Wpis z mikrobloga

Mam pytanie odnośnie #babel. Pewnie jest strasznie trywialne i nie mogę nawet znaleźć odpowiedzi w necie. Mam już przekompilowany plik z kodem z es6 na es5 tak by działał też na ie11. No i co dalej mam zrobić? Zamienić po prostu w htmlu src z plikiem do jsa na ten przekompilowany, czy użyć czegoś by ten kod był używany tylko na ie, a na normalnych przeglądarkach mój es6? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jeszcze drugie pytanie: jak wrzucam kod na githuba to tam uwzględniać także te pliki typu package.json, .babelrc czy to pominąć?

#naukaprogramowania #webdev #javascript #frontend #programowanie ##!$%@?
  • 5
Zamienić po prostu w htmlu src z plikiem do jsa na ten przekompilowany

Tak :)

jak wrzucam kod na githuba to tam uwzględniać także te pliki typu package.json, .babelrc czy to pominąć?

Uwzględniać - zawierają informacje potrzebne do uruchomienia projektu. Nie wrzucać node_modules i tego, co się samo generuje.
@lady_katarina: Nie ma potrzeby wrzucania es5/es6 w zaleznosci od przegladarki, wystarczy zaladowac es5.

Co do drugiego pytania to zalezy w jakim celu wrzucasz cos na gh. Jezeli w celu dalszego developmentu to musisz wrzucic wszystko czego uzywasz w procesie developmentu (oprocz node modules).
Praktyka jest taka ze na gh wrzuca sie wlasnie w tym celu, wiec powinnas uwzglednic wspomniane pliki. Nie musisz (a nawet nie powinnas) wrzucac tego na hosting, gdzie