Wpis z mikrobloga

Ja na przykład nie rozumiem jak można nie umieć gotować w dzisiejszych czasach. Kiedyś jak matka/babka zaniechały swoich obowiązków i nie nauczyły młodego pokolenia gotować to była lipa. Ale teraz?
Przy wszelakim dobrobycie internetu?
Masz ochotę na gołąbki? Wpisujesz w google gołąbki i tam rozpisane jak debilowi krok po kroku. Masz ochotę np. na brokuły a nawet nie masz pojęcia na co? Wpisujesz w google dania z brokułem i wybór wszelkich sałatek, dań jednogarnkowych, zapiekanek, wszystko.
Jak ja słyszę, że ktoś w wieku dwudziestu paru lat mówi, że on to nie umie gotować w sumie to mi się śmiać chce. Wyłącz człowieku śmieszne obrazki i zobacz do czego jeszcze może służyć internet.

#gorzkiezale #zalesie #gotowanie #gotujzwykopem
  • 99
@mokry_sen_polonisty: o, taka mamina troska tez upośledza. Mama koleżanki była kucharką i wszystko robiła za nią, do niczego jej nie dopuszczała. Dziewczyna przyjechała na studia z przepisem na jajecznicę.

Na studia brałam z domu mrożone pierogi. Tej koleżance bardzo smakowały więc pozwoliłam jej brać paczki z zamrażarki. Przyrządziła je w ten sposób, że zmrożoną grudę pierogów wrzuciła na rozgrzany olej. Skutek: ściana dymu i spalona cialamacha zamiast pierogów. I to zdziwienie:
@Jade: @mokry_sen_polonisty: o ile może z elektryka lekka przesada, to kolega ma jak najbardziej racje - wiele rzeczy, które robi się w domu jak najbardziej można zrobić na podstawie internetu.
I to tak ogolnie, już bez znaczenia czy to chodzi o jedzenie, czy jakieś lekkie sprawy remontowe.

Trzeba tylko nie mieć dwóch lewych rak i umieć nieco myslec, a i uda się coś do jedzenia przyrządzić i np.wymienic zamek w
@mokry_sen_polonisty no niby masz rację, ale jak se wchodzę w przepis to tam dodaj uran, no to #!$%@?, szukam w necie gdzie można kupić uran, idę kupuję, mam uran za 50 zł, patrzę se na przepis dodaj odrobinę uranu albo dodaj uranu według uznania albo gotuj aż uran odpowiednio zgęstnieje i #!$%@? se zrobię, a nie zapiekankę z uranem, bo nie wiem ile to jest odrobina, ile to według uznania albo nie
@mokry_sen_polonisty: Nie ma gorszego raka niż strony internetowe z przepisami.

Wpisujesz w google "proste dania dla studentów". Oto pierwszy wynik:

"Makaron z boczkiem i cebulą" - myślisz sobie, spoko, zrobię.

Składniki:
- makaron ze szwajcarskiej mąki mielonej sposobem tradycyjnym
- boczek z dzikich świń z Afryki
- łzy brazylijskiego noworodka
- kryształ z serca góry uga buga
- cebula rotszwalcka wyhodowana w ziemi torfowej
- sól

Sposób przygotowania: Cebulę posiekać dobrze