Wpis z mikrobloga

@efilista: Rozwala mnie ten argument antynatalistow "ale w zyciu dziecko bedzie cierpiec". No jasne, powiedz to matkom w Afryce, ktore są w osmej ciąży. Jak dotad zyjemy w najlepszych czasach i nawet przy minimalnej w Poslce dziecko bedzie mialo lepiej niz jakies 75% pozostalej ludzkosci.
  • Odpowiedz
@Bartek1119994: Jak bede w Afryce to powiem. Powiedz Krzysiowi lat 12 lezacemu na onkologii, ze bylo warto, albo Zosi, ktora stracila rodzicow w wypadku, zeby sie nie przejmowala, bo zyjemy w najlepszych mozliwych czasach, a tak w ogole to i tak ma wiecej niz wiekszosc.
  • Odpowiedz
@runnerrunner: to zrozumiałe. Mireczki po prostu nie mają tej odpowiedniej wrażliwości. Życie to dla nich pretekst do rozrywki. Nic na dłużej, żadnych zobowiązań. No chyba że hipoteka na 40 lat. Ale nie dziecko, które widzą jako istotę krzyczącą i brudzącą. To jest po prostu narcyzm - jedna z najpodlejszych chorób naszych czasów.
  • Odpowiedz
@pizza-eco już #!$%@? narcyzm... to się nazywa trzeźwe myślenie i odpowiedzialność. Na #!$%@? mi gówniak w młodym wieku, w ogóle po co mi gówniak-pochłaniec, który jest dodatkową gębą do wyrzywienia, nie daje spać w nocy i jest tylko balastem? W wieku 40 lat sobie spłodzę potomka, aby jednak rozgałęzić moje parszywe drzewo genealogiczne, wtedy nie będę miał nic do roboty i będę mógł bawić smrodka.
  • Odpowiedz
@mirekzwirek8: a kto chwali posiadanie dziecka w młodym wieku? Po sposobie w jaki piszesz o dzieciach wnioskuję, że nigdy nie będziesz mieć dziecka. To zbyt wielka odpowiedzialność dla Ciebie, której się po prostu boisz.
  • Odpowiedz