Wpis z mikrobloga

@HHHHHH: V-sync adaptacyjny czyli co? Podesłałeś mi poradnik, w którym ustawiam domyślny DirectX. Ustawiłem, ale nie widzę większej poprawy. Jeśli mam kartę i system obsługujący Dx11 to raczej na starszych wersjach gra mi lepiej nie pójdzie co nie?

@adam-kolodziej: Ustawienia prawie minimum. 2.4 Ghz, 4 Gb RAM, GT 635M. Laptop swoje lata ma, ale wcześniej chodziła gra płynniej. Odnoszę wrażenie, że to v-sync teraz źle działa.

@orkako: To ma
@Luka_Wars: ja mialem podobnie i ten adaptacyjny jest niby dla kart nvidia... link ktory podalem pokazuje w tabeli jak ustawic recznie pod dany dx i to niektorym pomaga... pytanie ile masz fps? Bo sciny tez moga eystepowac gdy jest nadprodukcja klatek wtedy uzywa sie vsync. Ogolnie to po ostatniej aktualizacji mi tez sie potrafi przytkac bez znaczenia jakie ustawienia.

Jezeli masz swiezy system to sciagnij jakis driver updater, nastepnie update windowsa
@HHHHHH: Teraz mam 8.1. Jak postawię 10 to zacznę te cyrki wyłączać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Może być tak jak mówisz - znowu po aktualizacji coś oni #!$%@?. Już się bałem, że gra gorzej chodzi pod SSD.
@HHHHHH: Dobra, zaktualizowałem system do 10 i faktycznie mam apki Xboxa. Da się je jakoś wyłączyć bez logowania (nie tworzyłem kona Microsoft)?

PS. Co śmieszniejsze, po aktualizacji ścina gra z adaptacyjnym (albo włoskie update mi namieszało). Od jutra znowu od zera zabawa...
@Luka_Wars: nieee... ultra low quality w war thunder. Na takim złomie go odpalam, ale po tych zabiegach co wyżej opisałem oraz tym configu wyciągam stałe 60fps. Oto config:

forcedLauncher:i=0
renderer3:t="auto"
doShowDriversOutdated:b=yes
language:t="Polish"
clientBitType:t="auto"
tencent:b=no
rdseed:i=124
releaseChannel:t=""
usereleasecandidate:b=no
graphicsQuality:t="ultralow"
usegamepadcursorcontrol:b=no

video{
mode:t="fullscreen"
vsync:b=no
adaptive
vsync:b=no
resolution:t="1024 x 768"
vrMode:b=no
instancing:t="auto"
compatibilityMode:b=yes
postfxantialiasing:t="none"
driver:t="dx9"
disableFlipEx:b=no
alpha
tocoverage:b=no
windowed:b=no
pxFonts:b=yes
}

graphics{
advancedShore:b=no
fxDensityMul:r=0.1
tireTracksQuality:i=0
foamQuality:t="low"
enemiesQuality:t="low"
@HHHHHH: Nie ogarniam. Po aktualizacji do 10 miałem lagi. Cofnąłem do 8.1 i wszystko śmiga.

W tym confingu wiesz może które wiersz odpowiada za autorun clienta Gajinu? launcher{startupwithwindows:b=no mi nie działa lol.