Wpis z mikrobloga

nsfw

Zawiera treści NSFW

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Apropo rozcinania, to robią to sprawnie podczas skurczu i nawet nie czuć. Za to szycie już czuć że łojojoj ( ) Poza tym nie zawsze nacinają, i w sumie lepiej żeby mieli naciąć niż żeby tam pęknąć ( ͡° ʖ̯ ͡°)


Potwierdzam, szycie to okropność
@Aganiok__

poza tym mimo trendu do naturalizowania porodów nadal są one silnie zmedykalizowane, co często oznacza dla kobiety poród w pozycji leżącej na plecach (takiej której mieszkanka jaskini nigdy by nie przyjęła ponieważ jest niefizjologiczna).


To jaka jest prawidłowa pozycja ( _)? Człowiek uczy się całe życie....
@poprostuzyj taka, w której wspomaganą się jest przez grawitację najlepiej - stojąca bądź w przysiadzie jakby. Generalnie teraz stara się je stosować, ale nie każdej położnej to na rękę, poza tym czasem trzeba leżeć plackiem pod ktg.
@carbonara: przy cc masz cięcie skalpelem, jednak sporo większe no i blizna z bikini wyłazi. A tam na dole wcale nie jest konieczne, możesz się na nie zwyczajnie nie zgodzić. Z resztą, cześć szpitali od tej praktyki odchodzi. Rodziłam dzieci i tak i tak i z całym przekonaniem twierdze, ze wcale nie nacinanie jest w tym wszystkim najgorsze, wiec głowa do góry :P
@niesmiertelny69
Co do bólu jąder.
Mocne długotrwałe podniecenie bez opróżnienia powoduje ból jąder nazywa się to blue balls.
I tutaj prosta sprawa, żeby uniknąć bólu wystarczy nie rozpoczynać akcji.
@Renaya: no więc napięcie karku ciągnęło za sobą plecy > poślady > uda > kolana, co skutkowało wadą postawy (dosłownie ściągało mnie na jeden bok) i blokadą przy rozciąganiu.. po 3 #!$%@? bolesnych sesjach wszystko wróciło do normy :) ale szczegółowych zasad działania doszukasz się w literaturze dla fizjoterapeutów lub u dobrego fizjoterapeuty - ja aż tak nie wnikałam, grunt że wróciłam do pełnej sprawności ( )
@carbonara: @kwasnydeszcz: @Aganiok__: @blondedude:
Generalnie i poród naturalny i cesarka mają swoje dobre i złe strony. Z obawy przed bólem i popękaniem też długo myślałam, że cesarka najlepsza, ale potem poczytałam trochę, m.in. opis procedury cesarskiego cięcia i mi się odechciało :P Po prostu urodzenie dziecka jest bardzo bolesnym doświadczeniem w sumie niezależnie od opcji, pytanie tylko kiedy i jak długo będzie boleć. Dorzucam kilka artykułów z pewnego
@poprostuzyj: poza tym w niektorych miejscach mozesz rodzic w wodzie, w wannie albo mniejszym basenie, slyszalam ze latwiej i naturalniej (gdzies na yt widzialam film jak jakas “pro eko itd” rodzila w rzece za domem i wygladalo to jakby w ogole to byla prosta sprawa tak sobie urodzic dziecko ( ͡° ʖ̯ ͡°) )
mam 13 lat, a co? jesteś zainteresowany?


@kwasnydeszcz: dlaczego się ze mnie nabijasz, jak ja odkryłem przed tobą tajemnice na temat męskiego penisa i nasienia ( ͡° ʖ̯ ͡°)
a jak masz niczym ronaldo biologicznie 10 mniej niż na prawdę to tak, jestem zainteresowany ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ixiliam: też jestem jak najbardziej za naturalnym, szczególnie, że to zawsze operacje - różnie może być. I też na mnie wrażenie wywarł wpis mamyginekolog o rozrywaniu macicy rękami :D
wiadomo, chciałoby się, żeby istniało jakieś 3 bezbolesne wyjście, no ale... za dużo czasu na myślenie mam o tym, termin za 3 tygodnie ;D

@Majka94: to nie kwestia bólu tylko świadomość bycia rozcinaną w głąb mnie paraliżuje ;)
@Mery93 o tym wodnym to mi się obiło o uszy (chociaż rzeka brzmi jak przegięcie xd), ale takie rodzenie na stojaka, po prostu strasznie absurdalnie mi się wyobraża, choć to w sumie logiczne, że łatwiej xd tylko co potem, ktoś łapie to dziecko, żeby się nie zabiło o podłogę, jakieś chwytaki są pod spodem, a co jak rodząca się poślizgnie na tym wszystkim co z niej cieknie :D ? To zdecydowanie zostawia
@poprostuzyj: to nie byl porod w Polskiej rzece ze sciekami z pobliskiej fabryki tylko nawet czysta woda w strumyku bo rzeka rzeczywiscie to troche duze slowo ;) a z wlasnego doswiadczenia powiem Ci ze nie ustalabym na nogach bo moj porod trwal 21 godzin ()
@Mery93 w sumie nawet nie pomyślałam o naszej pięknej gdańskiej Motławie, bardziej o jakimś dzikim nurcie z dżungli o kolorze zgniłozielonym. Ale taki strumyczek, no nie wiem, jakby nie wypływał właśnie z góry to i tak bym chyba miała wątpliwości co w tej wodzie może być i czy na pewno będzie dobre dla dziecka :p o matkobosko to współczuję, moja siorka rodziła ok. 4-5 godzin i wyglądała potem kilka dni jak żywa
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Aganiok__: raz widziałem i zostało mi to na zawsze... nie da się zapomnieć. do tego są nawet specjalizowane nożyczki. Swoją drogą, dokąd zmierza nasza edukacja, skoro prawie dorośli ludzie nie mają pojęcia o człowieku? Rozumiem rodziców, ale mamy xxi wiek....
@kubaklodz: wszystko dlatego, żeby przypadkiem nie powiedzieć za dużo bo he he seks i "sama zobaczysz córeczko jak to jest". Niestety, nieumiejętność rozmowy pomiędzy kobietami ze starszych pokoleń a tymi młodszymi procentuje w ten sposób. Na dodatek, jak już jakaś rozmowa jest to polega często na straszeniu "jest strasznie, zobaczysz..." - gdzie zamiast powiedzieć, że coś przebiegło tak i siak a np. połóg jest czasem gorszy od porodu, ale nie wypada
@Mery93: tutaj jest tak wiele czynników wpływających, np tylozgiecie macicy samo w sobie utrudnia, niech mały śmieszek ma wyjątkowo duży łeb, albo się jakoś dziwnie ustawi, i męczarnie zapewnione