Wpis z mikrobloga

Hej, Chcę sobie kupić #drukarka3d.
Na początek coś małego i niedrogiego, a jak mi sie spodoba to kupię coś lepszego bardziej pro.
Stąd pytanie o porady... co na początek? Dodam, że lubię sam dłubać i modyfikować, wiec fajnie jakby była modyfikowalna i miała jakość druku w miarę dobrą. Z recenzji, które widziałem wstępny wybór padł na Anet A6.
I kolejne pytanie.. co dalej? Załóżmy, że mi sie spodobała idea druku 3d - jaką drukarkę polecacie do powiedzmy 5k PLN? Decydujący współczynnik to jakość wydruku (dowolną metodą).
#drukarki3d #druk3d #majsterkowanie
  • 19
@Golomp: to zdaje się, że przepłaciłeś, bo dziś jest 25% off i drukarka kosztuje 680PLN :)

Ale w tej konkretnej nie podoba mi się wiele rzeczy: te rolki - przecież to nie może nie mieć luzów. No i ekstruder typu bowden. Ma niby swoje zalety, ale np. z gumy już nie podrukujesz.
Ta zwykła 200x200x200 pewnie jest w tej cenie.


@Golomp: fakt, sorry, wpisałem w google nazwę i otworzyłem pierwsze, co wyskoczyło.
Ale reszty moich obiekcji to nie zmienia - no nie podoba mi się jakoś jej konstrukcja.
@Jarek_P: No zobaczymy, to w sumie moja pierwsza i zanim dojdę do druku z gumy to miną pewnie lata xD
Ogólnie pooglądałem trochę wydruków z niej i wprawieni ludzie mają naprawdę dobrą jakość wydruku, do nauki i prostych modeli chyba się nada ;)
Bowden w mało sztywnych drukarkach to chyba lepsze rozwiązanie?
Ja zamówiłem wczoraj Tevo Tarantule z większym stołem (200x280x200) + auto poziomowanie


@Golomp: też ją rozważałem, ale wybór ostatecznie padł na A6
a czemu a6 a nie a8? :>


@fantasmag0ria: w sumie nie wiem, z filmików na YT sprawia lepsze wrażenie jeśli chodzi o sterowanie i wyświetlacz (tak, wiem to nie ma znaczenia), ale tez wydaje mi się, że jakość wydruków jest lepsze - myle się?
W sumie jeszcze nie zamówiłem, więc może mnie nakłonisz do zmiany zdania? (A8 ma wentulator chłodzący przy extruderze?)
A8 ma wentulator chłodzący przy extruderze?


@leoha: Tak.

Z tego co kojarzę one się różnią tylko ekranem i tym, że a8 ma wałki na x pionowo a a6 poziomo. Wydaje mi się, że A8 jest bardziej popularna, ma większe wsparcie i ilość modów na thingiverse'ie. Nie planowałem Cie namawiać, byłem tylko ciekawy dlaczego wybór padł na A6 ( ͡° ͜ʖ ͡°) a moją opinię nt A8 możesz