Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki,
Od kilku miesięcy w wolnych chwilach szkolę się w kierunku programowania w pythonie. Ciekawią mnie zagadnienia związane z neural network oraz uczeniem maszynowym. W internetach jest pełno kursów, filmików itp. związanych z nauką tego języka programowania, ale chciałbym Was zapytać czy moglibyście polecić jakąś książkę lub kurs, który wprowadzi ogólnie w naukę programowania jeśli chodzi o same podstawy (takie jak wyjaśnienie objektowości, czym jest klasa itp. przykłady algorytmów, działania sieci neuronowych z matematycznego punktu widzenia itp.), oraz rzeczy które warto wiedzieć wchodząc w grupy programistów (w jaki sposób pisane są projekty, jak wygląda praca zespołowa, podstawowe zwroty itp.)
Być może ktoś z Was przechodził podobną drogę samouka i zna konkretne tytuły?
Na ten czas pisze proste skrypty i ogólnie poznaję język, także jeszcze droga przede mną.

Trzymajcie się.

#programowanie #python #siecineuronowe
  • 8
@bejdok: ale to trzeba usiąść i na spokojnie panie bejdok ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zanim się weźmiesz za sieci neuronowe to może by jednak warto było poznać samego Pythona, narzędzie których trzeba używać, warto by było wiedzieć jak dane zbierać, przechowywać, przetwarzać, wizualizować, analizować - no takie tam codzienne rzeczy z pracy "Data Scientist".

1. Zacznij od solidnych podstaw pythona, tak abyś mógł zrealizować taki projekt: konwerter
@filozof900: Dość często gdy przeglądam oferty pracy w pythonie przewija się "machine learnine/deep learning/ neural networks".
Z mojej strony mogę polecić kanał na YouTube "sentdex", też ma kurs poświecony uczeniu maszynowemu, a ogólnie gościu robi fajne tutoriale w pythonie.
@aseeon_: Dzięki serdeczne za szczegółową wypowiedź Mirku. Być może napisałem trochę zawile, ale daję sobie czas właśnie na spokojną naukę, tym bardziej że pracuję na etacie w innej branży, także programowanie po godzinach.
Chodzi mi o podstawy, których często nie ma w kursach, ale zdam sie na Twoją radę i nie wszystko na raz... teoria przyjdzie wraz z zgłębianymi projektami.

Dzięki serdeczne za odpowiedź @aseeon_
@Zimna_Herbata: Słyszałem o tym kursie na prezentacji firmy "Future Processing" w Gliwicach (chyba to ten kurs). Podobno baardzo dobra podstawa, żeby zajmować się w temacie. :)

Pozdrawiam i dzięki za info