Wpis z mikrobloga

Pofantazjujmy troszkę i załóżmy, że organizacyjnie wszystkie największe polskie marki są w porządku. W jakim składzie widzielibyście optymalną szesnastozespołową Ekstraklasę? U mnie wyglądałoby to tak (kolejność alfabetyczna)
1. Arka Gdynia
2. Cracovia
3. GKS Katowice
4. Górnik Zabrze
5. Jagiellonia Białystok
6. Lech Poznań
7. Lechia Gdańsk
8. Legia Warszawa
9. ŁKS
10. Pogoń Szczecin
11. Polonia Warszawa
12. Ruch Chorzów
13. Śląsk Wrocław
14. Widzew Łódź
15. Wisła Kraków
16. Zagłębie Lubin
Taki zestaw mniej więcej pokrywa całe terytorium Polski. Masa derbowych par, kluby o największym potencjale marketingowym i kibicowskim. Zapraszam do dyskusji ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na obrazku oczywiście stawka z aktualnego sezonu.


#ekstraklasa
tmsz - Pofantazjujmy troszkę i załóżmy, że organizacyjnie wszystkie największe polski...

źródło: comment_o3K4XYjaLJhcStvQbPLsMQDurQck7Ngd.jpg

Pobierz
  • 26
@wuju84: Za ŁKS to ciężko raczej. Szósty klub w tabeli wszechczasów, jeden z założycieli polskiej ligi. Straciłoby się też arcyciekawe derby. Raczej umieściłbym Koronę w rotacji z Jagiellonią czy Pogonią, które umieściłem w szesnastce, bo ładniej Polskę pokrywają. A i kibiców więcej.
@fordern: Odnośnie Termaliki, właśnie dlatego piszę, że zakładamy organizacyjne tip-top. Zresztą w Zagłębiu właśnie tak jest. No i to jednak dwukrotny mistrz Polski. Gieksa to jedenasty klub w tabeli wszechczasów, z dużego miasta. Korona i Piast dopiero co piszą swoją historię.

@tmsz: Zagłębie dopiero od roku pokazuje jakąkolwiek normalność. Do tej pory to był największy syf w polskiej piłce, i dlatego mam do nich jakąś taką niechęć. Łęczna też jest rozsądnie budowana, ale jeżeli miałbym brać pod uwagę zasługi, to Łęczna w pierwszej lidze, a wyżej stawiałbym Motor Lublin.

@fordern: Czy ja wiem: zarówno Górnik jak i Motor doszły do ćwierćfinału PP, a co do sezonów w najwyższej klasie rozgrywkowej to ledwie 9 do 6 na korzyść Motoru ;)

Co do niedawnego burdelu w Zagłębiu to ok, ale niecałe 10 lat temu MP mieli.

@tmsz: O Odrze Opole żeś Pan zapomniał. Miasto wojewódzkie, klub z ładną historią w lidze i pucharach (polskich), do tego swego czasu wylęgarnia talentów do reprezentacji.
zarówno Górnik jak i Motor doszły do ćwierćfinału PP


@tmsz: No to nie musimy mieć koniecznie klubu z tamtej strony Polski, skoro piłkarsko nigdy niczego nie udowodnili. Wolałbym jednak Motor, ze względu na ilość kibiców, oraz zasługi w postaci wychowania Władysława Żmudy i Jacka Bąka. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@yourgrandma: Troszeńkę śledzę i trzymam kciuki.
@fixie: Nie zapomniałem, po prostu mi się nie mieści. Jeśli chodzi o sukcesy, to Odra jest porównywalna z Arką i Jagiellonią, które w przeciwieństwie do Odry przynajmniej zdobyły PP, ale mają mniej sezonów na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Kluczowym argumentem tutaj jest dla mnie większy potencjał marketingowy i kibicowski zarówno Jagi jak i Arki

@tmsz: Ten potencjał kibicowski to zasługa rozgrywek z czasów najnowszych. Niestety Odra od lat pałęta się po niższych ligach, ale gdyby miała odrobinę szczęścia byłaby w tym samym miejscu co Jaga. Odra to klub 'wojewódzki', nie ma konkurenta.
Nie wiem czy pamiętasz filmik z pojazdem po słoneczniku przez gniazdowego - to z Odry (;