Wpis z mikrobloga

@Klinghoffer: Mi się wydaje, że problemem może być jedynie jedzenie. No bo co to znaczy z rana trening? Po śniadaniu czy przed? Jak po śniadaniu to musi być obfite. Jak obfite to z 2 godzinki należy odczekać aby nie być ociężały. No i już wtedy nie jest rano a południe :P Bez porządnego posiłku czyli np rano na czczo nie ma sensu robić siłowego treningu. Ja zawsze robię trening o 18
Ja zawsze robię trening o 18 i jestem wtedy po 2 śniadaniach i obiedzie.


@ethics: Minus tego taki, że wtedy kupa luda na siłowni:P Przewagą wczesnego treningu jest luz na siłce.
@natjes: Prawda. Dwa razy byłem na siłowni z rana o 8:00. Fajnie bo pusta siłka można było robić np. serie łączone ale potem cały dzień zmęczony byłem i ociężały.
@owocliczi: To nie wchodzi w grę. Motywacja jest ogromna, tylko nie zawsze zaraz po wstaniu z łóżka. ;)

@ethics: Jestem tego samego zdania, bo to po prostu brzmi logicznie, ale jak odniesiesz się do tego, że podobno rano spala się więcej tłuszczu? Ma to w ogóle jakieś przełożenie na rzeczywistość?

Już nie wiem gdzie pytać bo w necie jak to w necie - 50 opinii za i 50 przeciw.

@
@Klinghoffer: No bo spala bo mamy mało glikogenu w mięśniach rano i szybko jest spalany i zabiera się za tłuszcz. Tylko, że na krótko ci siły wystarczy. Na trening siłowy nie będzie siły. Można jedynie samo cardio porobić.
@Klinghoffer: Karmowski mówił ostatnio, że przed porannym treningiem jego posiłek składa się tylko z białka i tłuszczy. Węglowodany z rana zablokują wyrzut hormonu wzrostu produkowanego jeszcze podczas snu. Po węglach wytwarzana jest insulina, która jest przeciwstawna do hormonu wzrostu. Węgle przyjmuje dopiero po treningu porannym.
@Klinghoffer: Kiedyś widziałem dokument o biegaczach w którym udowadniali, że lepsze efekty mają osoby, które ćwiczą zgodnie ze swoim zegarem biologicznym. Czyli jeśli jesteś sówką, to wieczorem, a jeśli skowronkiem, to rano. Poza tym, to raczej bez znaczenia. Podejrzewam, że chodzi tylko o samopoczucie. Ja nie mogę ćwiczyć rano, bo czuje się jak wrak - zupełnie bez siły - ale są tacy, którym wtedy ćwiczy się najlepiej.