Wpis z mikrobloga

Już straciłem nadzieję... Mirki z tagu #gry dopadła mnie mocna #nostalgia i szukam gry podobnej do moich ulubionych klasyków (w kolejności od najbardziej lubianego):
#imperialism (nie mogę już zagrać bo za dobrze wszystko znam i nie ma wyzwania)
#imperialism2 (jw)
#victoria empire under the sun
#pharaoh
#civ3

Zarekomendujecie coś? Grafika nieistotna. Rok wydania nieistotny. Szukam strategii ekonomicznej najlepiej podobnej do imperialism albo imperialism 2 (idealny byłby imperialism 3 ale nigdy nie wyszedł) ale może być też coś bardziej victoria albo civ3 byle miały ten magiczny touch ( ͡° ͜ʖ ͡°). Tylko nie mówcie mi, że Ceasar 3 albo victoria 2 ( ͡° ͜ʖ ͡°) #banished też przegrane.
  • 6
@PortalZeSmiesznymiObrazkami: @Mald: Dzięki. W zasadzie to brakuje mutacji Ceasar/Faraon/Zeus nazywającej się "Mieszko: Rise of a Prince" i dodatku "Dobrawa"

Nie znam Anno 1849 ale 1404 w zasadzie fajne i spełniałoby moje potrzeby, ale jak mam być szczery to #!$%@? mnie po pewnym czasie, że taką mocną propagandę multikulti tam wrzucili i kochające się kultury Occident i Orient bo #!$%@? wcale w tamtym okresie się nie wyżynali (teraz tylko oni nas).
@paszczurek: Jeżeli spodobał się prościutki w obsludze banished to polecam się zapoznać z rimworld, bardziej hardcorowe, ale też trzeba trochę powalczyć.
Co do Anno to tak zasugerowałem choć sam nie lubię tej serii.

Tak mi się teraz przypomniało i myślę że spokojnie mogę polecić jeszcze mało znaną grę, ale #!$%@? jaka wciągająca.
The Guild 2
No i Tropico oraz B&W konieczne dla tych gatunków.
@paszczurek: W Anno 1503 nie ma żadnego multikulti, jeśli znajdziesz osady Indian, Eskimosów i innych Arabów to możesz ich bez problemu wyrżnąć w pień ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Od siebie polecam serię Patrician, Port Royale, The Guild, Cesarz: Narodziny Państwa Środka, Lethis: Path of Progress
Jak chcesz czegoś bardziej hardkorowego to Dwarf Fortress