemy z wentylacją i grzybem na ścianie. Ja akurat nie mam z tym problemu, ale sporo ludzi ma.
  Drogie ubezpieczenia samochodu, słaba jakość jedzenia. Drogie nieruchomości. Nierówności społeczne większe niż w Polsce.

  Sporo emigracji polskiej to klasa robotnicza, z którymi ciężko znaleźć wspólne tematy. Do tego sporo osób bardzo słabo mówi po angielsku, często są rasistami i mają kompleks wyższości.

  Zimy są straszne, jest w miarę ciepło, ale non stop pochmurnie i brak słońca. Tyle, że loty do Portugalii tanie w zimę :)

  Czy poleciłbym wyjazd
  Tak, o ile wyjeżdżasz do pracy jako specjalista. Nie wiem czy zdecydowałbym się wyjechać do pracy na magazynie, chociaż sporo ludzi tak robi i nie narzekają. Ja jestem z mojego wyjazdu bardzo zadowolony - zdecydowanie zmienił mnie i moje życie na lepsze.

  Jeśli macie jakieś pytania to śmiało :)

  #uk #emigracja #programowanie
  pokaż całość

 •  

  Pamiętam jak za gówniaka ukradłem świętej pamięci pradziadkowi 500 ziko emerytury i balowałem jak król. Normalnie 50 ziko na syrop klonowy wydałem (teraz na kosztuje 20 max), a to był dopiero początek. Większa beka, że dziadzia się nie skapnął XDD Tyle emerytury dostawał, że 500 ziko to mu różnicy nie robiło, w sumie tak jak mi teraz, 500 ziko za obiad i nawet nie odczuwam (。◕‿‿◕。)
  #gownowpis #takbylo pokaż całość

 •  

  Legia Legią, Craxa Craxą, ale grali też dzisiaj Polacy:

  - Wilczek Kamil - 2 gole, 90 minut - Brondby 4:1 Inter TUrku (I runda eliminacji Ligi Europy)
  - Wrzesiński Jakub - 90 minut - Siroki 1:2 Almaty (I runda eliminacji Ligi Europy)
  - Piotrowski Jakub - gol - Genk 4: 1 Maccabi Tel Aviv (sparing)

  Swój mecz grała też Fortuna Dusseldorf, ale Kownacki nie był nawet na ławce rezerwowych.

  #pilkanozna #nasizagranica
  pokaż całość

 •  

  #angielski #naukaangielskiego #memrise

  Dobrze mi się uczy z memrise. Czy jest jakaś apka, która będzie działała na takiej samej zasadzie jak memrise, czyli słuchanie słówek, pisanie, powtarzanie, ale będę mogła sama dodawać słowa jakich chce się uczyć? Może to słynne doulingo? Słyszałam o tym, ale nigdy nie sprawdzałam.

 •  

  Dzis w SE wywiad z Dawidem Janczykiem. Ciekawy jest fragment w ktorym Dawid grozi @Oskarek89 ;)

  Wstyd ci, gdy patrzysz na to zdjęcie spod sklepu?
  - Jest mi przykro, że znalazł się człowiek, który mógł takie zdjęcie zrobić. Mogę powiedzieć, że na tym nie poprzestanę, dowiem się kto to zrobił i wejdziemy na drogę sądową. Po pierwsze takich rzeczy się nie robi. Po drugie nie wrzuca do sieci, a po trzecie to jakaś zwykła gnida. No bo kto to mógł być…

  #legia #ekstraklasa #pilkanozna
  pokaż całość

 •  

  Draft opracowania moich podcastów jakie słucham bądź mam na liście. Wrzucam publicznie tutaj bo moze się komuś przydać, często ten temat jest poruszany, ostatnio o to wprost poproszono. Póki co taki zbitek tekstu, na końcu info o tym gdzie słuchać i jak.

  @stuparevic: Na szybko takie wybrane najciekawsze:
  Acquired - każdy odcinek to kompletne omówienie przejęcia jakiejś wielkiej firmy, głównie modne technologiczne ale są też 'ikony/legendy', poprowadzone perfekcyjnie, jeden z nich pracował w microsofcie i to w oddziale Skype w Europie - w odcinku o skype opisywał 'chrzest' jaki tam przechodzą przysłani z zagranicy :D

  Better Call Saul - ekipa producentów, aktorów i pracowników tego serialu, odcinek po każdym odcinku serialu, ZŁOTO

  Blockchain Insider - jeden z najsensowniejszych podcastów o blockchainie, ekipa z pro firmy konsultingowej z tego sektora z UK, mają też podcast Fintech Insider. Inny podcast o krypto jaki słucham to amerykański Ledger Cast ale nawet nie wiem czy jest wielki sens bo raz na 10-15 odcinków jest wartościowy wywiad a tak to smęty

  DN FM - Designer News, dobre wywiady ale dosłownei kilkanaśice i koniec, tak samo podcast od Tobias Van Schneider (grafik odpowiedzialny m.in. za Spotify)

  Jako Tako - polski mega konkretny podcast o Japonii, są na wykopie, Mirkują ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  Lew Later - podcastowa wersja tego kanału z YT, to równoległy kanał typka od Unbox Therapy - super ale chyba za długo i za często, ale słucham wszystko tylko pewnie przerzucę się na wersję YT i będę ją codziennie odpalać na boku

  Logo Geek - typko z UK o designie i wzornictwie, bardzo konkretni goście, świetne obserwacje, tak poznałem Chris Do i The Futur które są kolosami z własnym podcastem też

  Niebezpiecznik - ultra konkret od typków z Polski, podcast tego znanego serwisu branżowego

  Prawo dla krewatywnych - polski, bardzo dobrze zrealizowany, o zagadnieniach prawnych dla sklepów internetowych, firm operujących w sferze online i nie tylko

  Real time with Bill Mahrer - najlepszy polityczny, Bill jest owszem trochę lewicowy ale najbardziej z nich wszystkich racjonalny, bardziej wolnościowiec niż lewicowiec, goście z obu stron, świetne REALNE obserwacje a nie polityczne radykalizmy. W sumie to wręcz utożsamiam się z jego poglądami :P Liberal ale w rozumieniu wolnościowym a nie wrzeszczących lewicowych/socjalistycznych radykalizmów.

  The Disciplined Investor - od tego podcastu zacząłem moją przygodę z podcastami jeszcze w 2007 roku chyba!!! To Andrew Horowitz, inwestor i zarządzca funduszy z Nowego Jorku (aktualnie Floryda, super życie prowadzi ale nie w stylu celebryty, często opowiada o swoich przygodach na rybach - łapią rekiny itp) - zawsze świetne bieżące obserwacje z rynków, ponadczasowe wywiady!
  Ma równoległy kanał luźniejszy DH Unplugged ale to tak średnio polecam bo prowadzi go ze starym autorem PC Magazine - John C. Dvorak (tak, wnuk albo syn tego Dvoraka) ale smęci strasznie włąśnie ten Dvorak :/

  This Week in Startups and Technology by Jason Calacanis - jeden z moich top, tworzę archiwum odcinków (jeszcze nie online) które znikają z serwerów i feedów. Dawny reporter technologiczny z NY, do dziś pełni tą funkcję mimo że jest obrzydliwie bogaty jako inwestor z Doliny Krzemowej, m.in. wczesny inwestor z Uber. NIESAMOWICI goście, ciągłe wywiady, źródło wiedzy i doświadczeń które powinno się mieć podłączone dosłownie dożylnie.

  Windows Central - podcast ekipy ze strony o tej nazwie, info ze świata Microsoftu, głównie tego co jest tuż za rogiem - inside newsy o nadchodzących urządzeniach, kierunkach zmian w Windowsie itp

  ---- DO PRZESŁUCHANIA ----
  Dodaję nowy podcast gdy inny mi się skończył bądź jestem na bieżąco z kolejnym z mojej listy słuchanych

  13 Minutes to the Moon - seria krótka 13 odcinków od BBC
  American Innovations - bardzo dużo i nadal nadają
  Ask Eliza Antyhing - Eliza Shlesinger standuperka oby podcast był tak dobry jak jej show
  Breach - wielkie wycieki, o cyberbezpieczeństwie
  Business Wars - historia wielkich przejść i wojen między korporacjami/inwestorami
  Caliphate - historyczny o terroryzmie od The New York Times
  Chat with traders - wywiady z traderami, chyba głownie krypto
  Dan Carlin Hardcore Histry - historyczny
  Darknet Diaries - cyberpodziemie
  Espionage - ciekawostki ze świata wywiadu i życia szpiegów
  F1: Beyond the grid - chyba wywiady z kierowcami, członkami zespołu, zobaczymy czy dobre
  H3H3 - kiedyś słuchałem na bieżąco, tak przekonałem się do Jordana Petersona który był tam gościem (też ma swój podcast!)
  Hacked: Into the minds of Cybersecurity leaders - zobaczę, dodane
  Hacker Noon Podcast - newsy z sektora cyberbezpieczenstwa
  History of Cruscades - chyba australijka go tworzy, bardzo kompletne historyczne opracowania o Europie głównie
  How I Built This - bardzo często rekomendowane z sektora startupowego
  Intrigue: The Ratline - to jeden z tych które są chyba zakończone, historie o ucieczkach nazistów
  Overtime - podcast od ekipy Dribbble, design
  Slow Burn - historie kryzysów - Water Gate, Clintonowie i teraz nowa seria o czymś będzie
  Snacks Daily - podcast od Robinhood z aktualnościami na rynku finansowym ale z ukierunkowaniem na spólki technologiczne, wielkie startupy po IPO
  Specacular failures - o biznesach które padły
  Swindled - o oszutstach, dosłownie wczoraj dodałem do listy :D
  The Disruptors
  The Dropout - historia Theranos i oszustki za nim stojącej
  The Futur - Chris Do i jego agencja Futur o designie, obsłudzie klietnów, procesach zarządczych
  The Sweaty Startup - podcast do popularnego kanału na Reddicie - o takich przyziemnych biznesach rozkręcancyh od zera
  What Bitcoin Did - o sektorze krypto, chyba taki największy kanał, dużo długich odcinków często
  True Crime Sweden - kryminalne
  We Study Billionaires - historie wielkich fortun
  Without Fail
  Your Undivided Attention - O tym jak rozwiązuje się technologie, procesy itp które mają trzymać użytkownika w uwadze

  Podcasty które odpuściłem

  pokaż spoiler Marketplace - dwa podcasty od nich - czasem materiały nawet wartościowe ale ilość czasu przez jaki blagają o donacje i reklamują partnerów to przesada. W dodatku ta znana reporterka Molly Wood przez wciskanie swoich poglądów i ciągłą stronniczość jest nie do zniesienia.
  H3H3 słuchałem ale było strasznie długie i mało konkretne, kiedyś powrócę


  Trochę jeszcze innych ale mniej ważnych albo jeszcze nie sprawdzonych.

  Do słuchania koniecznie Castbox - jest na wszystkie platformy włącznie z web i wszystko perfekcyjnie się synchornizuje - coś czego durny PocketCasts nie potrafił ogarnąć przez lata (a używałem długo i porzuciłem)

  Łap kod bo teraz wprowadzili program partnerski (przedwczoraj dosłownie): YYJ2SB
  https://castbox.fm/

  Zapewniam że na przestrzeni lat przetestowałem WSZYSTKO i po przesiadce na Castbox rok temu w końcu jestem 'w domu'. Darmowe, reklamy nieinwazyjne a premium można mieć za dosłownie 2 USD na miesiac doliczone do rachunku. Dodatkowo mają ciekawe rozwiązania jak program partnerski teraz oparty na blockchainie, aplikacja ma wbudowany portfel krypto już od daaaaawna co całkiem nietypowe. Rozwijają teraz wymiar społecznościówki.

  Wołam @stuparevic
  Taguje #podcast | #startup | #technologia | #finanse | #gielda | #kryptowaluty | #blockchain a tych od japonii nie mam sumienia ale Mirek który ten podcast tworzy działa aktywnie więc 'kto ma wiedzieć ten wie' :)
  pokaż całość

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: Screenshot_20190710-113802_Castbox.jpg

 •  

  mam tutaj tak programik i występuje błąd, ponieważ jak wpisuje 11 to wyskakuje mi 'ogramny' a powinien 'mały'. Co jest nie tak?

  print('Siema, podaj długość chuja')
  wpis = input()
  cm = len(wpis)
  if cm > 20:
  print('OGROMNY')
  elif cm <=20:
  print('DUŻY')
  elif cm <=14 and cm >= 10:

  print('Mały')
  else:
  print('mały w chuj')

  #python #naukaprogramowania
  pokaż całość

 •  

  Witam, chciałbym się dowiedzieć jak wygląda #scouting w #pilkanozna i czy są może prowadzone jakieś kursy? Ktoś ma jakieś artykuły albo książki o tej tematyce?

 •  

  Mireczki znacie jakieś ciekawe podcasty na spotify o rozwoju osobistym, angielskim, biznesie itp.? Mogą być po polsku i po angielsku.
  #rozwojosobistyznormikami #rozwojosobisty #angielski #angielskizwykopem #podcast #spotify

  +: Ikki, Shiner
 •  

  cześć niemieckie świry

  dzisiaj chciałem wam polecić niemiecki mini-serial - poziom powiedziałbym B1/B2, można włączyć napisy, humor przystępny, tematyka bardzo życiowa.

  https://www.zdf.de/comedy/merz-gegen-merz

  #niemiecki

 •  

  Murki potrzebuje takiej pomocy małej. Mam sobie 100 pdfów, chciałbym je wydrukować naraz. Windows print manager to śmiech na sali, a program do pdf'a nie daje możliwości drukowania wiecej niż 1 na raz. Jest jakiś programik, w którym po prostu mógłbym je wjebać w kolejkę, żeby sie drukowały ? Drukarka to jakiś tam brother, a brother utilities też nie ma takiej opcji.

  #it #helpdesk #druk #pracbaza pokaż całość

 •  

  Dzisiaj Bayern ma swój pierwszy trening w nowym sezonie. Co ciekawe, Niko Kovać ma do dyspozycji tylko 7 graczy z pola (Müller, Thiago, Javi Martinez, Tolisso, Boateng, Sanches & Arp) i 3 bramkarzy - reszta piłkarzy albo na urlopach albo jeszcze leczy kontuzje.

  Ogólnie kadra Bayernu liczy w tym momencie 17 zawodników! Bardzo mało - kadra BVB liczy dzisiaj prawie dwa razy więcej zawodników (33!).

  Panie, co z tymi transferami? - możecie zapytać. A no, póki co licho. Jeżeli chodzi o piłkarzy, którzy mają przyjść to głównie mówi się o dwóch Niemcach (Sane i Henrichs) oraz o Dembele i Underze. Należy jeszcze dodać, że istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że z klubu odejdą jeszcze Boateng i Sanchez, którzy skarżą się na brak występów.

  Prezes klubu, Uli Hoeneß, powiedział niedawno, że jego celem jest, aby do 3. sierpnia Bayern miał dobrą kadrę (wtedy rozgrywany jest Superpuchar Niemiec). Niby to jeszcze miesiąc, ale negocjacje cały czas się przeciągają. No i przecież lepiej mieć nowych zawodników wcześniej, aby zgrywali się z zespołem. Nie wiem, na co oni czekają.

  #bundesliga #bayernmonachium #pilkanozna

  źródła: https://www.transfermarkt.de/under-und-henrichs-thema-beim-fc-bayern-ndash-trainingsauftakt-mit-7-feldspielern/view/news/340128?rss

  https://www.welt.de/sport/fussball/bundesliga/article196481583/Trainingsstart-in-Muenchen-Die-vielen-Problemzonen-des-FC-Bayern.html
  pokaż całość

 •  

  Czy Polki muszą być tak grube nawet w sporcie ? #sport #pytanie

  źródło: 1562491427805.jpg

 •  

  W czym robicie diagramy? Klasy, use case, relacyjna baza. Jakiś program na windowsa, albo coś w sieci.
  #programowanie #informatyka

 •  

  Ciekawie zapowiada się sezon 19/20 w Bundeslidze. Główny rywal Bayernu - BVB - solidnie się wzmocnił przed nowym sezonem: kupili Hummelsa, Hazarda, Schulza, Brandta i Alacera (chociaż nie rozumiem oddanie z półdarmo Isaka do Sociedad, który przecież w pół roku w Holandii zrobił furorę). Aptekarze mają ciekawy, młody skład, a do tego dokupili jeszcze Demirbaya, Diabiego i Sinkgravena. No i też myślę, że Eintracht może namieszać - co prawda oddali Jovicia do Realu, ale kupili Kohra, Kosticia czy Jovelijcia (Jović bis?). Dodając do tego fakt, że Bayern pożegnał się z kilkoma ważnymi graczami, może być naprawdę ciekawie. Zapraszam do dyskusji.

  #pilkanozna #bundesliga
  pokaż całość

 •  

  Legia 6:0 Pogoń Siedlce
  Lechia 7:1 Bytovia
  Piast 7:1 Miedź

  To jest ten sezon xD dawac te puchary

  #legia #lechia #piast #ekstraklasa #pilkanozna

 •  

  Kult zapierdalania w polskim narodzie jest karygodny. Niby zapierdalamy jak dzikie swinie a i tak nasz "naród" nigdzie nie doszedł i jesteśmy traktowani jak tępaki cywilizacji (Rosji i innych bantustanów nie liczę)

  #przegryw

 •  

  debiutancka bramka Seby :)
  #pilkanozna

  źródło: 1562352079673.jpg

  •  

   @Noroom: ja do Michalaka nie jestem przekonany , dla mnie to taki typowy jeździec bez głowy, aka Miłosz Przybecki 2.0. Ale oglądałem skrót z tego sparingu, o którym pisałem wyżej i zrobił na mnie pozytywne wrażenie. No i dobrze, że nie jest w klubie sam bo jest w klubie jeden Polak. Oby się naszym wiodło jak najlepiej.

   +: Noroom
  • więcej komentarzy (2)

 •  

  Zdiagnozowano dziś u mnie chłoniaka z obwodowych limfocytow T. W sumie to tylko potwierdzenje czegoś, czego od dwóch tygodni byłem pewien, bowiem od takiego właśnie czasu trwają u mnie nocne poty będące charakterystycznego dla tych nowotworów złośliwych. Mam przed sobą konsultację we wtorek u profesora onkologii, który zleci dalsze badania.
  Na początku był szok. Pomimo, że tego się spodziewałem, słowa z ust hematologa były wstrząsające. Zaczytywałem się w wyniku histopatologii poszukując jakichkolwiek wskazówek, które pomogłyby nakierowac mnie na treści mogące dać mi trochę więcej info. Na szczęście chloniaki, pomimo iż są nowotworami złośliwymi, są w większości uleczalne. Wiele oczywiście zależy od stadium, w którym obecnie się znajduje.
  Jestem dobrej myśli. Mam wsparcie najbliższej rodziny i dziewczyny, z którą niedługo będę obchodził czwartą rocznicę. Wierzę, że pokonam te chorobę.

  #oswiadczenie
  pokaż całość

 •  

  Co jest grane, że nie moge zrobić "ń" na klawiaturze? mam polska klawiature, i wchodzą mi polskie znaki, ale nie "ń"

  #informatyka

 •  

  Drobny przestępca xD
  #pasjonaciubogiegozartu #heheszki #humorobrazkowy

  źródło: comment_rRctwYpOFRISPf7YAt6yPhPmNjk0doDd.jpg

 •  

  Czy znacie apki w stylu Memrise, ale pozwalające dodawać własne słowa (i żeby najlepiej móc tylko tych się uczyć)?
  #jezykiobce #jezykangielski #angielski #memrise

 •  

  Panowie czy jest ktoś wstanie wycenić koszulkę?
  Jest to ostatnia koszulka Raula z mojej kolekcji...
  #raul #pilkanozna #realmadryt #koszulki #sport