Wpis z mikrobloga

@Rozamunda: Jak się bawię zwykłymi programami w javie, mini gierki, własne projekty czy jakieś zlecenia pod minkrafty (w technikum siedzę, więc fajny miły przyjemny biznes) to kocham javę, ale z Java EE, to raczej zacznę płakać :D Po co ja się tej javy uczyłem jak tu tylko web się liczy, głupi byłem, jak każdy w gimnazjum.
A najchętniej to bym pisał jakieś serwery gier czy zwykłe apki, ale nie webowe :(
GotoFinal - @Rozamunda: Jak się bawię zwykłymi programami w javie, mini gierki, własn...

źródło: comment_gAGiRUWTGp8Qx6KB76yFTBeawc2zKkNu.jpg

Pobierz
@Grzebyk: miałam w zeszłym semestrze zajęcia w C#. Nigdy więcej.

A może po prostu się starzeję i ciężko jest mi się przyzwyczaić do tego że coś może się zachowywać inaczej niż w sposób normalny (czyli w moim przypadku jak w Javie).
@Rozamunda: Aktualnie mam małe praktyki w C#, też niezbyt mi to odpowiada, ale niezbyt wiem o co Ci chodzi z tym innym zachowaniem? Trochę mnie brak możliwości dodawania metod do enum zdziwił, no ale są te rozszerzenia.
Partial class są dość przydatne, szczególnie z bazą danych kiedy klasy generuje ci coś innego.

Ale za dużo też nie wiem, 2 tygodnie temu pierwszy raz tego dotykałem, więc za dużo nie wiem jeszcze
@Rozamunda: to raczej nie jest nic specjalnie dziwnego :D jedyne co może być, to istnieje właśnie aliasów, lubię jednak w javie te proste standardy, nawet cieszy mnie brak takich rzezy jak while(1)

Ale sam zapis typów jako int32, int64 bardzo by mi odpowiadało, ale już bez aliasów do int/long wtedy.

Ale szanuje ( )
@Rozamunda: Jest dokładnie odwrotnie to int jest aliasem dla Int32 :).
I poza metodami enuma to czego nie ma w c#, a jest w Javie? To Java jest raczej jakieś 5 lat za C# z swoimi featurami. Jedno co trzeba oddać Javie to, że ma dużo większe community.
@Yahoo_: słowo kluczowe final bez odpowiednika w C#, diamond operator, multicatch, checked exceptions, klasy anonimowe, porządnie zrobione kolekcje (w .NET jest mocno chaotycznie), wieloplatformowe GUI "w standardzie" (i ogólnie prawdziwą wieloplatformowość) i pewnie masę innych rzeczy, które mi nie przyszły teraz do głowy.

Żeby było jasne, C# też ma w cholerę fajnych rzeczy, chociaż wiele z nich to wg mnie głównie drobne bajerki (choć oczywiście działają bardzo dobrze na korzyść języka