Wpis z mikrobloga

Typowa logika ludzi z internetów tym razem na przykładzie peppera.

Jakieś tam promo na myszkę, dodając dwie sztuki do koszyka pojawia się darmowy DHL. LINK

W komentarzach pojawia się jakiś gość który mądrze napisał, że przesyłki mogą dostać VAT i opłaty. LINK

Oczywiście na to pojawia się masa ekspertów, którzy wmawiają mu brak racji. LINK 1, LINK 2, LINK 3
Kij tam ustawy, poradniki z neta z błędami ważniejsze. LINK

Gość walczy i mądrze działa bo ma racje. LINK

Eksperci głoszą, że VAT nie będzie bo za mała wartość. LINK


Zaczyna się wymyślanie i wielkie zdziwienie, że DHL (EU) nie oznacza wysyłkę z EU. LINK1, LINK2
Mimo że wcześniej w tym miejscu zostali poinformowani, że to wysyłka z CN.

Pozostaje mi tylko skisnąć w środku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I tak jest za każdym razem przy jakimś 'promo' eh..... EH PANOWIE CORAZ WIĘCEJ AMATORÓW SIĘ PCHA DO ZABAWY HEHE MAM NADZIEJĘ, ŻE PRZEJDZIE TA NOWELIZACJA USTAWY I ZAKUPY Z CHIN BĘDZIE MOŻNA ROBIĆ TYLKO Z LICENCJĄ BO SERIO NIEKTÓRZY NIE MAJĄ ANI DOŚWIADCZENIA ANI WYOBRAŹNI.

#gearbest #pepper #bekazpodludzi #januszebiznesu @Bij00u
  • 38
a co Ciebie w tym boli?


@thatguy93: mnie to tylko śmieszy, gdy ludzie widzą promo to przestają myśleć

Chcesz edukować cały naród?


nie nie, bawi mnie tylko ilość ekspertów i innych zakładających sobie że wiedzą lepiej

Każdy sie nauczy na własnych błędach ( ͡° ͜ʖ ͡°)


i to jest w tym najlepsze ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale tacy się już nie pochwalą potem
@Andczej: a ja nie mam takiej nadziei bo co mnie obchodzi ze nie rozumieja i sie zdziwia ze dostana vat. Dla mnie wazniejsze jest ze moge kupic cos bez posrednikow, a jak beda licencje to bedziemy im za to placic, i z MOZLIWOSCIA ominiecia opłat celnych czy to za pomoca jakiegos posobu wysyłki czy zwykłego fuksa.
ale Gearbest przysłał mi już kilka maili, że wyślą China Postem.


@cyanoone: a jakbyś chociaż trochę poszukał info to byś wiedział że rozesłali to do wszystkich, nawet jeśli nic nie zamawiali, błąd systemu