Wpis z mikrobloga

4 042 - 2 = 4 040

Tytuł: Malowany człowiek T2
Autor: Peter V. Brett
Gatunek: Fantasy
★★★★★★★★

Wróciłam do cudownej serii pana Petera V. Brett, uwielbiam. Chociaż teraz będąc w połowie Pustynnej Włóczni zaczynam się kapkę zniechęcać, zauważyliście też taki spadek?

Tytuł: Harry Potter i Przeklęte Dziecko
Autor: J. K. Rowling, John Tiffany, Jack Thorne
Gatunek: Fantasy
★★★★★★★

Te 7 gwiazdek to bardziej z sentymentu do świata magii i czarodziejów. Przeczytałam ją w ciągu jednego dnia, nie jestem przyzwyczajona do tej formy szczerze mówiąc. Mimo wszystko historia fajna, są plot twisty, happy end też, więc poza opisami jest prawie wszystko, za co kocham serię HP. Potteromaniakom zdecydowanie polecam. :)

#czytajzwykopem
hatterka - 4 042 - 2 = 4 040

Tytuł: Malowany człowiek T2
Autor: Peter V. Brett
G...

źródło: comment_XfRWBjejqKKkn3ZNADTKkRx3pkBxpKXt.jpg

Pobierz
  • 6
@hatterka: Przeczytałem kilka książek z serii Bretta i strasznie się zawiodłem. Jak to się stało, że taka książka totalnie bez treści, bez idei stała się bestsellerem? Co wam się w niej podoba?
@hatterka: Mi prawdę mówiąc Malowany Człowiek nigdy jakoś specjalnie nie odpowiadał, choć przeczytałem parę tomów, gdy miałem szał na książki fantasy. Całkiem interesującym było dowiedzenie się, że całość to właściwie świat post-apokaliptyczny (a przynajmniej tak zrozumiałem po opisie czegoś w rodzaju żelbetonowych konstrukcji napotkanych przez bohatera). Parę fajnych pomysłów, ale postaci pozbawione charakteru i głębi. O, i dziwna była scena, jak ta dziewczyna straciła dziewictwo w trakcie gwałtu, a chwilę później
@hatterka: W pustynnej włóczni zaczyna się dopiero rozkręcać. W pierwszej części było strasznie mało treści. Nic o magii nie wiadomo było oprócz tego, że są jakieś runy ale na jakiej zasadzie działają i czemu to już nie było opisane. W następnych tomach ta kwestia zaczyna się powoli wyjaśniać (jestem w trakcie czytania 3 części) co mnie osobiście cieszy. W fantasy właśnie lubię rozbudowaną magię, ciekawy system jak w świecie Sandersona "Z
@Herostrates1 @reshi byłam na spotkaniu autorskim z Brettem i zastanowiło mnie to, co powiedział. Że po przeczytaniu GOT zmienił mu się sposób myślenia o fantastyce. Ze dobrym ludziom mogą się dziać złe rzeczy, nic nie jest albo czarne albo białe. Jakoś w pierwszych dwóch tomach więcej przemocy było od demonów niż ludzi. Zwyczajnie polubilam tych bohaterów. Teraz są gwałty morderstwa i cholera nie wiem co. Historia postaci, która mnje kompletnie nie interesuje
@hatterka: miałam podobne odczucia po 'Pustynnej włóczni', kolejne części były lepsze ale 'Tron z czaszek' jakoś szybko porzuciłam, za bardzo mi się to wszystko pokręcone wydało. Aczkolwiek ostatnio chciałam powrócić do serii - dokończyć co zaczęłam.