Wpis z mikrobloga

  • 0
@Wal-ther to dosyć szerokie pytanie, zależy czym się zajmuje dział finansowy - od księgowości po strategie finansowe.
Wklej wymagania z oferty.
Ale znając korpo to na pewno Excel, Excel i jeszcze raz Excel.
@jet: jak się do takiej pracy przygotować? Ogarnąć excel we własnym zakresie i wystarczy, czy potrzebne jakieś certyfikaty potwierdzające kwalifikacje, a jeśli tak to czy firma później wysyła na szkolenia tego typu?
  • 0
@DomeN certyfikaty to może niekoniecznie ale na pewno sprawdzą co umiesz. Tabele przestawne to podstawa, w rozliczeniach możesz mieć konieczność importu pliku tekstowego zrzuconego z jakiegoś systemu księgowego i przerobić go w Excelu pod potrzeby firmy itp. Do tego dochodzą jakieś wewnętrzne programy ale to się wdrożysz - musisz tylko pokazać, że szybko się uczysz i nie robisz błędów.
Bo rozumiem, że merytorycznie ogarniasz.
@jet: coś pewnie ogarniam, ale wszystkiego można się nauczyć. Zastanawiam się, czy warto aplikować gdzieś do korpo. Od jakiego progu się zaczyna?
  • 0
@DomeN do korpo zawsze warto aplikować bo nawet jak Ci się nie spodoba to z takim wpisem później łatwiej znaleźć ciekawszą pracę. Na progach się nie znam
@DomeN: Generalnie excell, jakis jezyk (na 90% angielski) i troche sprytu. Z exella to nitk raczej certyfikatow nie bedzie wymagal, ale podstawowych umiejetnosci: tabele przestawne, jakiesz wyszukiwania (vlookup, sumif) i jak ktos napisal wczesniej obrabianie plikow z systemow. Bardzo czesto (nawet z SAP) wychodzia w jakism gownianym formacie, ze trzeba pousuwac kropki, sredniki etc.
@Wal-ther: Dość szeroko pojęta nazwa stanowiska, bo zależy co będziesz rozliczać... Ale ogólnie rzecz mówiąc w rozliczeniach czegokolwiek zwykle nie ma większej filozofii (mniej lub bardziej powtarzalne czynności każdego dnia), za to spora odpowiedzialność bo zazwyczaj jesteś bardzo blisko procesu płatności, a tutaj pomyłki są bolesne i raczej niedopuszczalne ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@jet Post napisałem jeszcze przed wysłaniem CV. Teraz już po wysłaniu czekam na odpowiedź. W międzyczasie pobrałem kilka e-booków związanych z Excelem i podstawami ekonomii żeby przypomnieć sobie co niektóre pojęcia. Do jesieni na pewno chce zmienić pracę i połączyć moje wykształcenie ekonomiczne z branżą IT. Poza właśnie stanowiskiem młodszego specjalisty ds. rozliczeń nie mam pomysłu na jakie stanowiska mógłbym jeszcze aplikować.