Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, chciałbym zmienić swoją branżę i trochę życie. W internecie pojawiają się kursy java, java+android, javascript. Kursy są zaoczne od 4-7 miesięcy. Twierdzą, że 81% kursantów znajduje prace w nowym zawodzie. Nie chce podawać nazwy by nie robić pseudo reklamy. Poradzicie czy takie kursy są w stanie mnie czegoś nauczyć od 0 do możliwości rozpoczęcia pracy jako młodszy programista (jak mam gotowy skrypt java jakieś strony to go mniej więcej rozumiem i potrafię sobie np samodzielnie coś "przerobić")? Samodzielnie mi się ciężko uczy wolałbym właśnie zapłacić i by ktoś mnie wszystkiego nauczył, tylko pytanie czy to ma sens? Kurs kosztuje od około 7-11 tys zł. Czy po takim kursie jestem w stanie znaleźć pracę od 3-5 tys zł netto na rękę w dużym mieście (trójmiasto)? Co lepiej java, javascript (jakie różnice dla początkujących i wiążące się z tym konsekwencje)? Zmiana pracy też by nie polegała na zmianie z piekarza na programistę, mam kontakt z IT. Dzięki za porady, mam nadzieję, że nie zrzucicie zielonki na drzewo/ #programista15k #programowanie #java #javascript #it #praca
  • 31
  • Odpowiedz
ma zero doswiadczenia i studiow w tym kierunku to najczęściej dostanie 2,5 tys a nie te 4 tys


@calka-rekurencyjna: resztę rozumiem, już 3 lata jako programista pracuje ale jak zaczynałem w polsce B to same studia nie dawały nikomu 4k, a teraz jak przyjmujemy kogoś jako jego pierwszą pracę w polsce A to tez 4k nie proponujemy ale chętnych jest dużo
  • Odpowiedz
@calka-rekurencyjna: ja nie demonizuje studiów, jestem tylko przeciwko ich przesadnemu gloryfikowaniu. Możliwość zarabiania zawsze jest ale często oprócz studiów nawet szczęście odgrywa duża rolę niestety.
No i na wypoku to ludzie zaraz przed końcem studiów pytają od czego zacząć a nie jak dostać się do google i negocjować 5k w pierwszej pracy
  • Odpowiedz