Wpis z mikrobloga

#leftovers #seriale proszę wytłumaczyć mi o co chodzi w tym serialu. Czy oni wszyscy nie żyją i trafili do czyśćca? Czy Kevin jest, #!$%@? aniołem? (lol) A może wszystko dzieje się "w czasach ostatnich"?
Jestem na 4 odcinku 2 sezonu i więcej nie zniese. To jest nudne. Ma #!$%@?ą ścieżkę dźwiękowa, słabych aktorów, i nudne jeeest! Walking dead, tylko gorsze, bo bez zombie.
  • 30
@gaimans_death: dla mnie ten serial jest świetny. Kevin ma chorobe psychiczną, stąd te niewyjaśnione jazdy. Niektóre z tych jazd mają przełożenie w realnym, racjonalnym świecie, to tworzy to poczucie zagubienia u widza. Bohaterom przytrafia się coś niespotykanego i niełatwego do wytłumaczenia i urzeka mnie to, że wszystko trzyma się tu kupy, a końcówka drugiego sezonu, gdy wszystko splata się w całość jest genialna. Może rzeczywiście masz plebejski gust :P ale może
@Borsuk69: Może mam plebejski gust, a może to wy jesteście z tych co zatrzymują się w muzeum przy zostawionej przez kogoś przypadkowo torbie z resztkami, z maka i deliberują nad przesłaniem twórcy? ¯\_(ツ)_/¯

Wystarczyło napisać " główny wątek jest tylko pretekstem, żeby rozważać temat ......" , ale nieeeee! Hurr Durr, zajebisty serial coorvo! Poza tym, jeśli faktycznie główny wątek jest pretekstem do rozważań czegoś, to czego??
I dlaczego nikogo nie wkurza,
@gaimans_death: ja tam dostrzegam potencjał na kolejne sezony, nie jestem psychofanem, po prosu zajebiście mi się podobał. A czy w serialu nie było sekt? Nie było naciągaczy, którzy żerowali na tragedii ludzkiej? Nie było wielu wątków o obdiorze tych zdarzeń przez media, polityków i innych organizacjii? Były, wydaje mi się, że to Ty nie wczułaś się zbytnio. Nie oceniam, bo sam kilka dobrze obieranych serialii odebrałem średnio. Podobały mi się te
@Borsuk69 Grzecznie piszesz, to grzecznie odpowiadam- trzeci sezon był emitowany w 2017 roku. Jeśli oglądałeś dwa i "dostrzegłeś potencjał na kolejny" to wszystko się zgadza, tyle, że przegapiłeś premierę.

Dobry serial to Breaking Bad. Masz tam subtelnie ukazane emocję, złożone postaci itd. W dodatku wszystko silnie osadzone w rzeczywistości. I z sensem. Polecam.
@Wiedmolol:

Np. o rodzinie, o więziach między ludźmi, o strachu do tworzenia tych więzi.


i żeby roztrząsać tematy związane z międzyludzkimi relacjami, potrzebny był wątek znikających magicznie typów?

Bo serial nazywa się "Leftovers", a nie "Missing People".


[]
@gaimans_death: Dzięki za info o trzecim sezonie, nie jestem wciągaczem seriali. Breaking Bad oglądałem, był świetny owszem. Odnośnie Leftovers @Wiedmolol ładnie napisał co tu do rozkminiania jest. Jeśli chodzi o wątek główny to sytuacja, w której znaleźli się bohaterowie jest wg mnie intrygująca i spekulacje na ten temat wydają się być ciekawe. Nie wszystko musi być do bólu przyziemne.
@gaimans_death: jestem miłym człowiekiem, więc ładnie odpowiem (trochę się powtarzając). W serialu nie chodzi o żadne wyjaśnianie, gdzie oni się podziali. Bo on ma się skupiać na osobach, które pozostały i na tym, jak sobie z tym poradzić. Moim zdaniem pierwszy sezon jest w tym najlepszy - jedni próbują żyć dalej, drudzy zakładają sekty, trzeci załamują się psychicznie. W kolejnych dochodzą już elementy bardziej fantastyczne (inb4 zniknięcie nie jest?). Bo postaw