Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3791
Konduktorzy w pociągach, to jest przykład tego jak to powinno wyglądać.
Wchodzę do środka, podchodzę kupić bilet, bo kasy nie ma na tej stacji. Gościu wymienił mi wszystkie zniżki, na jakie tylko mógłbym liczyć, zaproponował innego rodzaju bilet, byle bym tylko mógł kupić nieco taniej. I to nie jest odosobniony przypadek. Innym razem, kiedy nie zdążyłem kupić biletu w kasie konduktorka specjalnie przegadała ze mną cała stację, bo na następnej mogła mi sprzedać bilet bez dopłaty (która w tym przypadku wynosiła prawie dyszkę).

Także wielki szacuneczek dla wszystkich konduktorów, bo świetnie wykonujecie swoją pracę.
#pociagi #pkp #kolejeslaskie #dziendobry

  • 132
@Xax92: mi kiedyś konduktor w liniach regio dał upust kilku zł bo nie miałam tyle gotówki na bilet (miałam bilet na IC ale oczywiście nie przyjechało i wsiadlam w pierwszy lepszy pociąg). Dobre ziomki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Xax92: @humpf: @Jernejowski: prawie dekadę temu podróżowałem z Szkocji na Podlasie. Wylądowałem we Wrocławiu (niestety był jakiś maraton i spoźniłem się na pociąg - spoko, są następne). Po dotarciu na dworzec i kupnie biletu, wydałem ostatni hajs na żarcie( ͡° ͜ʖ ͡°)

Podróż przebiegała spokojnie do czasu przesiadki w Warszawie. Konduktor mi mówi, ze jadę złym typem pociągu (tlk zamiast jakimś regionalnym do Siedlec). Ja
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Xax92: no ja jeździłem TLK raz i bardzo miło się rozmawiało, bo się stresowałem, że przegapię, a pani konduktor powiedziała, że ma syna w podobnym wieku itd.
a w polregio tylko sprawdził bilet i poszedł w #!$%@?
@Xax92: jak ostatnio jechałem na wycieczkę (3 osoby dorosłe + dziecko) to konduktor tak dostosował ulgi i promocje, że zapłaciliśmy o połowę mniej, a w drugą stronę to powiedział, że nie ma sensu żebyśmy kupowali bilet na taki krótki odcinek (2 przystanki)
@Jebwleb oczywiście że by mógł. Dlatego nie podam żadnych szczegółów, żeby go nie namierzyli. Powiedział że mam czas do Tczewa i jak mi się nie uda kupić przez aplikację to wypad. Bardzo szanuję gościa za takie ludzkie podejście, a jechałem na drugi koniec Polski i to był ostatni EIP tego dnia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Xax92: ja też najczęściej mam same dobre wspomnienia z konduktorami, ale ostatnio trafiłem na starego pryka który coś pomruczal i rzucił na tą półkę w pociągach legitke zamiast mi ja oddać XD nie wiem o co chodziło.
@Xax92 ja rowniez trafilem na spoko konduktora. Spieszylem sie na pociag przez co nie zdazylem kupic biletu w kasie. Konduktor zeby nie naliczac dodatkowej oplaty, kazal poczekac do nastepnej stacji gdzie nie ma kas biletowych, aby wtedy sprzedac bilet. Zloty czlowiek
@Xax92: ja za to pomyliłem kiedyś pociąg i pojechałem w przeciwną stronę () konduktor przy sprawdzaniu biletu miał trochę bekę, ale pozwolił wysiąść na najbliższej stacji bez płacenia i doradził jak wrócić do domu :)
@Xax92: lubię takie miłe sytuacje, przywracają mi wiarę w ludzkość ʕʔ
Niedawno w Kolejach Dolnośląskich - automat z ekranem dotykowym na dworcu łapał straszne lagi, i zamiast dwóch biletów normalnych nabił trzy, zorientowaliśmy się już na wydruku bo nie byliśmy pewni ile ma kosztować. Strata niewielka bo tylko 6 zł, ale trochę smuteczek. W pociągu pokazujemy pani konduktorce zrezygnowani, że nie ma co reklamować bo to mała
@Xax92: a mi kolej kojarzy się z zapijaczonym konduktorem, który obraża i grozi pasażerom (normalnym, nie żadnym sebom), a gdy kilku się postawiło i zażądało danych to drużyna konduktorska zamknęła się w przedziale i udawała, że ich nie ma. Skargi nic nie dały, PR nawet "przepraszam" nie wysłało. Podobno wiele osób wiele razy miało ten sam problem. Relacja Warszawa-Białystok, rok mniej więcej 2010. Obrzydziło mi (i pewnie wielu innym) kolej i