Wpis z mikrobloga

Do wszystkich gimboateistów tutaj: ostatnio na wypoku zrobiła się mała zadyma jeżeli chodzi o wiarę i powiem tak: my jako osoby wierzące staramy się was nie atakować i żyć w zgodzie, nie obchodzi nas wasze wyznanie, bo też jesteście identycznymi ludźmi jak my. A "staramy", bo każdy człowiek robi błędy niestety. A mało tego - ja wam życzę jak najlepiej, żebyście mimo wybranej drogi żyli jak najlepiej. A jeśli ktoś rzuci klasyki, że wiara jest głupia, bo nauka - jak coś jest głupie, a działa (tudzież robi z kogoś lepszego człowieka albo po prostu uszczęśliwia) to nie jest głupie :).

#ateizm #katolicyzm #wiara
  • 132
  • Odpowiedz
@elberet: @elberet: W ten "zlepek komórek" wpisane są już wszystkie informacje niezbędne do jego rozwoju... Kolor oczu, włosów, płeć i wiele wiele innych różności. To jest ETAP rozwoju prenatalnego człowieka. Etapem rozwoju jest organogeneza, dojrzewanie, starość... Kim jesteśmy, by decydować w którym z nich człowiek staje się człowiekiem?Szczerze polecam ciut refleksji. Każdy z nas był na etapie "zlepkowo-komórkowym".
  • Odpowiedz
@kalpaucjusz: Zgadzam się z Tobą w 100%. Dodam od siebie, że temat aborcji jest niezwykle trudny, bo rozchodzi się o definicję życia.
Ze strony Chrześcijan życie rozpoczyna się od poczęcia, wtedy dziecko nabywa duszę. Z tego założenia wynika logiczny wniosek, że trzeba walczyć o każde, nie tylko chrześcijańskie dziecko.
Ze strony ateistów dzieckiem można nazwać płód dopiero w późniejszej fazie ciąży. Dopóki to nie nastąpi, niczym nie różni się od innych
  • Odpowiedz
@zioom: Ehhh widze, ze w swojej zapewne bardzo dlugiej edukacj nie miales takiego przedmiotu jak biologia i nie wiesz nic o zaplodnieniu ...." szkoda strzepic ryja ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@AdrianV91:

dziecko z gwałtu nie jest niczego winne, to gwałt jest złem, a zabijanie tego dziecka chyba w niczym nie pomoże a można je zawsze oddać do rodziny zastępczej.


błagam, powiedz że żartujesz. poważne kazałbyś zgwałconej kobiecie nosić w sobie zarodek (nawet nie płód, ciąże można wykryć bardzo szybko) owoc tego gwałtu przez 9 miesięcy tylko po to, żeby potem mogła urodzić je w bólach, oddać do domu dziecka i do
  • Odpowiedz
@zioom: W przypadku letalnego zarodka nie jest on w stanie się rozwinąć. Może nieco niedorzecznie to zabrzmi, ale to rodzaj naturalnej śmierci. Jeżeli ingerujemy w płodność usprawiedliwiając się tym argumentem pozbawiamy życia człowieka, który byłby w stanie się rozwinąć i przeżyć.
Jeżeli chodzi o Twoje pytanie, to skisłam srogo. W chwili połączenia komórki jajowej z plemnikiem jądra komórkowe zlewają się tworząc zygotę. Także pytania nie ogarniam ;)
  • Odpowiedz
@bluwhissper: Wytłumaczę jeszcze raz bo może źle się wyraziłem. Uważasz, że zapłodniona komórka jajowa to człowiek, a przynajmniej etap rozwoju człowieka. Duza część zapłodnionych komórek jajowych jest wydalana z organizmu, wg. Ciebie to ludzie, więc czy w związku z tym faktem urządzasz tym ludziom, czyli swoim podpaskom i tamponom pogrzeby?
  • Odpowiedz