Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Jezyki indonezyjski i malezyjski sa prawie identyczne, ale maja bardzo duzo malych roznic, ktore moga prowadzic do ciekawych nieporozumien. Moj ulubiony przyklad, pic rel. Tradycyjna zupa indonezyjska - sop buntut co w Indonezji znaczy “zupa z ogona” ale w Malezji znaczy “zupa z dupy” xD

  pokaż spoiler Pantat w Indonezji znaczy “dupa” ale w Malezji “cipka” wiec mozna sie z pannami nie do konca dogadac ( ͡º ͜ʖ͡º)


  #feuernaemigracji #feuerwpodrozy #indonezja #podroze #ciekawostki #feueruczyfeuerbawi
  pokaż całość

  odpowiedzi (34)

 • avatar

  Nie spodziewałem się, że będzie aż tak duże zainteresowanie moim ciastem na pizzę. Początkowo planowałem wrzucić przepis przed świętami, ale ze względu na duże zainteresowanie nieco przyśpieszyć i dodać to jako znalezisko.

  Link: Przepis na ciasto na prawdziwą włoską pizzę

  Serię kulinarną miałem zacząć tuż przed świętami, ale kiedy mirko wzywa moim obowiązkiem jest walka i skoro nawet pani @a__s chce przepis przed weekendem nie pozostało mi nic innego jak publikacja przed weekendem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie wiem jak mirkolisty poradzą sobie z zawołaniem prawie 3 tysięcy osób, ale mam nadzieję że wszystko się uda.

  Na zdjęciu panuozzo, o którym pisałem też we wcześniejszym wpisie. Osoby, które chcą żeby zawołać ich do następnego przepisu proszę o zaplusowanie komentarza poniżej.

  PS Ten sos na talerzu to tak specjalnie miał być do zdjęcia, że artystycznie niby, ale jeszcze muszę chyba poćwiczyć ;)
  PPS Jak chcecie można też obserwować tag #kuchniamg78
  pokaż całość

  odpowiedzi (106)

 • avatar

  #smiesznepieski do porannej kawy

  #gif #psy #zwierzaczki

  GFY

  odpowiedzi (29)