Wpis z mikrobloga

@Sferox: O panie, ale daleko.

Ja, gdybym teraz mial wybierac, najpierw bym sie zastanowil, co tam bede robil, na tej emigracji, do czego sie nadaje. Przykladowo, jesli jestem kelner/kucharz/recepcjonista etc -> celuje w miasta typowo turystyczne - cale poludniowe wybrzeze etc. Jesli IT to w zasadzie najlepiej Londyn i okolice. Etc etc...

Przemysl to, skoro sobie juz tak wybierasz.
@PanBulka: Nie wiem, jakieś miasto w Szkocji.

@niemenel: Zależy mi chociaż na jakiejś pracy na produkcji, z moim zawodem nie dałbym sobie rady z poziomem mojego języka angielskiego w Szkocji ;/.

@michaal: Pracować gdziekolwiek byleby mieć robotę.
@Sferox: No to korytarz M4 - wszystkie miasta wzdluz autostrady M4 od Londynu do Bristolu - najbardziej uprzemyslowiony rejon UK. Zaklady produkcyjne, magazyny etc. Np. moje miasto lezy w korytarzu M4 i od cholery tego jest - ostatnio postawili najwiekszy magazyn Tesco w Europie.
@niemenel: Dzięki za info, jaka płaca minimalna za godzinę? Ile % więcej się dostaje za nocki i za soboty, niedziele, święta? Procenty się sumują? Stosunek zarobków do kosztów życia jest odpowiedni tam w Twoich rejonach np.? Zależy mi głównie na tanim zakwaterowaniu i pożywieniu ponieważ trzymam dietę i jem dużo co jest dla mnie bardzo istotnym czynnikiem mogącym wpłynąć na moją decyzję. Możesz mi przybliżyć przykładowe ceny mieszkań i pożywienia miesięcznie