Wpis z mikrobloga

"hurr durr ruski trollu jak możesz zwymyślać takie rzeczy!"

No i co wykopki? Tak ujdaliście że mamy same korzyści z Ukraińców i te wasze argymenty że przecież nie psują rynku pracy a mamy dzięki nim tańsze towary ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No to dwa wykresiki dla was Ukrainofile. Tym faktom nie zaprzeczycie.

1. Dynamika wzrostu płac w Polsce zaczyna wyraźnie spadać w 2016 roku kiedy rekordowa liczba Ukraińców dostała pozwolenia na pracę. W 2007 roku przy podobnym poziomie bezrobocie płace rosły w tempie 8% rocznie, teraz rosną w tempie 2% a mieliśmy podobno "rynek pracownika". Wykres uwzględnia stosunek wzrostu do inflacji uprzedzam.

2. Mieliśmy mieć tanie towary i usługi a tymczasem po najeździe sporej rzeszy ludzi ceny zaczęły rosnąć, mamy wzrost wybicie infacji górą.

Nie mam nic do Ukraińców, bo ja rozumiem że jak mają okazję to tu wjeżdżają, ale na litość boską wykopki nie zaklinajcie rzeczywistości bo ta cała imigracja jest szkodliwa dla przeciętnego Kowalskiego a korzystna jedynie dla wąskiej grupy przedsiębiorców i biznesmenów ich zatrudniających. Oni w tej sytuacji w jakiej znajdują się dziś w Polse chcąc czy niechcąc niszczą rynek pracy i takie są smutne fakty, a wszyscy wiemy jacy są bezwzględni #januszebiznesu jak tylko mają więcej ludzi do wyboru.

#praca #ciekawostki #pracbaza #ukraina #gospodarka #ekonomia #gielda

Wołam @MichalStopka_pl ciekawi mnie co na to powie.
e.....e - "hurr durr ruski trollu jak możesz zwymyślać takie rzeczy!"

No i co wyko...

źródło: comment_0zrefxD0gy0PRSnGDK2KO50mhlnRbP1b.jpg

Pobierz
  • 11
cała imigracja jest szkodliwa dla przeciętnego Kowalskiego a korzystna jedynie dla wąskiej grupy przedsiębiorców i biznesmenów ich zatrudniających


@esgdge: co to za #januszeekonomii? Imigracja jest szkodliwa, gdy państwo nadmiernie "zachęca" obcokrajowców do przyjeżdżania i podejmowania pracy, której w innym wypadku by nie podjęli (albo gdy imigranci siedzą na zasiłkach, casus państw zachodnich). Jeśli ludzie przyjeżdżają z własnej decyzji, to może to ma to raczej pozytywne skutki, nie licząc bólu dupy
W 2007 roku przy podobnym poziomie bezrobocie płace rosły w tempie 8% rocznie


@esgdge: To jeszcze zobacz jaki był wtedy wzrost gospodarczy mistrzu ( tak u nas jak i w innych krajach) zanim zaczniesz w ten sposób porównywać oba te okresy i wnioskować, że to tylko wina Ukraińców.
Jak widać nawet w okresie napływu Ukraińców wykres szybował w górę i spadał też bez nich.

PS.Ponieważ jesteś kolejna zielonką, która wrzuca znaleziska
@esgdge: przecież wy nawet odwagi nie macie żeby się przyznać wysługiwaniu się ONR. Wielka akcja stop ukrainizacji xd/ Kolejne zielonki które potem usuwają konta. Z kimś takim ktoś ma dyskutować? Równie dobrze można by pójśc do zoo i próbować gadać z pawianami. Małpa coś zaskrzeczy po czym odwróci swój obsrany zad i wróci do klatki.
@dertom: chłopie jaki ONR? przecież podkreśliłem że nia mam nic do Ukraińców, a twierdze nawet że Polacy tak samo niszczą rynek pracy na zachodzie

gdzie tu nacjonalizm/ faszyzm? to prywaciarze winni i im na ręke wyścig szczurów
@esgdge

1. Dynamika wzrostu płac w Polsce zaczyna wyraźnie spadać w 2016 roku kiedy rekordowa liczba Ukraińców dostała pozwolenia na pracę.


Dynamika wzrostu płac realnych (nie nominalnych) spadła gdy gwałtownie wzrosła inflacja. Nic w tym dziwnego. Dynamika wzrostu płac nominalnych utrzymała się.

2. Mieliśmy mieć tanie towary i usługi a tymczasem po najeździe sporej rzeszy ludzi ceny zaczęły rosnąć, mamy wzrost wybicie infacji górą.


Sęk w tym, że inflacja wzrosła radykalnie w
Raf_Alinski - @esgdge

 1. Dynamika wzrostu płac w Polsce zaczyna wyraźnie spadać w ...

źródło: comment_MErlhfua42t3YH3ZcJ938tEOwsWe2Qx1.jpg

Pobierz