Wpis z mikrobloga

Eee Mirki z #depresja #fobiaspoleczna #nerwica jak Wy dajecie rade pracować, mając to gówno w sobie? Ogromnie podziwiam takich ludzi, że mimo swojego "#!$%@?" mogą normalnie funkcjonować.

Opowiadajcie jak to u Was jest.

Chciałabym bardzo sama zacząć zarabiać (moją ambicją teraz jest mieć chociażby marną "gównopracę"), nie być na utrzymaniu rodziców, jednak podczas stresu dostaje tzw. "małpiego rozumu" - logika wtedy nie istnieje, brak jakiejkolwiek koncentracji, nie mówiąc już o ciele, które szaleje (drżące ciało - ręce, nogi, głos; kołatanie serca, uczucie gorąca oraz pocenie się) ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#psychologia #psychiatria
  • 23
  • Odpowiedz
@Rozowa_Ryba trzeba próbować szukać do skutku bo ogólnie rodzice nie żyją wiecznie a jeść się chce. I sprawa podstawowa to nie unikać sytuacji stresujących i ćwiczyć i ćwiczyć. Ja się w sekundę robię czerwony i spocony ;)
  • Odpowiedz
@Rozowa_Ryba: " Biorę leki, nawet zmieniałam, a nadal #!$%@? ( ͡° ʖ̯ ͡°)"

1. Leki należy dobierać do skutku, aż przyniosą pożądany efekt.
2. Źródłem Twoich problemów może być wadliwa interpretacja rzeczywistości, tak zwane błędy poznawcze, wyrażające się w dysfunkcyjnych myślach automatycznych, dlatego tak ważna jest terapia, np. w nurcie poznawczo-behawioralnym.
  • Odpowiedz
@Rozowa_Ryba: Ja może nie pracuję, ale studiuję nadal i też nie jest szczególnie łatwo. U mnie jest super combo - zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne ze stanami depresyjnymi, które przy większych atakach dają w połączeniu hipochondryczne epizody </3
Co do leków, według mnie zmieniaj dalej, czasem za pierwszym razem trafi się na dobre leki, a czasem za piątym niestety. A może musisz poczekać dłużej aż zaczną działać? Nie wiem ile czasu bierzesz, ale u
  • Odpowiedz
@Rozowa_Ryba: Teraz jeszcze tak myślę, że warto może rozwinąć kwestię sportu/pracy i niemyślenia o nerwicy/depresji. Pewnie to zadziała na jaką część osób, ale nie ma co się ograniczać do tego nawet w rozmowach na temat zaburzeń. Studia - niby powinny mi zająć głowę chociaż na zajęciach, ale mi wydawało się, że kręci mi się w głowie, obraz mi prawie drżał, byłam pewna, że jak wstanę to upadnę, no nie działało takie
  • Odpowiedz
@Rozowa_Ryba:

1. Psychotropy. Jeśli nie działają to są źle dobrane.
2. Na imprezach alko, ale ostrożnie w połączeniu z lekami, bo można szybko odlecieć.
3. Regularna praca pn-pt, najlepiej w jakimś korpo z dużą ilością ludzi - gadaj z ludźmi w kuchni, na papierosie itp. albo praca w obsłudze.
4. Tinder, umawiaj się na randki (rly).
5. Zadbaj o ubiór, żebyś się czuła swobodnie.

Po kilku miesiącach takiej terapii stajesz się
  • Odpowiedz