Wpis z mikrobloga

Tak sobie rozkminiam. Czemu utarło się żeby robić trica z klatą a plecy z bickiem? Osobiście robię klatkę z bickiem i plecy z trickiem. W 2 lata niecałe z 39 cm na 46 wskoczyłem z obwodem. Bicek pracuje przy ćwiczeniach na plecy pośrednio, a przy klacie pracuje mocno triceps. Jak kiedyś próbowałem robić tak jak wszyscy to nie miałem siły dobrze dotyrać na wysokim obciążeniu tych mięśni ramion. Pompa też była #!$%@?. Z tego co obserwuję to większość ludzi którzy tak właśnie trenują mają łapy mocno średnie. Słucham państwa. #mikrokoksy #silownia czemu tak robicie? Robiąc tak jak ja ćwiczymy częściej te mięśnie bez większego zmęczenia.
  • 36
@chuckmls: jak już mówimy o splicie to też jestem zwolennikiem tric+plecy, bic + klata, po dużej partii - plecach czy klacie łapy są zbyt zmęczone, żeby porządnie dowalić trica/bica i trzeba zjechać z ciężaru czy tam z serii - imo średnio
@PrawyKuba: @monochromatycznie: @Major_Kogz: @chuckmls: Ja Ci odpowiem z włąsnego doświadczenia.
Wszystko zależy od tego jak czasto trenujesz. Klata + Tricek, Plecy + Bicek to typowy push/pull odmiana podstawowego splita (klata + bicek, plecy + tricek).
Push/Pull, ma tą zaletę nad podstawowym splitem, że robiąć klatę + tricek, angażujesz GŁÓWNIE te mięśnie, dzięki temu robiąc następnego dnia plecy+biceps jesteś świeży i nie doskwiera Ci aż tak bardzo trening który
@Tofinen: ja robię albo uginanie sztangietkami stojąc, albo gryfem łamanym na przemian wąsko/szerzej. Więcej nie trzeba. A czy polecam? Na mnie działa, bo taki jest fizjologiczny ruch biceps brachii. Kończyć ruch lekką supinacją.
@chuckmls: Mówię Ci jak to wygląda od strony historycznej/regeneracyjnej. Jeżeli trenujesz dzień po dniu, to ciężko o bycie świeżym, i np. tricek daje do wiwatu przy treningu klaty jeśli robiłeś go dzień wcześniej. Trenuje od paru miesięcy, mierze się od niecałego miesiąca, więc daj czas, a odpowiem :). Pewnie rośnie, ale czy skutecznie się zobaczy.

@Tofinen: Ja na biceps polecam następujące ćwiczenie: Uginanie przedramion siedząc na ławeczce skośnej. Zbyt często