Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, chciałbym zmienić swoją branżę i trochę życie. W internecie pojawiają się kursy java, java+android, javascript. Kursy są zaoczne od 4-7 miesięcy. Twierdzą, że 81% kursantów znajduje prace w nowym zawodzie. Nie chce podawać nazwy by nie robić pseudo reklamy. Poradzicie czy takie kursy są w stanie mnie czegoś nauczyć od 0 do możliwości rozpoczęcia pracy jako młodszy programista (jak mam gotowy skrypt java jakieś strony to go mniej więcej rozumiem i potrafię sobie np samodzielnie coś "przerobić")? Samodzielnie mi się ciężko uczy wolałbym właśnie zapłacić i by ktoś mnie wszystkiego nauczył, tylko pytanie czy to ma sens? Kurs kosztuje od około 7-11 tys zł. Czy po takim kursie jestem w stanie znaleźć pracę od 3-5 tys zł netto na rękę w dużym mieście (trójmiasto)? Co lepiej java, javascript (jakie różnice dla początkujących i wiążące się z tym konsekwencje)? Zmiana pracy też by nie polegała na zmianie z piekarza na programistę, mam kontakt z IT. Dzięki za porady, mam nadzieję, że nie zrzucicie zielonki na drzewo/ #programista15k #programowanie #java #javascript #it #praca
  • 31
Jak dla mnie wszystkie tego typu kursy to tylko skok na kasę osób które żerują na osobach zainteresowanych pracą w IT. Jeżeli nie umiesz się samemu zmotywować do pracy i nauki no to idź na taki kurs. Może wydane 11 tyś będzie dla Ciebie odpowiednią motywacją. Jednak ja uważam, że ta wiedza która jest potrzebna do znalezienia pierwszej pracy jest praktycznie na wyciągnięcie ręki za darmo w internecie. Nawet nie trzeba kupować
@acojatamwiem: jeśli taki kurs jest dla ciebie jedyną opcją, bo samemu się nie umiesz zmotywować, to poszukaj chociaż kursu do którego 70-90% dopłaca firma i gwarantuje zatrudnienie. W Katowicach Si coś takiego ogarniało z javy.
@acojatamwiem: Też myślę o zmianie branży ale płacenie za kurs u mnie nie wchodzi w grę, za dużo tego jest za darmo w internecie. Może masz jakiegoś znajomego, który siedzi już w IT i mógłby z tobą zrobić jeden lub dwa projekty jako „startupy, które nie wypaliły”. Coś tam zrobisz, czegoś się nauczysz i będziesz mógł sobie wpisać w CV. Sam tak kombinuję ale z braku czasu najwcześniej chyba zmienię pracę
@acojatamwiem: Sprawdź jeszcze na polibudzie podyplomówkę - moja koleżanka robi taki kurs na PWr i bardzo sobie chwali. Co prawda ona już siedzi w IT, ale akurat nie miała jeszcze styczności z javą i poleca również całkiem początkującym.
Jedna sprawa - nawet najlepszy kurs niewystarczy i trzeba przysiąść nad zadaniami w domu i po godzinach. Jeśli nie jesteś w stanie się do tego zmusić, to nie wyrzucaj pieniędzy w błoto.
@acojatamwiem: ucz się sam, ewentualnie kup sobie jakiś kurs online, znajdź kogoś w necie kto Cię poprowadzi, środowisko JS-owe jest otwarte. Jest duże zapotrzebowanie na frontendów, ale takich którzy wiedzą jak działa komunikacja z serwisami zewnętrznymi. A nie tych ze zmysłem artystycznym co w firmie robią też za grafika. Szkoda kasy na bootcamp.