Wpis z mikrobloga

Zależy od listwy. Najtańsze odłączają tylko jeden przewód (fazę) a zero i uziemienie jest ciągle podłączone. Lepsze odłączają wszystko i te dają bezpieczeństwo.


@sxill: Oczywiście, że nie dają.
@PanPingwin:
Po raz trzeci zacytuję:

Czy wyłączenie listwy przyciskiem daje taką samą ochronę przed piorunem jak fizyczne wyjęcie wtyczki z gniazdka?


To było pytanie podstawowe, na które OP chce uzyskać odpowiedź (która brzmi: "nie").

Rozwinięcie.

Odpowiadasz swoimi wypocinami na pytanie:

A po czym poznać taką lepszą listwę, o której piszesz?


Ta lepsza to ma być niby taka, która CHRONI PRZED PIORUNEM:

@wojteklbn: Zależy od listwy. Najtańsze odłączają tylko jeden przewód
Dokładnie. dodatkowo nawet w urządzeniach odpiętych od sieci może się wzbudzić prąd za sprawą impulsu elektromagnetycznego, jeśli taki piorun uderzy w pobliżu i macie pecha


@veldrinn: Jak to jest z tym prądem wzbudzonym. Grozi tylko sprzętom podłączonym do gniazdka? Czy też odłączonym z gniazdka? Powiedzmy, że chodzi o laptop z 1,5 m zasilaczem.
Z tego co pamiętam piorun nie musi uderzyć bezpośrednio w coś, by wzbudzić przepływ prądu, wystarczy, że uderzy obok, a resztę zdziała pole elektromagnetyczne. Jak coś pomieszałem, to poprawcie.


@PanPingwin: Też o tym czytałem, ale chodzi mi o ten szczegół: czy taki prąd powstaje w jakiejś większej instalacji (np. domowej instalacji elektrycznej - więc oczywiście zagrożone są sprzęty podpięte do gniazdek) - czy może również powstać w pojedynczym sprzęcie, odpiętym od
@wojteklbn: Tak jak napisał @PanPingwin:Pod wpływem impulsu prąd może wzbudzić się w każdym przewodzie, urządzeniu elektrycznym, układzie itp. Niezależnie czy jest podpięte do sieci czy też nie Jest to prąd o wysokim napięciu i wysokim natężeniu dlatego na nic zdają się bezpieczniki, izolacje itp Wysokie napięcie i natężenie, a w związku z tym wysoka temperatura sieje spustoszenie w sprzęcie. Tylko bez paniki. To muszą być spełnione odpowiednie warunki, żeby perun
Jak coś pomieszałem, to poprawcie.


@PanPingwin: Już to zrobiliśmy. A więc po raz czwarty i ostatni:
1. Odpowiedź na pytanie Opa brzmi: "nie".
2. Jeśli odpowiedź jest "nie", to nie odpowiadaj, że "tak", a później, że "tak, ale nie".

>>"Tak, są listwy antyprzepięciowe, które ochronią cię przed piorunem - oto ich parametry".

A później

>> " Zapytał o listwę, gdyby zapytał, czy działa, to dostałby odpowiedź, że tak, ale tylko przy
Gdzie odpowiedziałem "TAK"? Czym jest "LEPSZA" listwa?


@PanPingwin: No, polityk - całą gębą polityk! Jak cię złapią za rękę, to mów, że to nie twoja ręka. Nie myślałeś nad "karierą" w rządzie?

Podałeś parametry, według których można poznać "lepszą" listwę, która niby ma dawać "pełne bezpieczeństwo" przed piorunem. Otóż nie ma takich listew. Napisałeś nieprawdę, bo te parametry nie pozwalają znaleźć listew, które chronią przed piorunem, bo nie ma takich listew.
Zauważ, że to nie ja zacząłem od złośliwości, bo wypominanie mniejszego wieku niestety ma dodatkowo podkreślić kto tu nie ma racji, a to ty od tego zacząłeś. Swoją drogą nie było podstaw do oceny wieku.


@PanPingwin: Żart. Takie żartobliwe, protekcjonalne słowo. Może po prostu nie tylko nie potrafisz myśleć logicznie, ale i z poczuciem humoru nie teges, młodzieńcze? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Dla Ciebie było to wielkie
Przykład dwóch #!$%@?ących postaw - @PanPingwin: który błędnie namieszał i zamiast krótko sprostować, miesza jeszcze bardziej żeby nie wyszło, że się pomylił robiąc z siebie głupka i @pawel-niczyporek: który ma rację i jest z tego powodu tak podniecony, że nabiera lekceważącego tonu robiąc z siebie frajera.