Wpis z mikrobloga

Skoro są jego częścią i ktoś mówi że "nie wierzy ale jest dobrym człowiekiem" - to po pierwsze unikałbym narcystycznego moim zdaniem określenia że ktoś jest dobrym człowiekiem, bo jest mała szansa że ta osoba nie ma problemów, a więc na pewno nie jest wystarczająco dobry w jakimś aspekcie i musi coś zmienić. Ja bym powiedział, że "stara się być dobrym człowiekiem". To już jest praktycznie chrześcijaństwo


@dzeksondzekson: to już praktycznie
  • Odpowiedz
@wrrior: W kwestii Pisu i Po chodziło mi o coś innego z tym głosowaniem. Nie, że musisz głosować na nich w formie przymusu. Tylko, że według wielu ludzi są dwie partie i skoro jesteś przeciwny PO to znaczy, że jesteś Pisiorem i na nich głosujesz. W drugą stronę jeśli sprzeciwisz się PiSowi to jesteś PO skim oszołomem i to na pewno na nich głosowałeś.
  • Odpowiedz
@dzeksondzekson:

Nie wiem co im się wtedy wydawało, ale starożytni Bogowie byli stanem przejściowym,


Doprawdy? Masz jeszcze jakieś rewolucyjne przemyślenia na temat historii? Bo oprócz tego, że to horrendalne twierdzenie, to pokazuje jak dalece własna perspektywa potrafi zniekształcać, a wręcz uniemożliwiać osąd o dawnych czasach.

To gimboateizm, chyba że jesteś władzą autorytarnym i masz środki do zwalczania ludzi za wiarę w Boga.


Ke? Jakiego zwalczania? Może chłopie zacznij czytać co faktycznie
  • Odpowiedz
@selflessness:

Mogą stać jedynie w opozycji do religii, jako zbioru zasad, opisu i definicji Boga, a nie Boga, bo nie mogą stać w opozycji do czegoś, w co nie wierzą.


Dokładnie.

To byłoby tak jakby twierdzić, że ktoś stoi w opozycji do św. Mikołaja. - Precz ze św. Mikołajem!!1 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A jeśli chrześcijaństwo ma polegać na wierzeniu w reprezentacje, to nie jest to chrześcijaństwo,
  • Odpowiedz
@Tom_Ja: Niedziela jak zwykle, nie rozczarowuje XDD

Tydzień temu Kreacjonizm
Dzisiaj różnice między ateizmem a gimboateizmem

Nawet te same osoby się wypowiadają. Doceniam konsekwencję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Tom_Ja: Zasadnicza różnica między ateistą a gimboateistą:

Ateista - "Nie wierzę w Boga, ale nie uważam że wiara to coś złego. Wiara nie wyklucza przecież myślenia"

Gimboateista - "Nie wierzę w Boga, uważam że ty wierząc w Boga jesteś upośledzony/nieracjonalny/głupi/zabobonny. Już dawno ateiści/naukowcy/filozofowie obalili Boga, a ty trzymasz się swoich (wpojonych przez rodziców oczywiście) dogmatycznych wierzeń. Poczytałbyś XYZ to byś zmienił zdanie"

Oczywistym jest, że gimboateista nie ma żadnych dowodów i
C.....p - @Tom_Ja: Zasadnicza różnica między ateistą a gimboateistą:

Ateista - "Ni...

źródło: comment_yaY3HCsFHWef1STZCFbjJUvlPau13v7i.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Niedziela jak zwykle, nie rozczarowuje XDD


Tydzień temu Kreacjonizm

Dzisiaj różnice między ateizmem a gimboateizmem

Nawet te same osoby się wypowiadają. Doceniam konsekwencję ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Czesiek_God_Usopp: I Czesiu "mylę badania ale udaję, że tak nie było" też się melduje.
  • Odpowiedz
"Nie wierzę w Boga, ale nie uważam że wiara to coś złego. Wiara nie wyklucza przecież myślenia"


@Czesiek_God_Usopp: Sugerujesz, ze wiara/religia nie mogą mieć negatywnych efektów społecznych, nie można ich nawet wskazywać i o nich dyskutować? Bardzo osobliwe. Nie zaskakujesz swoją wiarą "w ateizm trzynastolatków".
  • Odpowiedz
@wrrior:

Sugerujesz, ze wiara/religia nie mogą mieć negatywnych efektów społecznych, nie można ich nawet wskazywać i o nich dyskutować?


Trudno powiedzieć bez konkretnego przykładu tych negatywnych efektów. Z reguły składa się na to więcej niż jeden czynnik. To trochę tak jak z komunizmem. Ateizm Marksa był tylko jednym z czynników sformowania takich zasad ustrojowych.

pokażą!


pokarzą*
  • Odpowiedz
@Jarmula: to troche tak jak z tym, ze jak czarny powie ze jest dumny z tego że jest czarny , to wszystko ok, a jak biały powie to jest to rasizm. Tak samo jest z katolikami i ateistami.
  • Odpowiedz
@Czesiek_God_Usopp:

Trudno powiedzieć bez konkretnego przykładu tych negatywnych efektów.


Czyżby brakło Ci wiary w to, że mnóstwo przykładów zostało opisanych nie tylko od ostatniej niedzieli? A może odwagi by rzetelnie szukać...

Z reguły składa się na to więcej niż jeden czynnik.


A co ma liczba czynników od indywidualnej oceny każdego z nich?

pokażą!

pokarzą*


Takie coś " " zauważyłeś?
  • Odpowiedz
to troche tak jak z tym, ze jak czarny powie ze jest dumny z tego że jest czarny , to wszystko ok, a jak biały powie to jest to rasizm. Tak samo jest z katolikami i ateistami.


@twarogowy: Dokładnie tak. Powiedz, że "chcesz krzewić wiarę w Chrystusa", a powiedz, że chcesz "krzewić ateizm" i tylko licz reakcje.
  • Odpowiedz
@wrrior:

Czyżby brakło Ci wiary w to, że mnóstwo przykładów zostało opisanych nie tylko od ostatniej niedzieli? A może odwagi by rzetelnie szukać...


Ad Ignorantami. Skoro uważasz, że ja czegoś nie wiem to z chęcią spojrzałbym na jakiś przykład tych efektów o których ty już masz wiedzę.

A co ma liczba czynników od indywidualnej oceny każdego z nich?


Nic, ale oceniając jakiś efekt należy spojrzeć na niego z szerszej perspektywy, aniżeli
  • Odpowiedz
@selflessness:

Jeśli czyjś zbiór zasad (A), dzięki któremu może nazwać się "dobrym człowiekiem" nie jest identyczny z zbiorem zasad zawartych w chrześcijaństwie (Ch), to nie jest to chrześcijaństwo. A to, że część wspólna zbioru (A) i (Ch) może wynosić nawet 99%, to bez różnicy, bo wciąż (A)!=(Ch), więc nie jest to chrześcijaństwo.


Dobra dobra, cieszę się że umiesz pracować na zbiorach, ale jeśli chrześcijaństwo to część zbioru bycia dobrym człowiekiem, to
  • Odpowiedz
Eucharystia jest - tutaj można debatować czy czymś więcej czy nie - ale pamiątką Ostatniej Wieczerzy


@dzeksondzekson: Ale właśnie o tym jest mowa! Czy jest czymś więcej czy nie! Czy jest tylko symbolem czy musisz wierzyć, że w materii jakaś fizyczna przemiana. Dlaczego nie odpowiesz na to pytanie konkretnie i bez pozostawienia wątpliwości. Boisz się, że spotkasz się z krytyką ze strony fanatyków religijnych?

To jest brak uczciwości w dyskusji i
  • Odpowiedz