Wpis z mikrobloga

Mireczki, kupiłem AdGuard Premium, ale mam parę wątpliwości.. Wiem, że niektórzy tutaj korzystają dlatego rozwiejcie moje wątpliwości:
TL:DR w spojlerze


1. Nie mam roota, a zatem cały ruch filtrowany jest przez jakiś lokalny VPN (o co chodzi?) Czy korzystając na telefonie m.in. z dostępu do konta bankowego bezpieczne jest korzystanie z niej? (mam uruchomione filtrowanie reklam oraz reklam w aplikacjach i ochronę przed phisingiem i malware.
2. Kiedy aplikacja działa w powiadomieniach systemowych ciągle tkwią mi takie powiadomienia jak w screenie, który dołączam do posta. Czy muszą być wyświetlane bez przerwy, czy można je jakoś schować?
3. Czy filtrowanie macie uruchomione bez przerwy? czy wyłączacie w jakichś określonych sytuacjach?

Pytania być może są banalne, ale pierwszy raz mam do czynienia z taką aplikacją.
Pomóżcie.

#adguard #pytanie #pytaniedoeksperta #android
shocco - Mireczki, kupiłem AdGuard Premium, ale mam parę wątpliwości.. Wiem, że niekt...

źródło: comment_Gvne94GjQei8W0vKIZRR171v9xPNGfqr.jpg

Pobierz
  • 7
@shocco
1 jak dotąd żadnych wycieków danych chyba nie było, nikt mnie Jeszce nie okradł więc chyba bezpieczne, ale chętnie bym posłuchał kogoś mądrzejszego jak to z tym jest
2 normalnie można je ukryć w ustawieniach
3 u mnie cały czas włączone
@Kic3k kupowałeś przez kartę płatniczą czy PayPal? (ja musiałem podać dane karty bo paypala nie uzywam i nie wiem czy to było do końca rozsądne ( ͡° ʖ̯ ͡°), czy są godni zaufania)
@shocco a to już nawet nie pamiętam, zazwyczaj płacę kartą przez paypala więc tu pewnie też, jak boisz się płacić kartą przez Internet to zrób sobie jakieś subkonto i płac jego kartą, albo za pomocą paypala tylko zwróć uwagę na przewalutowywanie ^^
@Kic3k następnym razem o tym pomyślę, teraz zakupiłem już kartą debetową bezpośrednio, mam nadzieję, że wszystko będzie ok ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@shocco: mam włączone non stop filtrowanie. Jak włączyłem je dla ruchu po HTTPS to nie działała appka bankowa. Więc bank wie że coś kombinuje k blokuje.
Co do powiadomień to mam jedno, drugie ukryłem. Jedno mam po to by wiedzieć że adguard jest uruchomiony ponieważ na MIUI nie pojawia się kluczyk który symbolizuje połączenie z VPN.
fi9o - @shocco: mam włączone non stop filtrowanie. Jak włączyłem je dla ruchu po HTTP...

źródło: comment_R8iLrFKac4wWeH5gMBjKK1auoeaeccs8.jpg

Pobierz