Wpis z mikrobloga

Przed odebraniem kluczy do mieszkania w Ułan Bator dręczyła mnie jedna myśl. Czy będzie? A jeśli nie, czy da się go jakoś załatwić? A może sam mógłbym kupić jeden na bazarze i zawiesić? Bez tego mój pobyt w Mongolii będzie jak sandały bez skarpet, jak publiczny przetarg bez łapówy, jak tatar bez wódki - niekompletny.

Po przekroczeniu progu odetchnąłem jednak z ulgą. Był. Element wystroju przeczący prawom grawitacji. Do dziś wzbudzający uznanie, boski wynalazek rosyjskich naukowców, niczym statek kosmiczny z filmu Arrival, szyderczo śmiejący się w twarz powszechnie znanym prawom fizyki. Twierdzenie Fermata, hipoteza Poincarégo - dziecięce układanki. Geniusz.

#wanderlust - tag z moich podróżniczych tułaczek.

#podroze #fizyka #mongolia #design #wnetrza #heheszki
Dwadziesciajeden - Przed odebraniem kluczy do mieszkania w Ułan Bator dręczyła mnie j...

źródło: comment_K2ogcNYhhtrzJSaCpALSA5r8Tp8aCBPf.jpg

Pobierz
  • 29
@Pjongjanska_ferma_zolwi: Opisywać raczej nie, ale wrzuciłem pare galerii zdjęć. Byłem po kolei: Kalifornia, Fiji, Nowa Zelandia, Hong Kong, Chiny. Całość zajęła 6 tygodni. Udało się nie rzucić roboty w korpo (dobra, rzuciłem pare tygodni po powrocie, ale z powodów nie związanych z wyprawą). Wydałem zaskakująco niewiele, bo Kalifornia była służbowo, do Nowej Zelandii poleciałem na konferencję (doktorat), a do Chin na kolejną (tu fundusze były z projektu, w którym brałem udział).