Wpis z mikrobloga

Jesli Bóg istnieje i jest wszechwiedzący to jeszcze przed naszymi narodzinami wiedział jak nasze życie się potoczy. A skoro jest wszechmocny i pozwala na cale to zlo na świecie to nie może być wszechmilosierny. Jego wszechwiedza wyklucza rowniez wolna wole bo juz wie czy pojdzemy do nieba czy do piekla. Czyli Bóg w ujęciu chrześcijańskim jest niezgodny z logika.
#4konserwy #neuropa #przegryw #ateizm #chrzescijanstwo
  • 111
  • Odpowiedz
@Schaft: Nie mam wiele do dodania, ale cieszę się, że na mirko zdarzają się dyskusje na poziomie, bez inwektyw i rzucania gównem. Ale to chyba warunek wstępny dla osób wyrażających zainteresowanie filozofią, racjonalność. Szanuję.
  • Odpowiedz
A co o sytuacji w której nikt nie przeżywa by to pokazać?


@mentalmaste: Nie ma żadnych ludzi na świecie? Jeszcze się tak nie zdarzyło.

Oczywiście, ze nie bo taka jest definicja choroby. Ale to my wymyśliliśmy tę definicję


Ale definicją choroby jest to, że jest to COŚ co powoduje uszczerbek na zdrowiu. Więc zgodnie z definicją każdy samobójca jest chory psychicznie. Nawet jeśli ma najlepszy powód, robi to zgodnie z logiką
  • Odpowiedz
@Schaft:

Ze jesli cos nie sprawdza się w wymiarze fizyki kwantowej to nie znaczy ze jej to nielogiczne


A czy ja tak napisałem? Napisałem tylko że cały świat nie może być deterministyczny bo fizyka kwantowa która go opisuje w najniższej warstwie nie jest deterministyczna.
  • Odpowiedz
@dolus_deliberatus: Wiele teorii które nie maja zastosowania w mikroswiecie ma zastosowanie w makroswiecie mimo ze te swiaty tworzą jeden wszechświat. Poza tym istnieją deterministyczne interpretacja mechaniki kwantowej.
  • Odpowiedz
Wiele teorii które nie maja zastosowania w mikroswiecie ma zastosowanie w makroswiecie mimo ze te swiaty tworzą jeden wszechświat


Jakie to ma znaczenie w deterministycznej bądź nie interpretacji świata?

Poza tym istnieją deterministyczne interpretacja mechaniki kwantowej


@Schaft: Myślałem, że nierówność Bella załatwiła sprawę. Cóż, jeśli ktoś się nie zgadza to dalej jest to kwestia wiary. Jeśli świat jest deterministyczny to i tak nikt z nas nie ma racji, bo jesteśmy niczym
  • Odpowiedz
@dolus_deliberatus: Takie ze mogę interpretować makroswiat deterministycznie. A nawet jesli hipotetycznie zrezygnowalbym z determinizmu za sprawą FK to i tak nie miałbym podstaw by uwierzyć w wolna wole, bo w FK cząstki niczego nie wybierają. Sprzeczność z determinizmem polega na prawdobodobienstwie zachodzenia jakiś zjawisk.
  • Odpowiedz