Wpis z mikrobloga

Na koniec zagadka. Który z polskich muzyków powiedział kiedyś zdanie: 'Jak zostanę politykiem to naplujcie mi w ryj i mówcie do mnie szmato'?"

[[link]](http://natemat.pl/160359,zespol-piersi-uderza-w-pawla-kukiza-ktory-muzyk-mowil-jak-zostane-politykiem-naplujcie-mi-w-ryj)
Dysponuje ktoś jakimkolwiek kontekstem tej wypowiedzi? Tak, czy siak #bekaztypa tylko nie jestem jeszcze pewny jak duża. ( ͡ ͜ʖ ͡)

#neuropa #kukiz #bekazkukiza
  • 15
@krolikbartek: Szczerze mówiąc uważam się za istną oazę spokoju. :) Niestety nadal niczego nie rozumiem... Gdzie jest jakakolwiek wzmianka o tym, że Kukiz przez ogłoszenie publiczne przyrzekł nagrodę za wykonanie jakiejś bliżej nieokreślonej czynności?
@lowca_chomikow: Łopatologocznie to tekst Kukiza "Jak zostanę politykiem to naplujcie mi w ryj i mówcie do mnie szmato?" traktowałbym jako publiczne przyrzeczenie nagrody, którą miałoby być naplucie mu w twarz, po tym jak została spełniona przesłanka do wykonania tegoż, czyli że został politykiem. Ot sarkastyczny żarcik, nie spodziewałem się że będę musiał go tłumaczyć.
@krolikbartek: Taki już ze mnie wieczny optymista. Kiedy tak jak tutaj czegoś nie rozumiem, to dużo szybciej zakładam, że to moja wina, czegoś nie doczytałem i coś mi umknęło. A jak przeczytałem paragraf, to myślałem, że splunięcie jest częścią tego czynu za którego ktoś w jakimś sensie gdzieś przyrzekł nagrodę. W ogóle mi się na Twój sposób nie skojarzyło. :)