Wpis z mikrobloga

Mirko koksy mam do was pytanie.
Jakiś czas temu zacząłem sobie chodzić na crosstrening i w sumie zaczęło mi się to podobać. Do czasu.. przyszedłem a akurat był trening Murph 100. Dla niewiedzących to jest mila biegu, 100 podciągnięć, 200 pompek, 300 przysiadów i mila biegu. Jako, że jeszcze nie umiałem się podciągać w stylu crossfitowym, to skakałem do drążka i się opuszczałem powoli. Po 85 powtórzeniach podciągnięć zdarlem sobie dłonie i poszedłem na pompki. Zrobiłem 70 zwykłych i 130 na kolanach. Przysiady nie były problemem.
Ogólnie po tym treningu nie mogłem wyprostować rąk przez najbliższe 6 dni i strasznie mi napuchly razem z klatką piersiową.

Ten trening był 3 tygodnie temu. Od tego czasu widzę, że spaliłem sobie mięśnie bicepsów i klatki piersiowej bo są dużo mniejsze oraz nie mogę się podciągnąć na drazku, bo po prostu nie mam tyle siły w rękach. Miał ktoś z was taką sytuację, albo słyszał jak to zaradzić? Nie wiem czy z tym uderzać do fizjo, trenera czy dietetyka. Nie wiem kto z nich mi najwiecej powie.

#mirkokoksy #silownia #crossfit
  • 31
@IntruderXXL teraz z perspektywy czasu patrzę, że ten trening był za ciężko na moje zdolności. Brawa dla trenera, że w ogóle kazał mi całość robić, bo dość krótko tam chodziłem. Ogólnie to dużo więcej biegam i chciałem wzmocnić całe ciało, treningiem wytrzymałościowo siłowym, więc poszedłem na crossfit i w bieganiu jest duża poprawa. Tak więc nie hejtuje crossfitu, tylko tu jest raczej moja wina, że nie potrafiłem spojrzeć subiektywnie czy będę w
@Caly_na_bialo: Trener jakiś #!$%@?. Jak ja trenowałem cf to treningi były podzielone na 3 kategorie: base/ninja/beast. Każdy mógł sobie wybrać i przez około roku treningu nikt tam nie miał kontuzji.

@IntruderXXL: Są szczury ale są też dobrze #!$%@? goście. Wiadomo, że takich #!$%@? jak Ty nie ma ale myślę, że nie jeden pozazdrościłby sylwetki np takiemu Froningowi czy Jasonowi Khalipa. Siłowo też nie są jakoś wysoko w stawce ale też
sebek1987 - @Calynabialo: Trener jakiś #!$%@?. Jak ja trenowałem cf to treningi były ...

źródło: comment_7HG3xAvO9cRm9GPcu7VvrqkK1EQX8TZv.jpg

Pobierz
@sebek1987: Także wątpliwy, ale pozwoli przygotować się do zawodów w ww dyscyplinach, co wyjaśnia sens takiego działania ;)
Natomiast sensu robienia 200 pompek(szczególnie przez ludzi nie będących w stanie utrzymać przez te powtórzenia poprawnej formy) w dalszym ciągu nie widzę. No może poza zbieraniem punktów na wycieczkę do snapcity.