Wpis z mikrobloga

Mirki, chodzę regularnie na basen, a oprócz tego ćwiczę. Chciałbym zmaksymalizować efekty i zmienić odżywianie, bo dotychczas luźno podchodzę do tego tematu.

Wydaje mi się, że jedynie śniadania są ok, bo jem na przemian owsiankę i mannę. Drugie śniadanie jakaś kanapka. Obiad warzywa na patelni z kurczakiem, czasami jakieś ziemniaki ze schabowym, pierogi, więc taki misz masz. Kolacja to nawet ciężko powiedzieć, różnie, ale chyba najczęściej kanapka.

Mam 180 cm i ważę 79 kg. Trochę zbędnego tłuszczu na ciele mam, a i chciałbym zwiększyć mięśnie rąk, gdzie jedna jest w znacznie gorszym stanie po poważnym złamaniu w łokciu.

Poradzicie jaką dietę powinienem dobrać.

#dieta #zdrowie #trening #silownia
  • 12
@K_25: wylicz zapotrzebowanie kcal i na podstawie tego dodaj albo odejmij kalorie. Jak masz fat to musisz go spalić - odejmujesz stopniowo i zrzucasz zbędne kg. Tu nie chodzi stricte o "rodzaj" diety a o wyliczenie kaloryki i się jej trzymanie.
@1mnew: Policzyłem, wyszło zapotrzebowanie, teraz dobrać do tego posiłki. Cholera, skomplikowane, ja taki skrupulatny w kuchni nie jestem, a i do restauracji lubię pójść i co wtedy z planem kalorycznym. Chyba łatwiej będzie mi po prostu zwracać uwagę na posiłki, i może więcej białka, jak pisał @beefislife
@K_25: wrzucasz apke fitatu na telefon i wbijasz żarcie. Nie musisz konkretnie się trzymać ilości posiłków :P no ale waga kuchenna to mus
Cholera, skomplikowane, ja taki skrupulatny w kuchni nie jestem, a i do restauracji lubię pójść i co wtedy z planem kalorycznym.


@K_25: No to sobie zrobisz mniejszą kolacje następnego dnia. Jak wyliczysz sobie zapotrzebowanie na np. 2500 kcal, to jedz 17500 kcal tygodniowo. Możesz jednego dnia zjeść więcej, a drugiego mniej.