Wpis z mikrobloga

Siedzę w Holandii od lutego.
Pracuje 40h tygodniowo. Nie #!$%@? jak debil. Co się zmieniło w moim życiu?

Praca- uuu nie ma Pan doświadczenia? Szkoda. Pan popracuje tutaj sobie miesiac
Zobaczymy jak sobie Pan radzi na mniej wymagających stanowiskach. Po miesiącu jak się pan sprawdzi ma Pan szkolenia
Miesiąc mija- ja wysyłany na szkolenie ale nie jakieś gówno szkolenie typu "jak rozmawiać z klientem żeby kupił długopis".
Szkolenia z wózków- wszelkie rodzaje. Szkolenie wysokosciowe (przypominam że tego nie robiłem wczesniej więc miałem fun).
Odrazu dano mi szansę żeby pracować w tej firmie i zdobywać doświadczenie na nowym stanowisku a nie no przykto mi ale Pan nie pracuje w zawodzie X lat więc się #!$%@?.
Zna pan holenderski? Nie? Ma pan ochotę iść do szkoly? My sponsorujemy.
Miesiac- szkoła z nauką języka.

Płacą podawana w ogłoszeniu więc nie muszę #!$%@?ć bez sensu.

Odzew po 1 dniu z 4 miejsc i po każdej rozmowie natychmiastowy telefon czy przyjąłem ofertę firmy konkurencyjnej bo są mną zainteresowani.
Płacą panu nie odpowiada? Podwyższymy.

Na święta porządne paczki.

Totalny nacisk na bezpieczenstwo w robocie
Pilnowanie przerw i godzin pracy.
Pilnowanie co do sekundy wpływu pieniędzy na konto
Masz problemy w urzędzie? Pomożemy
Potrzebujesz dnia wolnego? Daj znać jesteśmy ludźmi.
Ktoś przypieprza się że jesteś Polakiem? Poinformuj i pójdzie na dywanik.

Teraz pensja.

Telefon mi się zepsul- zdechł totalnie
Biorę kasę i idę kupić nowy
W ramach oszczędności i tego że jestem sam- wynajmuje duży pokój w dużym domu w centrum Venlo
Place proporcjonalnie śmieszne pieniądze. Wystarczy wspomnieć że w PL pokoju za 400zl nie wynajmiesz.
Wspaniali wspolokatorzy.
Ubezpieczenie zdrowotne 100 z hakiem. Kwartalnie za samochód zabawna kasa bo to zależy od wagi a ten ma raptem 1350kg.
Benzyna? Jadę do Niemiec i kupuje za 1.35. proporcjonalnie zapłać w PL tyle.
Spożywka? Kaufland niemcy- śmieszna kasa za wózek wypchany żarciem
Siłownia...
Nowy aparat i nauka robienia zdjęć
Nowe zainteresowania bo mnie stać teraz poprostu na to żeby spełniać marzenia.

A co mamy w Polsce?
Kawalera za 1300 przy pensji minimalnej (tak bo pracowałem na początku przygody tutaj za nieco więcej niż minimalna holenderska)
A gdzie media ubezpieczenie samochodu.
Potrzebuje nowych butów od wolfskina? Idę i kupuje. Chce sobie kupić rzeczy potrzebne do rozwoju zainteresowań? Idę i kupuje. Chce zrobić kurs z jakiejś dziedziny? Mogę to zawsze.
Polska to kraj za dużo żeby zdechnąć za mało żeby się rozwijać.

Jeżeli zdaży mi się szukać pracy w ojczyznie- nabrałem takiej pewności siebie że z biegu #!$%@? kwotami rzędu które chyba ścinają krew w żyłach januszy biznesu. O braku umowy o pracę nie chce słyszeć. Benefity-natychmiast.

#takaprawda #emigracja #holandia
  • 67
ja #!$%@?ę, te projekcje roboli rzutowane na cały rynek pracy w Polsce xDDDDDD

@fegwegw: Sorry, ale nie wmówisz mi, że w większości branż w Polsce to pracownik dyktuje warunki.
Jeśli nie robisz w IT lub nie jesteś wysokiej klasy specjalistą to jesteś gównem dla biurw z HRu i wąsatych januszy.
Powiedzonko "1300 bez umowy, bo mam ukraińców na twoje miejsce" nie wzięło się z dupy, a i Polska to nie tylko
@Holenderski_Ser: Emigracja nie jest dla każdego. Byłem we Francji 5 (6?) lat i miałem możliwość zostać dłużej ale zrezygnowałem. Jestem w Polsce 4 miesiące i przez ten czas co zauważyłem:
- rejestracja w urzędzie pracy przez internet a potem tylko parę podpisów na miejscu
- w urzędach wszyscy byli dla mnie mili i pomocni, zero chamstwa
- tydzień bo zgłoszeniu się na kurs CNC już na nim byłem + urząd mi
@helmutkoll paliwo kupuje w Niemczech bo różnica to ok 30ec na litrze i mam Niemcy 3.5km odemnie. Rozumiem że to złe i mam kupować tutaj żeby pokazać jaki jestem zajebisty? Pokój to rozwiązanie na teraz. 1 jestem po agencji 2 czekam na przydział mieszkania z gminy 3 nie będę #!$%@? 800e na mieszkanie sam bo status 4 mam już kupować? Zamiast #!$%@?ć glupoty- pomyśl

Nie jem konserw. Na jedzeniu się nie oszczędza.