•  

  Mirki i mirabelki, dzisiaj Dzień Singla, więc dla wszystkich zmęczonych wszechobecnymi walentynkowymi kwiatami, serduszkami i czekoladkami mamy konkurs idealny.

  Pokażcie lub opowiedzcie jak macie zamiar spędzić dzisiejszy dzień. Maraton seriali, podbijanie de_mirage lub Summoner’s Rifta, całodniowy shitposting na wykopie, sesje RPG, sesje zdjęciowe, a może sesje na trybie incognito.

  Co musicie zrobić?
  1. Zostawić tutaj plusika
  2. Skomentować post z odpowiedzią lub zdjęciem
  3. Doskonale się bawić przez resztę dnia

  Niezależnie co wybierzecie, pamiętajcie, żeby to był WASZ dzień.

  W poniedziałek 17.02 o 12:00 wybierzemy 3 osoby, które naszym zdaniem najlepiej celebrowały swoje bycie singlem (lub w friendzonie) i nagrodzimy za pierwsze miejsce power bankiem PowerPlay10, drugie ładowarką ChargeSource3 i trzecie podświetlanym kablem GC Ray.

  #konkurs #rozdajo #powerbank #elektronika #technologia
  pokaż całość

 •  

  #mirkowyzwanie największą frajdą tej edycji było dla mnie podglądanie jak inni radzili sobie z zadaniami, które dodałam do propozycji zimowej edycji Mirkowyzwania :) Pamiętajcie, że już wkrótce @FHA96 oraz @brand_new_brain będą was zachęcać do zgłaszania waszych propozycji do edycji wiosennej. Weźcie pod uwagę, co wam sprawiło największe wyzwanie i już teraz zapiszcie sobie te pomysły (╭☞σ ͜ʖσ)╭☞ Ja zaś korzystając z okazji chcę serdecznie podziękować wszystkim, którzy zrobili kule dla ptaków, rozwiązali jolki, diagram 30x30 w Picross Galaxy, przez 7 dni z rzędu inaczej upinali włosy i pokazali światu swój zestaw EDC <3 <3 <3 Mam nadzieję, że będziecie miło wspominać te zadania i że przy następnej edycji rzucicie swoje propozycje :) pokaż całość

  +: PrawdziwaLamaToJa, Wielki_Czerwony_Smok +2 innych
 •  

  #mirkowyzwanie

  Mój zestaw:
  a) Zacznij uczyć się jazdy na łyżwach. Poczytaj instruktaże lub poproś kolegę/koleżankę o pomoc.
  b) Naucz się rozwiązywać krzyżówki jolki
  c) Przygotuj jakąś egzotyczną potrawę, opisz składniki, sposób przyrządzania, zrób zdjęcia efektu końcowego.

  Zadanie "a" musiałam aktualnie odpuścić z kilku względów, a szkoda bo kiedyś bym się chciała nauczyć.
  Zadanie "c" można powiedzieć, częściowo robię, bo postanowiłam więcej gotować samodzielnie i np. robię abstrakcyjne dla mnie dotąd kotlety z buraków. Nie mam niestety zdjęcia żadnego, ale to chyba jedyna poza barszczem forma buraków, którą jestem w stanie spożyć - generalnie więc polecam. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Ale zadaniem, które sobie wybrałam jest "b". Niestety jestem dałnem i mam większość porozpoczynanych, ale trudno mi jakąś dokończyć. :D Jednak kumam na czym polega zasada.
  pokaż całość

  źródło: metrowajolkajolka.jpg

 •  

  a) Zrób dla siebie coś co Cię zrelaksuje- zorganizuj sobie domowe spa, wybierz się na masaż, odpocznij wieczorem przy winie, świecach i muzyce, którą lubisz
  b) Zrób i rozwieś w swojej okolicy ogłoszenie ze zrywkami z motywującymi tekstami
  c) Zainstaluj aplikację Picross Galaxy i rozwiąż diagram 30x30

  Wybrałem b) chciałem zrobić kreatywnie ale chyba nie wyszło bo ludzie nie ogarnęli że wydrukowałem z drugiej strony "motywacyjne teksty", ale przynajmniej gadali o tym w robocie i była konsternacja kto to zawiesił xD

  #mirkowyzwanie
  pokaż całość

  źródło: Beztytułu.png

 •  

  Mirki pamięta ktoś z was może jak się nazywała strona/program gdzie można było sprawdzić historie danej aukcji, czyli ile zostało sprzedanych sztuk, po jakiej cenie i czy ta cena wcześniej nie była inna
  #allegro

 •  

  a) Zacznij uczyć się jazy na łyżwach. Poczytaj instruktaże lub poproś kolegę/koleżnkę o pomoc.
  b) Naucz się rozwiązywać krzyżówki jolki
  c) Przygotuj jakąś egzotyczną potrawę, opisz składniki, sposób przyrządzania, zrób zdjęcia efektu końcowego.

  ---------

  Cóż, nigdy nie byłem wielkim fanem krzyżówek - ot, raz na jakiś czas rozwiązałem jedną dla zabicia czasu. Zawsze jednak unikałem jolek. Spowodowane to było moją niechęcią do wkurzania się podczas wykonywania przyjemnych rzeczy - a taki rodzaj krzyżówek zawsze był dla mnie frustrujący.

  Ale wyzwanie to wyzwanie - trzeba je podjąć.

  Pierwsze próby nie były zbyt udane. Zrozumiałem, że rozwiązywanie jolek na czuja nie pomoże mi zakończyć zadania z pozytywnym rezultatem. Postanowiłem podejść do tego sposobem, który prezentuję poniżej:

  1. Policz, ile liter mają poszczególne pola w krzyżówce, wypisz ich ilość;
  2. Odgadnij hasła. Obok napisz, ile mają liter i ile haseł o danej długości pozostało;
  3. Wpisz hasła do krzyżówki;
  4. W trakcie wpisywania lub po wpisaniu wszystkich - spróbuj odgadnąć brakujące;
  5. Jeżeli nie masz już więcej pomysłów - spróbuj odgadnąć hasło krzyżówki. Odgadnięte litery pozwolą ci odgadnąć pozostałe słowa.

  Voila! - udało się rozwiązać jolkę! Jako potwierdzenie dołączam zdjęcie. Miłej zabawy!

  PS Czy może macie pomysł na ostatnie hasło? Podpowiedź to "grymaśnik, maruda".

  #mirkowyzwanie
  pokaż całość

  źródło: 20200210_215227.jpg

 •  

  Mimo zmiany zestawu czas na moje #mirkowyzwanie :
  a) Znajdź kałużę przypominającą jakąś rzecz lub zwierzę
  b) Wyjedź na kilka dni do jakiegoś spokojnego miejsca
  c) Zorganizuj maraton filmowy/serialowy dla przyjaciół/znajomych Mirków

  Myślicie, że znalezienie odpowiedniej kałuży to łatwa sprawa? Ha, powiedzcie to moim mokrym i zabłoconym butom. Serio, mimo szalejącego orkanu musiałam się nagłówkować, jak znaleźć tę właściwą. Przede wszystkim przez te wszystkie dotacje dużo ulic jest wyremontowanych, ciężko o zróżnicowane, kształtne akweniki. Odrzuciłam więc wszystkie kałuże, jakie mijam standardowo po drodze. Zresztą są nudne, jedyne co mogą przypominać to bardzo długie i niezdrowe jelito.

  Schowałam się przed deszczem do auta. Normalnie bym już siedziała w domu, jadła ciepły obiadek, cieszyła się wykopem. Przede mną ostatnia godzina dziennego światła, czasu mało. Musiałam znaleźć jakieś kałużowe zagłębie, uliczkę zapomnianą przez boga i miejski dział inwestycji, coś takiego, by się nie zakopać w błocie, ale też nieoczywistego.

  Chodzę, szukam, wpatruję się w deszczową toń. Obchodzę wokoło, kucam, staję na palcach, przymierzam się. Zmieniam perspektywę, w odbijających się od wody chmurzyskach szukam inspiracji.

  - Przepraszam, coś pani zgubiła, może pomóc?
  - Tak proszę pana, rozum (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
  pokaż całość

  źródło: kałuża peppa.png

  •  

   @towarowa_petla: Bilans mojej przygody to uwalone auto, uwalone butki i katar. Ale fajnie było, ostatni raz szukałam podobieństw w kałużach pewnie za dzieciaka. A, i znalazłam dwa zeta. To pewnie nagroda za poprzednie mirkowyzwanie, gdy pozbierałam w lesie butelki, złom i śmieci ale nie zaniosłam ich do skupu. Karma? (✌ ゚ ∀ ゚)☞

   źródło: kałuża druga.png

 •  

  [ #mirkowyzwanie ]

  a) Zrób dla siebie coś co Cię zrelaksuje- zorganizuj sobie domowe spa, wybierz się na masaż, odpocznij wieczorem przy winie, świecach i muzyce, którą lubisz
  b) Zrób i rozwieś w swojej okolicy ogłoszenie ze zrywkami z motywującymi tekstami
  c) Zainstaluj aplikację Picross Galaxy i rozwiąż diagram 30x30 - wybrane.

  Wyszedł mi kokoshnik, własnie się dowiedziałem o jego istnieniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Kokosznik (ros. кокошник) – typ ozdobnego, usztywnianego, wysokiego czepca, noszony przez zamężne kobiety w centralnej i północnej części Rosji przeduralskiej, często w zestawieniu z sarafanem[1][2]. Jako element ubioru narodowego znany już od XVI wieku[3], ale rozpowszechniony w XVIII i na początku XIX wieku[2], stał się częścią stroju ludowego[3].

  Wyrugowany na początku XVIII wieku z ubioru kobiet należących do wyższych warstw społeczeństwa rosyjskiego[4], powrócił do mody dworskiej za czasów Mikołaja I. Jubilerski kokosznik w formie półksiężyca, który nakrywano długim, koronkowym albo tiulowym welonem, łączono z utrzymanym w tej samej kolorystyce aksamitnym sarafanem. W takiej formie stał się reprezentacyjnym strojem cesarzowej i dam jej dworu[5][6].

  Na przełomie XIX i XX wieku, w fazie jego zaniku, kokosznik w sztuce rosyjskiej stał się ogólnonarodowym symbolem tradycyjnego stroju i atrybutem pięknej kobiety. Zaczęto go łączyć z obrazem młodej, niezamężnej dziewczyny, mimo że był czepcem mężatek, jak też nazywać kokosznikami panieńskie typy nakryć głowy[7][8]. Po wyjściu z użycia kokosznik stał się ostatecznie kostiumem scenicznym[7].

  #gry #android
  pokaż całość

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: 1581290998372.png

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika towarowa_petla

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)