Wpis z mikrobloga

Tak sobie rozkminiam. Czemu utarło się żeby robić trica z klatą a plecy z bickiem? Osobiście robię klatkę z bickiem i plecy z trickiem. W 2 lata niecałe z 39 cm na 46 wskoczyłem z obwodem. Bicek pracuje przy ćwiczeniach na plecy pośrednio, a przy klacie pracuje mocno triceps. Jak kiedyś próbowałem robić tak jak wszyscy to nie miałem siły dobrze dotyrać na wysokim obciążeniu tych mięśni ramion. Pompa też była #!$%@?. Z tego co obserwuję to większość ludzi którzy tak właśnie trenują mają łapy mocno średnie. Słucham państwa. #mikrokoksy #silownia czemu tak robicie? Robiąc tak jak ja ćwiczymy częściej te mięśnie bez większego zmęczenia.
  • 36
  • Odpowiedz
@chuckmls: Jak dla mnie lapy trzeba robic 2x w tygodniu i w takim przypadku tylko klata+triceps wchodzi w gre.
U mnie wyglada to tak:
niedziela- klata objetosc, tric intensywnosc(5 serii 4-6pwt)
czwartek klata intensywnosc, tric objetosc(8 serii 8-20pwt)
Czy sie sprawdza? Tak, 45 w lapie(15%bf), od 5 lat bez koxu, fakt ze mi jest latwiej bo na koxie mialem 47, wiec pamiec miesniowa duzo daje.

Natomiast na bombie moze, ale nie
  • Odpowiedz
@chuckmls robie jak piszesz, nie widze totalnie spadku sily-trica robie normalnym ciezarem po klatce. Lapa rosnie ale bardzo powoli, absolutny brak genu do tej partii - 1 cm rocznie to totalny max.
  • Odpowiedz
@chuckmls testowane przez...pol roku? Moze odrobine krócej, zadnej roznicy. Niedlugo znow zamienie dla odmiany ale jesli chodzi o lapy to juz sie poddalem ()
  • Odpowiedz
Jeżeli trenujesz dzień po dniu, to ciężko o bycie świeżym


@qwedsa: Trening ma sprawiać, że jestem świeży? Trening ma sprawiać, że realizujesz cel. Celem jest coś, co sobie założysz za 3-6 miesięcy albo nawet za rok. Jak założyłem sobie zrobić mega przysiad, to robiłem siady codziennie w zakresie 90-100% będąc ciągle zmęczonym. A potem jeb - bije maksa o 15kg. Nie obchodzi Cię co się dzieje z dnia na dzień.
Inny
  • Odpowiedz
Gdzie się tak utarło no z tego co widzę po siłkach to znakomita większość robi klatę z tricem stąd ta rozkmina. Nie czytam kfd sfd animal paka .. @berti
  • Odpowiedz
@chuckmls: ogólnie, to pewnie dla większości to działa. Na pewno działa na większość początkujących. Jest dobre, bo jest dobre to argument, który również jestem w stanie zaakceptować. Nie wszystko trzeba tak głęboko rozkminiać ;)
  • Odpowiedz
@berti: Źle rozumiesz. Masz być świeży podchodząć do treningu. Jeśli dzień wcześniej robiłeś Plecy + Tricek, to kolejnego dnia ciężko dać z siebie 110% do zrobienia klaty + bicka. Podczas wyciskania jednak pracuje trochę tricek. Tylko o to chodziło. Dokładnie to samo napisałeś później
  • Odpowiedz
@berti: Łatwiej wtedy dać z siebie 110% i realizować plan. Dokładnie to samo napisałeś później:

Jak masz słabe łapy, to łączysz klatę z bickiem. Jak masz dobre łapy to łączysz klatę z trickiem.
  • Odpowiedz
@berti: 'Oni' nie rozumieja, ze jest cos takiego jak plan progresji, bo 'Oni' na kazdym treningu dochodza do zalamania, albo nawet na kazdym treningu sprawdzaja swoje maxy..
  • Odpowiedz
@chuckmls: napisałem to z perspektywy osoby, która nie ma czasu siedzieć kupę czasu w siłowni, kiedyś tak robiłem po prostu 3 ćwiczenia na klatkę 1 triceps i finito, teraz zmieniłem priorytety na siłowni

  • Odpowiedz