Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  No, @Moderacja: co to za praktyki, by dodawać ręcznie belkę do znaleziska z napisem że "Informacja nieprawdziwa"? Do tej pory widziałem że robicie to TYLKO w sytuacjach, które bezpośrednio Was dotyczą, tj. spraw dot. portalu, administracji i moderacji.

  Na Waszej stronie idzie wyczytać, że moderacja wykop.pl nie jest od określania czy dana informacja jest prawdziwa czy też nie - od tego jest opcja "zakop informacja nieprawdziwa" i jest to zadanie użytkowników.

  Ale skoro już się tym jednak zajmujecie, to proszę powiedźcie mi co jest informacją nieprawdziwą w artykule pod tym linkiem, do którego prowadzi znalezisko: http://www.rp.pl/Polityka/308209948-Jak-zginal-posel-Kukiz15-Rafal-Wojcikowski.html#ap-1
  Albo w tytule znaleziska:

  Nowe fakty! W samochodzie posła Wójcikowskiego był uszkodzony przewód hamulcowy
  Czy też w opisie znaleziska:

  Prokuratura ustaliła, że w aucie Rafała Wójcikowskiego uszkodzony był przewód hamulcowy – dowiedziała się „Rzeczpospolita".

  Uszkodzenie przewodu hamulcowego to jest fakt, oświadczenie prokuratury które zalinkowaliście temu w żaden sposób nie przeczy. Ani tytuł ani opis nie mówi o tym, że ktoś celowo przedtem przy nim majstrował, ani też artykuł tego nie stwierdza, a jedynie zadaje pytanie i przedstawia potencjalne możliwe hipotezy - czy to jednego czy drugiego biegłego, czy też Politechniki Łódzkiej. Co zresztą jest zadaniem dziennikarzy, by zadawać pytania, i rozpoczynać jeśli trzeba debatę publiczną na dany temat. Nigdzie nie stwierdza niczego jednoznacznie.

  I co ciekawe, na marginesie już dodając, nawet w linku który podaliście jako potwierdzenie rzekomej informacji nieprawdziwej jest po pierwsze jasno i wyraźnie napisane że:

  Śledztwo Prokuratury Okręgowej w Łodzi cały czas jest w toku.
  a po drugie że sprawa zostanie jeszcze przebadana przez biegłych z zakresu ruchu drogowego i medycyny sądowej z renomowanego krakowskiego Instytutu Ekspertyz Sądowych im. prof. Jana Sehna Pracowni Badań Wypadków Drogowych, czyli że sprawa jeszcze nie jest zakończona, bo prokuratura wciąż potrzebuje zweryfikować dotychczasowe ustalenia w bardziej renomowanej jednostce.

  .
  Proszę o usunięcie tej wprowadzającej w błąd i niesłusznie przypisanej belki o rzekomej informacji nieprawdziwej, a także przyznania ostrzeżenia użytkownikowi, który wprowadził moderację w błąd. Niestety nie mogę dokonać zgłoszenia przez same znalezisko, bo po dodaniu belki jest to niemożliwe.

  Sprawa dot. tego znaleziska: https://www.wykop.pl/link/3881507/nowe-fakty-w-samochodzie-posla-wojcikowskiego-byl-uszkodzony-przewod-hamulcowy/

  #moderacja #moderacjacontent
  pokaż całość

  odpowiedzi (34)

 • avatar

  Klocuch wnerwił się na dzbana w internecie
  #klocuch

  odpowiedzi (35)

 • avatar

  jakis czas temu padlo pytanie do jacy jakie ma marzenie a on na to ze nie ma marzen. byl to jak dla mnie jeden ze smutniejszych momentow.. chyba sie to zmienilo, teraz jaca pewnie siedzi w kuchni, zwija pety i marzy o pieknej dzialce na odludziu, spalinowej kosie, ogromnego przycinaka i zadbanego kampera.. ale zamiast tego ciagle wrzeszczy na niego menelica i zgniata wszystkie marzenia w zarodku..
  #danielmagical

  odpowiedzi (19)