Wpis z mikrobloga

Hej mirki,
W listopadzie 2015 stałem się posiadaczem #xiaomi #redminote2, po zakupie zainstalowałem miui Polska i wesoło użytkowałem telefon do listopada/grudnia ubiegłego roku, aż do pojawienia się wyjątkowo upierdliwego problemu. Mianowicie, raz na jakiś czas telefon zawiesza się i przy próbie resetu zatrzymuje się przy ładowaniu systemu i dupa zbita, nie uruchamia się dalej. Przy każdym takim przypadku wgrywałem nowy rom, próbowałem już znowu miui Polska, miui global, cyanogenmod 12.1, ale nic to nie zmieniało i problem stale się pojawiał po +- miesiącu (rekordowo na miui global po 2 dniach). Jest to wyjątkowo upierdliwe bo nigdy nie wiadomo kiedy się zdarzy i zostanę bez telefonu. Staram się nie zapychać telefonu zbędnymi aplikacjami i instaluje tylko te najpotrzebniejsze (messengery, youtuby, wordy, powerampy).

Teraz moje pytanie: czy jest jakiś knif by temu zapobiec? Mimo wszystko, przez rok używania telefonu nic się nie działo natomiast teraz taka lipa, a wydaje mi się że w moim użytkowaniu nic się nie zmieniło.
  • 12
@Cierpsanity: to jest budzetowiec na bardzo, budzetowym procku, sporo ludzi ktorzy kupili ten tel w trakcie boomu na niego wrzesien-grudzien 2015 po roku zaczelo miec rozne dziwne akcje. Prawdopodobnie cos z hardware siada.
Poszukj na miuipolska forum w dziale o rn2 cy ktos nie mial podobnych akcji.
@twardziel_psychopata: @Norciu: @PurpleHaze: @lukaschels: Dzięki bardzo Panowie za odpowiedź, domyślałem się, że coś jest nie tak z samym telefonem, ale liczyłem po cichu jednak że to jakiś problem softu.

Musiałbym się zacząć rozglądać za jakimś nowym telefonem, który po prostu by działał pewnie. Orientujecie się może czy jest jakiś w budżecie +- 500 zł? Myślałem nad powrotem do Windows Phone, bo moją Lumię 720 bardzo ciepło wspominam, ale
@Cierpsanity: nie dostaniesz juz nic sensownego <5" nie robi sie juz takich telefonow praktycznie. Jest niby iphone SE (chyba taka nazwa), ale to ma nieadekwatna cene kompletnie.
W tej kwocie co wymieniles to celowalbym w jakies redmi3s albo redmi4 (tylko nie wersja 4A, a na 4 pro/prime za malu budzet).